Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Шерстюк С.В.
Харківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва
ЕКСПОРТООРІЄНТОВАНА ДІЯЛЬНІСТЬ АПК ХАРКІВСЬКОГО ОБЛАСТІ
Економіка АПК Харківського регіону сьогодні вкрай потребує іноземних інвестицій на придбання нових ефективних технологій, що дозволить розширити збут продукції за кордоном. При цьому значно підвищується роль експортоорієнтованої діяльності АПК. Інтеграція економіки АПК Харківського регіону до СОТ є фактором економічного росту і підвищення ефективності виробництва.
Всебічний аналіз позитивних та негативних процесів протягом останніх шести років дозволяє винести з практики експортоорієнтованої діяльності АПК Харківського регіону певні «уроки», зробити висновки щодо теорії та методології експорту та дати об‘єктивну оцінку попередній стратегії та організації експортоорієнтованої діяльності АПК Харківського регіону.
За даними, які підготовлені на основі інформації Держмитслужби України, протягом 2006р. підприємства Харківської області експортували продукцію до 104 країн світу. Експортні поставки складали 888,6 млн. дол. США, що на 23,2% більше, ніж у 2005р..
У 2006р. експортні операції здійснювали 899 підприємств регіону.
Провідне місце в зовнішньоторговельних операціях області займали підприємства та організації м. Харкова (80,4% від загального обсягу експорту області). Серед міст та районів області найбільші обсяги експорту товарів припадали на м. Куп’янськ, м. Лозова та Харківський, Балаклійський , Дергачівський райони.
Експорт товарів до країн СНД у 2006р. складав 672,9 млн .д ол., до інших країн світу – 215,8 млн.дол. Обсяги експорту товарів до країн СНД, порівняно з 2005р., збільшились на 32,7%, до інших країн св іту зросли лише на 0,6% .
Що стосується експортоорієнтованої діяльності підприємств АПК, то в 2006 і 2007р.р. спостерігається тенденція збільшення експорту зернових культур, овочів та плодів. Так, експорт овочів та коренеплодів у 2007р. збільшився на 85% порівняно з 2006р. і на 88% порівняно з 2005р., й становив 6128,7 тис. дол. США. Експорт їстівних плодів, горіхів та цитрусових в 2007р. склав 832,5 тис. дол. США, що майже в 4 рази більше за попередній рік.
Одночасно спостерігається тенденція зменшення експорту продукції тваринництва, а саме: зменшення експорту молока та молочних продуктів на 604,18 тис. дол. США в 2006р. порівняно з 2004р. Критична ситуація й по експорту м‘яса та інших продуктів тваринного походження, який становив в 2007р. лише 28, 3 тис. дол. США.
Отже, харківським виробникам м‘яса та інших продуктів тваринного походження важко конкурувати на світових ринках м‘ясної продукції, оскільки в більшості західних країн виробники отримують дотації від уряду. Це практично ставить АПК Харківського регіону у невигідні умови, знижує конкурентоздатність вітчизняної м‘ясної продукції на зовнішніх ринках та потребує державної підтримки. Такий стан притаманний майже всім основним видам стратегічних продуктів.
Країни-експортери продукції АПК значно зменшують ціни на власну продукцію порівняно з їх реальною вартістю, використовуючи експортні субсидії, знижки крупно-оптових покупців, а також розпродаж за зниженими цінами продовольчих запасів.
Вступ до СОТ може становити реальну загрозу для експортоорієнтованої діяльності АПК Харківського регіону. По-перше, через нестачу фінансових ресурсів на оновлення основних засобів виробництва буде відбувається зниження якості продукції АПК. По-друге, необхідно продумати реальні шляхи стримання росту безробіття, тому політика держави повинна бути направлена впровадження активних програм зайнятості, особливо в аграрному секторі. По-третє, внаслідок просування на наш ринок відносно дешевого але часто неякісного продовольства потерпають не лише українські виробники аналогічної продукції, але й кінцеві споживачі, тобто населення України, що є неприпустимим.
Крім того, основною перешкодою для просування агропромислової продукції на міжнародні ринки, є невідповідність українських та міжнародних стандартів якості. Особливо це стосується виробництва молокопродуктів (молока, вершкового масла, сиру тощо), бо у відповідності до міжнародних стандартів виробник молоко продукції може реалізувати та експортувати молокопродукти до іншої країни, за умови відповідного підтвердження якості сировини, що відповідає міжнародним стандартам якості.
До того ж, найбільші обсяги експортних поставок здійснювались до Російської Федерації – 49,7%, Казахстану – 7,1%, Білорусі – 6,7%, Грузії – 2,9%, Пакистану – 2,6%, Азербайджану – 2,5%, Польщі – 2,4%, Молдови – 2,3%. Експортоорієнтована діяльність підприємств Харківської області, в тому числі й АПК, спрямовані на Російську Федерацію та інші країни СНД.
Необхідно також усвідомлювати, що вигоди від СОТ приходять у більш віддаленій перспективі порівняно із соціально-економічними втратами, які наступають значно швидше.
Що стосується ризиків від членства України у СОТ, то до найбільших можна віднести поступове (приблизно у продовж 6 років) зменшення рівня захисту внутрішнього агропродовольчого ринку. Але, безперечно, що приєднання до СОТ є важливим кроком на шляху інтеграції України у світові економічні структури.