Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Кульбач С.О.
Київський національний університет внутрішніх справ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЛІТИЧНИХ ПРАВ ТА СВОБОД ГРОМАДЯН ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ (ОВС) УКРАЇНИ
Останнім часом, у зв’язку з розбудовою правової держави в Україні та інтеграції до міжнародної спільноти, особливої актуальності набуло питання забезпечення прав та свобод людини і громадянина.
Дослідженням даної проблеми займаються такі вітчизняні науковці, як О.В. Марцеляк, О.В. Негодченко, П.М. Рабінович, Ю.М. Тодика, В.В. Букач та інші. Предметом їх дослідження є проблема забезпечення основних прав та свобод людини і громадянина в різних її аспектах.
Як нам відомо, у Конституції України закріплено широкий перелік прав та свобод громадян, який за якісною та кількісною ознакою відповідає тим стандартам, що були встановлені світовою правовою спільнотою. Але, не зважаючи на це, реальний стан дотримання зазначених прав бажає бути кращим, більш того, він не відповідає тим загальнодемократичним принципам, що проголошені нашою державою. Таке становище щодо забезпечення прав та свобод людини і громадянина притаманне усім процесам що проходять у нашій державі, не залишаючи осторонь і політичну сферу суспільного життя.
Предметом даного дослідження є правові та організаційні підстави діяльності ОВС щодо забезпечення політичних прав громадян.
Питання забезпечення політичних прав та свобод громадян ОВС ще не знайшла належного висвітлення в працях вітчизняних науковців. Воно розглядається не повно, не вдаючись до дослідження забезпечення окремих політичних прав та свобод.
Практичне значення даної теми полягає в тому, щоб виробити дійовий механізм, без якого неможлива розбудова демократичної правової держави.
Участь громадян у політичних процесах, які активно проходять в нашій державі, головним чином залежать від наявності у них відповідних прав та свобод, а також можливості їх реалізувати. Дані права та свободи в юридичній науці визначаються як політичні.
Так політичні права і свободи пов’язані з участю у суспільно-політичному житті, з формуванням органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Їх важливою особливістю є те, що вони адресовані лише громадянам України. Конституція України передбачає наступні політичні права та свободи: право на свободу думки та слова ( ст. 34); об’єднуватись у політичні партії та організації, на участь у професійних спілках (ст. 35, 36); брати участь у референдумах і бути обраними, обирати до органів державної влади (ст. 38); право проводити зібрання, мітинги (ст. 39) ; звертатися до органів державної влади тощо (ст. 40).
Механізм забезпечення вказаних прав та свобод існує на практиці, і в ньому одне з найважливіших місць посідають ОВС. Дана ситуація пояснюються саме тим, що ОВС безпосередньо забезпечують громадський порядок. Але відповідна діяльність ОВС суттєво ускладнюється внаслідок відсутності цілої низки нормативних актів:
1. На сьогодні, відсутній закон, яким би регламентувалися правовідносини, пов’язані з діяльністю ОВС під час проведення виборів, референдумів, мітингів і демонстрацій. В цьому законі повинні бути чітко визначені завдання ОВС щодо охорони громадського порядку на виборчих дільницях, охорони членів виборчих комісій, кандидатів в депутати тощо [1, 23].
2. Існують проблеми щодо порядку надання громадянам інформації про діяльність ОВС. Так, громадяни мають право отримувати інформацію про діяльність державних органів та їх посадових осіб, але система оприлюднення такої інформації ще розроблений не в достатній мірі [2, ст. 10] .
Таким чином, ми бачимо, що докладна правова регламентація діяльності ОВС щодо забезпечення політичних прав та свобод громадян буде сприяти подальшому зміцненню законності.
Література :
1. Конституція України від 28 червня 1996 р. – www . rada . kiev . ua
2. Букач В. Зміст конституційних політичних прав та свобод громадян. // Право України. – 2001. – № 9.
3. Закон України “ Про інформацію” від 2 жовтня 1992 р. // ВВР. – 1992. – № 48. – ст. 650.