Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "«Наука в информационном пространстве "(16 октября 2008 г .)

Гринда Ю.І.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

Комунікативне письмо як ключовий компонент в оволодінні навичками письмового мовлення англійською мовою

В умовах розвитку демократичного, високоосвіченого та широко компетентного суспільства важливим стає пошук шляхів удосконалення змісту, мети та способів навчання, надання йому європейського характеру. Пріоритетна увага приділяється значному збільшенню освітньої та самоосвітньої функції Вищого навчального закладу, яка полягає у підготовці кваліфікованих фахівців, готових вступити у суспільне життя не лише окремої країни, а й міжнародної спільноти. Саме тому актуальним постає проблема дослідження особливостей вивчення іноземної мови, вдосконалення комунікативної компетенції, яка базується як на оволодінні як усного так і на письмового мовлення, здатності використовувати мову для реалізації власних потреб.

Як відомо, комунікативна компетенція складається із наступних компонентів:

· мовленнєвої компетенції , яка полягає у вмінні розуміти та адекватно інтерпретувати почуту інформацію, розмовляти, читати та писати іноземною мовою;

· мовної компетенції , спрямованої на знання фонетичного, лексичного і граматичного матеріалу, вміння застосовувати його у мовленні.

· лінгвокультурної компетенції , основною вимогою в оволодінні якої є здатність орієнтуватися у різноманітних соціальних ситуаціях, що передбачає формування світоглядних культурних цінностей, вміння критично ставитись до чужої і власної думки, здатність до самопізнання, самоаналізу та самореалізації особистості, її активної життєвої позиції [5, с.2].

Одним із найголовніших психолого-педагогічних завдань ВНЗ є формування самостійно мислення у студентів, організація навчального процесу, спрямованого на набуття необхідних вмінь та навичок логічного мислення, пам’яті, уяви та інших пізнавально-психічних процесів, гармонійний розвиток особистості, здатність самостійно мислити, творчо сприймати отримані знання та реалізувати їх у практичній діяльності. Психологічний компонент в свою чергу включає використання проблемних ситуацій різних видів мовленнєвої діяльності:

· репродуктивної (шаблонної), яка озброює конкретними знаннями, уміннями та навичками;

· продуктивної (творчої), що дозволяє гнучко застосовувати їх при вирішенні різного роду завдань [1, с.10].

Мовленнєва компетенція є надзвичайно важлива у розвитку суспільства, яке ставить нові вимоги щодо розширення співробітництва з іноземними партнерами, надаючи можливість продовження чи безпосереднього здобуття освіти за кордоном. Студент XXI століття повинен бути готовим до активної участі в усіх сферах сучасного суспільного життя, що не можливо без знання писемної комунікації іноземною мовою, а саме:

· Написання офіційного та неофіційного листа (запрошення, подяки, вибачення, надання та запит інформації, поради, заяви); Добре структурований та оформлений лист повинен містити:

1. відповідне привітання ( Dear Mr . Grawely , Dear Mr . and Mrs . Jones , Dear sir / madam );

2. вступний абзац, у якому вказується причина написання листа;

3. головна частина, яка містить тему листа та основну інформацію даного виду кореспонденції;

4. висновок, у якому підсумовується вищесказане;

5. заключну частину ( Your faithfully / sincerely + full name ; Best wishes+ full name ) [7, с.82].

· Написання кореспонденції, персонального оголошення;

· Заповнення аплікаційної форми;

· Написання автобіографії (СV);

· Написання есе та творів іноземною мовою [2; 3].

Існують 2 головних види письма, які мають значний вплив на розвиток мислення та мовлення студентів:

1. практичне письмо;

2. академічне письмо.

Практичне письмо (написання ділових і приватних листів, різних видів документів, анотацій і рефератів) може постійно використовуватись у практичній діяльності випускника ВНЗ.

Академічне письмо , яке базується на написанні есе і творів, зорієнтоване на розвиток умінь, які не мають широкого практичного застосування у подальшій практичній діяльності. З академічним письмом пов’язане так зване креативне письмо , завданням якого є написання мовою, що вивчається, невеличких творів (оповідань, віршів), із опорою виключно на власну фантазію, уяву та досвід [6, с.10].

Необхідність широкого використання цих видів письма у навчальному процесі мовного ВНЗ обумовлена тим, що виконання завдань з академічного та креативного письма, створює чи не найкращі можливості для загальної активізації творчого потенціалу молодих фахівців, стимулювання їхньої творчості саме іноземної мовою, що вивчається то підвищення навчальної мотивації. Крім того завдяки ролі письма як “загального закріплювача” при наявності творчого високо мотивованого підходу до виконання письмових завдань, практичне та академічне письмо відіграють значну роль як у розвитку комунікативних умінь студентів в усіх видах мовленнєвої діяльності, так і у формуванні і вдосконаленні їх граматичних і лексичних мовленнєвих навичок, виступаючи до того ж одним із рушійних засобів індивідуалізації навчання.

Індивідуалізація навчання, що спирається на індивідуально – психологічні особливості студентів має забезпечити розвиток їх потенціальних можливостей з одного боку та створення умов для розвитку спеціальних здібностей і можливостей з іншого. Людина від народження розвивається як біологічна і суспільна істота водночас, розвиток її психічних властивостей залежить від природних даних і суспільних умов [3, с.13].

Загальновідомим є той факт, що людей можна умовно поділити на екстравертів , які схильні до безпосереднього вираження своїх думок та точок зору на публіку та інтровертів , які дещо заглиблені у свій внутрішній світ, і не схильні до відкритості у мовленні. Саме для останніх важливим є письмове мовлення у якому можна виразити власні погляди щодо тієї чи іншої проблеми на письмі і таким чином реалізувати себе як особистість. Це не передбачає повного виключення усного мовлення, але вимагає поєднувати його із елементами письмового.

Все це обумовлює доцільність якомога ширшого використання практичного, академічного та креативного письма при навчанні іноземної мови (зокрема англійської) у вищому мовному навчальному закладі України, адже вони мають дуже великий вплив на розвиток усіх комунікативних навичок та умінь студентів, їхнього творчого потенціалу та позитивної навчальної мотивації.

Література:

1. Клебанська А.В. Прищеплення навичок самостійної роботи і розвиток творчого миcлення // English Plus . – 2003. - № 12. – Р. 9–11.

2. Литвин С.В., Скляренко Н.К. Навчання писемного спілкування учнів старших класів загальноосвітньої школи. – К.: Ленвіт , 2001. – 48с.

3. Панченко А.Г. індивідуалізація навчання – джерело підвищення ефективності навчального процесу // Англійська мова та література. – 2005. - № 22–23 (104–105). – С. 13–28.

4. Розвиток навичок критичного мислення як один із аспектів громадянської освіти і виховання на уроках англійської мови. // Англійська мова та література. – 2003. - № 12. – С. 1-3.

5. Скорнякова М.Є. Сучасні методи викладання англійської мови. // Англійська мова та література. – 2005. - № 28. – С. 2-12.

6. Тарнопольський О.Б. та інші. Методичні засади і структура посібника з навчального академічного письма англійською мовою студентів ВНЗ // Іноземні мови. – 2006. - № 3. – С. 10–13.

7. Successful Writing Proficiency . Liberty House , New Greenham Park , Newbury . Virginia Evans . – 1990. – 160p.