Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Гусаренко Ю.А.
Запорізький національний університет
ВИКОРИСТАННЯ МУЛЬТИМЕДІА В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ АНГЛОМОВНОМУ СПІЛКУВАННЮ СЛУХАЧІВ ІНТЕНСИВНИХ КУРСІВ
Спілкування – одне з найсильніших потреб суспільства будь-яких часів. Завдяки досягненням науки і техніки можливості спілкування значно спростилися (Інтернет, електронна пошта і т.п.), розширилися міжнародні ділові й особисті контакти. У зв’язку з цим виникає потреба в спеціалістах, що володіють як іноземними мовами, і в першу чергу іноземним спілкуванням, так і певними навичками користування новітніми технічними засобами.
Останні наукові досягнення з одного боку спрощують і стимулюють міжкультурне спілкування, а з іншого надають нові можливості у навчанні іноземним мовам. Одною з основних тенденцій в розвитку методів навчання іноземній мові в середній і вищій школі є використання різних мультимедійних технологій (електронної пошти, можливостей Інтернету, інших новітніх технологій, що створюються людством). Упровадження Мультимедіа в процес навчання іноземним мовам надає широкі можливості для удосконалення та підвищення ефективності цього процесу. Основними перевагами використання мультимедійних технологій є те, що інформація сприймається та засвоюється через слуховий та зоровий канали одночасно, навчання іноземній мові та контроль засвоєних знань може проводитися самостійно, на різних рівнях складності ( реалізується індивідуальний підхід), час і місце використання всієї інформації залежить тільки від користувача (учня) особисто, процес навчання проходить в інтерактивному режимі. Використання мультимедійних технологій дозволяє не тільки набути певних знань з іноземної мови, але й розвинути деякі інші навички, корисні для подальшого навчання: самостійний переніс набутих знань і умінь в нову систему, самостійне викриття нових проблем, вміння знайти альтернативне оригінальне рішення проблеми, вміння комбінувати тощо.
В нашому дослідженні мова піде про використання мультимедіа в процесі навчання англомовному спілкуванню слухачів інтенсивних курсів. Методичне забезпечення складається з підручника « Cutting Edge », робочого зошита, книги для вчителя, аудіозаписів, CD . Курс розрахований на 90 академічних годин, складається з 15 модулів (розділів). Кожний модуль в свою чергу складається з граматичної та лексичної теми, завдань на закріплення матеріалу, які є комунікативно спрямовані. Контроль засвоєних знань проводиться після вивчення матеріалу кожних 5 модулів. Підручник має завдання для самостійного контролю. Експеримент відбувався у групі, де рівень знань elementary . Основними психологічними особливостями груп слухачів інтенсивних курсів є їх вікова різниця (від 15 до 50 років), їх різна професійна належність, різний життєвий досвід.
Курс забезпечений електронними технічними засобами. CD - ROM для вчителя складається з 6 частин.
У розділі « Introduction » даються інструкції щодо використання матеріалів, описуються різні види тестів, даються поради вчителю відносно користування CD ROM .
Наступний розділ пояснює нам призначення placeme nt tests , що полягає в визначенні рівня знань учнів та відповідність цього рівня рівню курсу, що пропонується. Також надаються приклади тестів, які можна використати в цьому вигляді або змінити за бажанням вчителя. Кожний з тестів складається з 24 пунктів. За допомогою цих тестів перевіряється рівень знань лексичного, граматичного матеріалу, навички слухання, читання, говоріння. В цьому розділі також пояснюється розподіл балів і вказується час, за який повинно виконати тест (приблизно 1 година).
У розділі « Module tests » до кожного з 15 модулей даються 2 варіанти тестів і ключі-відповіді до них.
« Mid - tests » пр о понує тести для поточного контролю засвоєних знань, які рекомендується провести після сьомого модуля. Тут надається два варіанти тестів, ключі-відповіді до них та аудіо записи.
Розділ « End of Level Tests » дає два варіанти підсумкових тестів, ключі-відповіді до них та аудіо запис для перевірки навичок слухання.
Повний список текстів для прослуховування з ціллю контролю засвоєних знань розміщується в останньому розділі « Audio ».
CD для учнів включає аудіозапис до всіх 15 модулей.
Навички спілкування англійською мовою передбачають навички розуміння усного або письмового англомовного тексту та вміння адекватно прореагувати на репліку співрозмовника. Ми проаналізували можливості використання технологій мультимедіа при виконанні вправ в процесі навчання слухачів інтенсивних курсів лексиці, граматиці, в розвитку навичок аудіювання, читання, письма, говоріння. Використання мультимедіа полягає в можливості прослухати аутентичний текст, а також при наявності певних технічних засобів і записати власний голос, виконати вправи на закріплення лексичного та граматичного матеріалу, проконтролювати засвоєні знання. Цінність цього використання не можна переоцінити у зв’язку з скороченням аудиторного часу. Також нами пропонується рекомендувати слухачам використовувати поза аудиторією електронні словники(наприклад, Longman) та електронні підручники з граматики (наприклад, підручник Murphy )
Спілкування іноземною мовою може відбуватися в усній або письмовій формі. Для усного спілкування необхідно розвивати навички аудіювання і говоріння. Для розвитку навичок аудіювання пропонуються такі вправи: відповісти на запитання за прослуханим текстом, знайти правдиві та неправдиві твердження, розставити частини текстів в тому порядку, як їх почули, записати почуті репліки. Для виконання цих вправ використання засобів мультимедіа необхідне як для прослуховування, так і для контролю розуміння.
Для розвитку навичок говоріння розробниками курсів пропонуються такі вправи: повторити фрази запису, наслідуючи інтонацію і вимову, відповісти на запитання, порівняти вислів з власним досвідом, (висловити згоду або незгоду), спитати думку співгрупників (розвиток навичок діалогічного мовлення), розповісти групі про думку співгрупника (розвиток навичок монологічного мовлення).
Для письмового спілкування необхідно розвивати навички письма та читання. Для розвитку навичок читання пропонуються наступні вправи: прочитати та зрозуміти текст з невеликим відсотком незнайомих лексичних одиниць, вставити в текст необхідні по смислу слова, розставити частини тексту по порядку за смислом. Для виконання цих вправ ми пропонуємо використовувати такі засоби навчання як Інтернет, електронна пошта, підручник (звичайний або електронний) тощо. Як показує практика, з читанням у слухачів виникає найменше труднощів.
Для розвитку навичок письма пропонуються такі вправи: записати почутий вислів, відповісти письмово на запитання, вставити пропущені букви. Виконання цих вправ вважається більш ефективним (особливо на розвиток орфографічних умінь слухачів) при використанні CD. Можливо також використання інших засобів навчання (зошит, підручник тощо).
Таким чином, як можна побачити з аналізу рекомендованого використання мультимедійних технологій в організації виконання вправ слухачами інтенсивних курсів, таке використання є невід’ємною частиною процесу навчання англомовному спілкуванню. Також ми зазначаємо фактор можливості використання електронних засобів поза аудиторією як найбільш важливий, тому що це з одного боку індивідуалізує процес навчання, а з іншого допомагає зекономити аудиторний час. Оскільки використання Мультимедійних технологій є відносно новим в процесі навчання іноземним мовам, то можливості такого використання ще недостатньо вивчені і вимагають подальшого дослідження.