Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "Спецпроект: анализ научных исследований" (9-14 июля 2008 г .)

Слободяник Т.М.

Вінницький національний технічний університет

ПРОПОЗИЦІЇ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ СТАНУ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Виявивши актуальність та провівши огляд наукових праць, що стосуються проблеми формування комплексної системи економічної безпеки на сучасному підприємстві можна сформувати систему рекомендацій для поліпшення стану економічної безпеки, а отже і загального стану фірми.

Перед керівниками постає питання як найефективніше захистити власний бізнес від ризиків, тому необхідним є проведення різних видів аналізів діяльності [1]. Метод СТЕП-аналізу дозволяє оцінити комплекс зовнішніх чинників, що впливають на роботу підприємства. Математичним вираженням даного методу є матриця, що будується в результаті досліджень [2].

При проведенні оцінювання економічної безпеки підприємства, на нашу думку, доцільно застосовувати метод, що пропонує оцінювати рівень економічної безпеки фірми на основі сукупного критерію за формулою [3]:

Формула , (1)

де h i - величина критерію за і-ою функціональною складовою;

d i - питома вага значимості і-ої функціональної складової;

n – кількість функціональних складових економічної безпеки фірми.

Цей метод передбачає врахування особливостей конкретного підприємства, а не є універсальною моделлю, яка б надавала питома вагу значимості і-ої функціональної складової економічної безпеки підприємства, не враховуючи особливостей підприємства. Оцінка безпеки суб’єктом може не співпадати з її реальним рівнем [4]. На нашу думку, доцільно застосовувати автоматизований спосіб збору інформації, її обробки і аналізу, це дозволить звести вплив суб’єктивних факторів до мінімуму.

Витік же важливої ділової інформації може відбуватися на всіх ділянках роботи [5], тому потрібно враховувати сектори підприємства, що потребують особливо ретельного спостереження та контролю:

а) відділ постачання. Співробітник намагається заключити договір з постачальником по завищеним цінам, отримуючи від нього винагороду.

б) відділ збуту. Співробітник може необґрунтовано надати покупцю, замовнику якнайбільші скидки з тією ж ціллю.

в) виробництво. В даному секторі можлива крадіжка сировини, матеріалів, комплектуючих, виготовлення незадокументованої продукції.

г) управлінський склад – можливе зловживання ресурсами, використання можливостей підприємства в особистих цілях.

Основним принципом роботи менеджера з підзвітними йому працівниками має стати забезпечення виконання принципу, що передбачає ефективну діяльність фірми та забезпечення потреб співробітників [6].

У наш час зростає кількість злочинів, що вчиняються у сферах службової та господарської діяльності. Однією з найцікавіших та найнепередбачуваніших груп економічних злочинів, на нашу думку, є злочини, які вчиняються власними співробітниками підприємства, тому необхідно формувати ефективну систему попереджувальних заходів виникненню економічних злочинів, що вчиняються співробітниками на великому підприємстві, доцільно користуватися схематичною формулою 2:

СПЗ(В)=КП+ВЕБ+(ВК+ШП+КО(МКО)+ВКВ+…), (2)

де СПЗ(В) - система попереджувальних заходів на великій фірмі;

КП – керівник підприємства;

ВЕБ – відділ економічної безпеки;

ВК – відділ кадрів;

ШП – штатний психолог;

КО – коуч ;

МКО – менеджер-коуч ;

ВКВ - відділ оцінки та підвищення кваліфікації.

Відповідно до формули 2 видно, що для ефективної роботи відділу економічної безпеки важливою є співпраця з багатьма іншими відділами та окремими співробітниками, але для їх ефективної роботи необхідно попередньо мінімізувати з цим пов’язані ризики. Саме з метою нагадування про це власникам та керівникам підприємства, в формулі 2 інші відділи наведені в дужках, адже вони повинні формуватися з попереднім погодженням з відділом економічної безпеки.

Для формування ефективної системи попереджувальних заходів на малому підприємстві доцільно користуватися схематичною формулою 3:

СПЗ(М)=КП=Ф(ВЕБ)+Ф(ВК)+Ф(ККО)+Ф(ВКВ)+…, (3)

де Ф – відповідні функції, які виконує керівник малого підприємства.

Відповідно до формули 3 видно, що для попередження економічних злочинів важливою є освітня кваліфікація керівника підприємства та його особисті якості, тому що керівник виконує крім функцій пов’язаний з виробництвом і наданням послуг чимало повноважень, що керівником великої фірми просто делегуються відповідним відділам.

Застосування на підприємстві усіх вище наведених рекомендацій з врахуванням їх особливостей дозволить підприємству не лише об’єктивніше оцінювати стан внутрішнього та зовнішнього середовища, враховуючи виявлені параметри системи проводити оцінювання економічної безпеки підприємства, а також, як наслідок поліпшити стан економічної безпеки фірми, підвищити її прибутковості, розширити виробництво, завоювати нові ринки збуту, витіснити конкурентів зі старих ринків тощо.

Література:

1. Камлик М.І. Економічна безпека підприємницької діяльності. Економіко-правовий аспект: Навч . посібник. - К.: Атака, 2005. - 432с

2. Евдокимов Ф.И. Экономическая безопасность - необходимое звено в планировании деятельности предприятия . - http://masters.donntu.edu.ua

3. Евдокимов Ф.И., Белозубенко В.С., Бородина О.А. Факторы и методы оценки экономической безопасности предприятия . - http://masters.donntu.edu.ua

4. Щербина В.М. Інформаційне забезпечення економічної безпеки підприємств та установ// Актуальні проблеми економіки. – 2006. - №10 (64).

5. Шмель А. Роль службы безопасности предприятия в борьбе со злоупотреблениями , кражами й мошенничеством сотрудников // Бизнес и безопасность . – 2006.- №1.

6. Методические рекомендации по разработке кадровой политики предприятия //Менеджмент в России и за рубежом . – 1998. - №1.