Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "Спецпроект: анализ научных исследований" (9-14 июля 2008 г .)

Назаренко Є.Е., к.е.н. Філіпенко Т.В.

Донецький юридичний інститут

ХАРАКТЕРИСТИКА ПРЕДМЕТУ ІПОТЕКИ

Сьогодні Україна бажає вступити в європейські та всесвітні організації, що викликає необхідність підняття національної економіки на новий, більш якісний рівень. Однією із головних складових досягнення цього результату є якісна робота фінансово-кредитного механізму. Перехідний етап економіки викликає нестабільність фінансових відносин, у тому числі кредитних. На фоні кризису іпотека вигідно відрізняється, в першу чергу, стабільністю ринка нерухомості. Швидкий розвиток іпотечних відносин, який супроводжується великою кількістю прийнятих нормативно-правових актів, неминучо влече за собою помилки на законодавчому рівні. Розберемо комплекс проблем, пов ’ язаних з характеристикою предмета іпотеки.

Введемо оціночні критерії, за яких нерухоме майно можливо віднести до предмету іпотеки:

- нерухоме майно належить іпотекодавцю на праві власності або на праві господарського відання, якщо іпотекодавцем є державне чи комунальне підприємство, установа або організація;

- нерухоме майно иоже бути відчужене іпотекодавцем і на нього відповідно до законодавства може бути звернене стягнення;

- нерухоме майно зареєстроване у встановленому законом порядкуяк окремий виділений об ’ єкт права власності, якщо інше не встановлено Законом ”Про і потеку”.

Предметом іпотеки , відповідно до ст.5 Закона України “ Про іпотеку ” , може бути об’єкт незавершеного будівництва або інше нерухоме майно, яке стане власністю іпотекодавця після укладення іпотечного договору, за умови, що іпотекодавець може документально підтвердити право на набуття ним у власність відповідного нерухомого майна у майбутньому. Частина об’єкта нерухомого майна може бути предметом іпотеки лише після її виділення в натурі і реєстрації права власності на неї як на окремий об’єкт нерухомості, якщо інше не встановлено цим Законом. Іпотека поширюється на частину об’єкта нерухомого майна, яка не може бути виділеною в натурі і була приєднана до предмета іпотеки після укладення і потечного договору без реєстрації права власності на неї як на окремий об’єкт нерухомості.Нерухоме майно передається в іпотеку разом з усіма його приналежностями, якщо інше не встановлено іпотечним договором.Предметом іпотеки може бути право оренди чи користування нерухомим майном, яке надає орендарю чи користувачу право будувати, володіти та відчужувати об’єкт нерухомого майна. Таке право оренди чи користування нерухомим майном для цілей цього Закону вважається нерухомим майном.

До нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) Цивільний кодекс відносить земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.Режим нерухомої речі може бути поширений законом на повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання, космічні об’єкти, а також інші речі, права на які підлягають державній реєстрації.

Підприємство є єдиним майновим комплексом, що використовується для здійснення підприємницької діяльності. До складу підприємства , як єдиного майнового комплексу , входять усі види майна, призначені для його діяльності, включаючи земельні ділянки, будівлі, споруди, устаткування, інвентар, сировину, продукцію, права вимоги, борги, а також право на торговельну марку або інше позначення та інші права, якщо інше не встановлено договором або законом. Підприємство як єдиний майновий комплекс є нерухомістю. Особливістю є те, що майновий комплекс може бути предметом іпотеки незалежно від наявності нерухомого майна.

Іпотека земельних ділянок здійснюється відповідно до ст. 15 Закона України “ Про іпотеку ” . Заборони та обмеження щодо відчуження і цільового використання земельних ділянок, встановлені Земельним кодексом України, є чинними при їх іпотеці. Реалізація переданих в іпотеку земельних ділянок сільськогосподарського призначення при зверненні стягнення на предмет іпотеки здійснюється на прилюдних торгах. Покупцями земельних ділянок сільськогосподарського призначення можуть бути особи, визначені Земельним кодексом України (далі- ЗК) .

Ст.133 ЗК встановлює перелік предмет ів і потеки та обмеження щодо них- в заставу можуть передаватися земельні ділянки, які належать громадянам та юридичним особам на праві власності. Земельна ділянка, що перебуває у спільній власності, може бути передана у заставу за згодою всіх співвласників. Передача у заставу земельної ділянки здійснюється після виділення її в натурі. Заставодержателем земельної ділянки можуть бути лише банки, що відповідають вимогам, установленим законами України. Порядок застави земельних ділянок визначається Законом.

Предметом іпотеки не можуть бути національні культурні цінності, об’єкти державної власності, приватизація яких заборонена, об’єкти, які мають загальнодержавне значення, казенні підприємства, майно благодійних організацій, майно вищих навчальних закладів, яке перебуває у державній чи комунальній власності, яке забезпечує їх статутну діяльність.

Проаналізувавши правову базу, пов ’ язану з предметом іпотеки, можна зробити висновок, що він формується у багатьох нормативно-правових актах, які, в свою чергу, вводять додаткові обмеження на предмет іпотеки, який вони описують. Так договори, які будуть укладені з порушенням вимог до предмету іпотеки, можуть бути визнані недійсними.