Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ТУРИЗМ НА СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЯХ
К.е.н . Лісовий А.В.
Національний університет державної податкової служби України
Одним із нових, і в той же час, актуальних видів несільськогосподарської зайнятості, який може не тільки суттєво зменшити безробіття, але й змінити інфраструктуру села і можливо навіть з часом стати одним із основних джерел доходів для значної частини селян – є сільський туризм.
Сільський туризм дуже широке поняття, яке не має поки що загальновизнаного визначення. З геодемографічної точки зору – це туризм за межами міста, на території з низькою густотою населення. З точки зору туристського продукту – це набір різноманітних послуг від проживання в сільському будинку, цікавих походів, риболовлі, полювання до безпосередньої участі в житті місцевого населення. Селу є що запропонувати: сільські пейзажі, традиційний селянський спосіб життя, екологічно чисті продукти.
Сільський туризм – це не тільки проживання туриста в сільському будинку, але й функціонування цілої інфраструктури, включаючи добре транспортне сполучення, місця проведення дозвілля, інформаційні послуги, ресторани, кафе. На кожну гривню, витрачену на житло – приходиться інша гривня, яку турист витрачає ще на щось (розваги, сувеніри і т.д.).
Сьогодні сільський туризм розвивається дуже швидкими темпами і в деяких країнах привертає значну частину іноземних туристів. Як особливо яскраві приклади можуть бути названі Італія, Іспанія, Ірландія, Франція, Швейцарія.
Італія – визнаний європейський лідер по сільському туризму, прибуток від якого перевищує 400 млн. доларів в рік, а кількість сільських туристів досягає 2 млн. щороку. В 70-х роках минулого століття передбачалося, що розміщення туристів буде непрофільною діяльністю для італійських селян і лише дещо укріпить їх фінансово-економічне становище. Проте сьогоднішній попит змінив саму концепцію сільського туризму, який перетворився для багатьох сільських жителів в основний вид діяльності.
В Іспанії на сільській місцевості зупиняється близько 1,2 млн. туристів за рік. Тут діє національна програма по розвитку цього виду відпочинку. Загальний обсяг інвестицій в розвиток сільського туризму перевищує 1 млн. доларів. Для значної частини іспанських селянських господарств (60%) агротуризм є одним з основних джерел доходу.
Сьогодні, практично будь-яка подорож по Швейцарії, в якійсь мірі – сільська. Без туризму величезні гірські території вже давно обезлюдніли б, зникла б торгівля і сільське господарство втратило б всяку традиційність та стійкість. Тепер же 75% фермерів з гірських районів Швейцарії (це ж відноситься до інших альпійських країн) мають додатковий заробіток завдяки туризму. 2/3 доходів швейцарського туризму забезпечується за рахунок саме сільського туризму.
Проте, не тільки високий попит на даний вид послуг дав поштовх розвитку сільського туризму в Європі. Сьогодні Європейський Союз бачить можливість економічного підйому села саме в сільському туризмі. За підрахунками західних фахівців облаштування сільської людини в місті обійдеться в 20 разів дорожче, ніж створення умов для її життя і роботи в селі. В Європі вважається, що дохід від одного ліжко-місця еквівалентний доходу від однієї корови. Сьогодні в Західній Європі налічується приблизно стільки ж ліжко-місць для відпочиваючих в сільській місцевості в будинку господарів, скільки і в готелях.
В країнах з перехідною економікою, подібних Україні, ситуація складніша. Депресія в сільському господарстві, високе безробіття в сільській місцевості, відсутність належного фінансування вимушує уряд шукати нові рішення проблем. А сільський туризм є частиною внутрішніх джерел інвестицій для підтримки життя в селі. Це і нові робочі місця, і надходження валюти, і розвиток інфраструктури, і підвищення культурно-освітнього рівня. Спілкування з місцевим населенням дасть можливість більше дізнатись про свої корені, свою країну – природу, побут, культуру.
Наша держава володіє ресурсами, необхідними для розвитку агротуризму . Визначні пам'ятки України роблять її вкрай привабливою країною для всіх видів туризму: краса природи (озера, річки, ліси), доброзичливе, гостинне населення, різноманіття агроландшафтів , своєрідна культурно-історична спадщина.
Транспортне сполучення в Україні відносно розвинуте (авіа, залізничний, автомобільний транспорт) і не є перешкодою для розвитку агротуризму . Є в наявності карти всіх регіонів. Відсутні проблеми з візою для іноземних туристів.
Попередня оцінка попиту на агротуризм виявляє наявність великого ринку потенційних покупців. В першу чергу це міське населення України і особливо населення великих міст. Крім того село може залучити на відпочинок до 20% загальної кількості іноземних туристів. Таким чином, потенційний попит і ресурси для розвитку сільського туризму в Україні є. Є і гостра економічна необхідність в цьому.
Серед факторів, що стримують розвиток агротуризму в Україні виділяють економічні та організаційні [2].
До економічних факторів відносяться: відсутність початкового капіталу для інвестування в туристичну інфраструктуру, що позначається на стані транспортного, готельного обслуговування, рівні надання послуг; відсутність системи менеджменту та маркетингу сільського туризму для залучення потенційних туристів до відвідування хоча б тих територій, що вже мають у своєму розпорядженні певну інфраструктуру для прийому, розміщення та обслуговування гостей; відсутність цілеспрямованих наукових досліджень та підготовки необхідних кадрів.
До організаційних факторів можна віднести: нестачу кваліфікованих спеціалістів у галузі сільського туризму, здатних взяти на себе розробку, організацію і проведення екологічних сільських турів; обмеженість туристичних маршрутів у місцях сільського туризму та їх слабку облаштованість; обмежений набір туристично-рекреаційних послуг; відсутність спеціалізованих турорганізацій у сфері агротуризму ; відсутність суспільно орієнтованого інформаційного менеджменту та реклами сільського туризму, моди на агротуризм ; відсутність серед керівників відповідних державних установ, міністерств та відомств зацікавленості в сільському туризмі; відсутність необхідної законодавчої бази агротуризму .
Зараз особливо важлива програма просування самої ідеї агротуризму в Україні в цілому. Метою її повинне бути – підвищення обізнаності населення і створення позитивного відношення до цього виду відпочинку. В першу чергу повинні бути задіяні такі види маркетингових комунікацій як PR-статті, інтерв'ю, прес-конференції, семінари, брифінги, телепередачі, які, не будучи комерційними, викликають довіру і позитивну реакцію. На наступному етапі, коли з'явиться конкурентноздатний “ агротурпродукт” , потрібно зайнятися комерційною рекламою.
Є надія, що з розвитком сільського туризму, ця галузь несільськогосподарської зайнятості стане не просто додатковою сферою прикладання праці, а основним джерелом доходів для значної частини селян. Таким чином, ми сподіваємося, що сільський туризм зі своєю інфраструктурою стане тією силою, що витягне село з болота соціально-економічної депресії на шлях розвитку і процвітання.
Література:
1. Несільськогосподарська зайнятість в сільській місцевості України / Інститут Економічних Досліджень та Політичних Консультацій в Україні. – 2005. – http://www.ier.kiev.ua
2. Рекомендації щодо екологічного аспекту розвитку промислового сектору. – www.open-dialog.com/ conference / documents / publications / Resolution