Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Макарова О.О., Нікіфорова В.Г.
Київський національний торговельно-економічний університет
Мультимедійна презентація як один з елементів активізації процесу навчання іноземній мові за професійним спрямуванням
Завдання викладача – активізувати комунікативну діяльність студентів в процесі вивчення іноземної мови професійної сфери, вдосконалити процес викладання для підвищення ефективності засвоєння матеріалу програми. Сучасні технології, а саме, комп’ютерні програми та Інтернет надають можливість викладачу вирішувати ці завдання.
Використання засобів мультимедіа і створення презентацій допомагають привнести ефект наочності в заняття і дозволяють студенту засвоїти матеріал швидко і якісно.
Останнім часом з’явилося багато мультимедійних продуктів, енциклопедичних та навчальних. Одним з видів мультимедіа є комп’ютерна презентація, що створюється за допомогою програми Power Point, яка надає можливість створення послідовних слайдів, що містять текст, графіку, анімацію, відео та звук. Особливістю презентацій на відміну від інших способів подання інформації є насиченість змістом та інтерактивність, тобто користувач є не пасивним слухачем, а активним учасником навчального процесу. Графічний інтерфейс презентацій містить різноманітні управляючі елементи (кнопки, гиперпосилання), що надає студентам можливість самостійно керувати процесом навчання.
За науковими даними більш ніж 90 % інформації надходить до нас через зір та слух. І чим яскравіше і різноманітніше буде представлена інформація, тим ефективнішим буде процес її засвоєння. Нестача наочної зорової інформації знижує ефективність отримання знань студентами. Сьогодні, в час загальної комп’ютеризації і приходу в освіту нових технологій у викладачів з’являється негайна потреба в використанні мультимедійних засобів, в тому числі в створенні електронних презентацій для використання під час аудиторної та самостійної діяльності студентів.
З метою покращення якості мовленнєвої підготовки студентів нами був проведений експеримент у групі з 29 осіб, яка була поділена на дві частини: експериментальну (під час навчання використовувалися презентації) і контрольну (презентації не використовувались). Дослідження проводилося протягом чотирьох місяців (перший триместр). При проведенні експерименту використовувалися розроблені нами презентації з лексичних тем «Business and Businesses» та «Employment», а також з граматичних тем «Active Voice» і «Passive Voice».
Ми визначили низку критеріїв за якими можна оцінити рівень засвоєння студентами матеріалу:
- рівень сформованості лексичної компетенції з зазначених тем,
- рівень володіння граматичними структурами,
- рівень сформованості навичок розуміння загального змісту текстів економічного характеру.
По закінченню експерименту було проведене тестування, завдання для якого були спеціально розроблені для цієї мети. Лексико-граматичний тест містив 60 завдань, що охоплювали тематику програми. Після проведення аналізу результатів ми з’ясували, що експериментальна група, де навчання проводилося з використанням презентацій показала вищій відсоток успішності (83,3% в експериментальній групі проти 63% у контрольній групі).
Критерії оцінювання |
Експериментальна група |
Контрольна група |
Сформованість лексичної компетенції |
80% |
65% |
Володіння граматичними структурами |
82% |
63% |
Сформованість навичок розуміння текстів |
79% |
61% |
Результати експерименту дозволяють нам зробити наступні висновки:
- презентація полегшує працю викладача в упорядкуванні та збереженні наочного матеріалу, що є необхідним для конкретного заняття (комп’ютерна презентація не може замінити роботу викладача, але вона значно спрощує роботу з наочністю);
- презентація надає можливість представити ретельно відібрану інформацію в цікавій та привабливій формі;
- форма презентації дозволяє активізувати самостійну роботу студентів, надаючи можливість додатково опрацьовувати матеріал вдома, що особливо важливо оскільки самостійна робота є вагомою складовою учбового навантаження студентів. Оскільки презентація дозволяє студенту самостійно повернутися до тієї частини інформації, яку він не засвоїв, і додатково опрацювати її (перечитати текст, попрацювати з лексикою, прослухати аудіо запис та переглянути відео матеріали) або пропустити частину, яку він опанував;
- презентація надає можливість викладачу, коментуючи матеріал, що подається на слайдах, більше зосередитися на окремих, найбільш важливих, моментах, що дозволяє ефективно використовувати час, відведений на аудиторні заняття.