Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "«Наука в информационном пространстве "(16 октября 2008 г .)

К.е.н. Крикун О.О.

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

ІНДУСТРІЯ СУЧАСНИХ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ

В останні роки широкого застосування набули новітні методи навчання економічних дисциплін на основі комп’ютерів і комп’ютерних мереж. Такі тенденції пов’язані, передусім, з бурхливим розвитком комп’ютерної техніки, зменшенням її вартості, розробкою багатопланового програмного забезпечення. Додатковими соціальними факторами, що стимулюють використання комп’ютерів у процесі навчання економістів, є значне збільшення студентської аудиторії. За таких умов впровадження в навчальний процес комп’ютерних технологій дозволяє значно підвищити кваліфікацію фахівців з економіки і практично з усіх напрямів підготовки. У зв’язку з цим розвиток технічних засобів навчання на основі комп’ютерної техніки є актуальним завданням ВНЗ.

Інформатизація української вищої освіти лише почалася, оскільки XXI століття є століттям новітніх інформаційних технологій, йдеться мова про комп'ютеризацію освіти – Інтернет, інформаційні педагогічні технології, дистанційне навчання, віртуальні навчальні системи тощо. Провідні університети Європи i світу досягли тут чималого, зокрема забезпечили персональним комп'ютером практично кожного студента. В нашій країні ВНЗ мають поки що невеликі комп'ютерні класи, сторінку в Інтернеті, певний рівень комп'ютеризації бібліотек, деякі експериментальні комп'ютерні навчальні програми.

Викладач і студент існують не самі по собі, вони об’єднані навчальним процесом і взаємодіють між собою. Опанувати та створити новітні інформаційні технології непросто, так як необхідно підготувати викладача i студента до вирішення цього завдання, запобігти практиці безсистемної комп'ютеризації ВНЗ на основі застарілої техніки i без належного психолого-педагогічного впливу. Для цього потрібні методики та методисти й відповідне програмне забезпечення. Використання інформаційних педагогічних технологій та власна діяльність у цьому напрямку – стрижнева ідеологія для вирішення зазначених питань. Слід зосередитися на головному: наповненні освіти комп'ютерно орієнтованими i телекомунікаційними технологіями, що підвищує її якість та ефективність i водночас зміцнює суб'єкт – суб'єктні відносини викладача й студента.

Стратегія покращення якості навчально-методичного забезпечення освітнього процесу полягає в тому, щоб організувати й практично реалізувати комплексний підхід, спрямований на системне розв'язання зазначених питань введення, розвитку та використання інформаційних навчальних технологій. У цьому напрямі передбачається вирішити наступні завдання та засоби їx реалізації:

1. Розуміння фахівцями різних спеціальностей принципів, можливостей, напрямків i меж використання, а також схем створення та функціонування програмно-технічних засобів нових інформаційних технологій. Це можливо реалізувати шляхом: а) організації низки навчальних та науково-методичних семінарів, зокрема, з інформатики, сучасних технологій навчання, державних стандартів і вимог до підручників і навчально-методичних посібників тощо; б) видання матеріалів семінарів для використання викладачами ВНЗ на відповідній i регулярно поновлюваній Web- cтopiнцi бібліотеки ВНЗ; в) приведення навчальних планів спеціальностей і робочих програм з дисциплін у відповідність до вимог інформатизації національних та міжнародних стандартів освіти.

2. Створення інноваційних методів навчання, організаційної, технічної та програмної інфраструктури, яка реалізується шляхом проектування i подальшого створення інтегрованої комп’ютерної мережі ВНЗ, та забезпечить широкий доступ викладачів і студентів до Інтернету. На цій стадії роботи визначається мережа, кошторис робіт і способи організації та виконання.

3. Розробка і впровадження новітніх методик та програмно-інформаційних засобів навчання. Це реалізується шляхом а) виконання таких робіт тимчасовими колективами, створеними із факультетських фахівців і співробітників відділу новітніх навчальних технологій ВНЗ; б) участі в відкритих проектах (через Інтернет), програмах МОН України та конкурсах міжнародних фондів з розробок навчального програмного забезпечення; в) проведення щорічних вузівських конкурсів на кращі кафедру й факультет, які мають значні здобутки з новітніх технологій навчання; г) проведення у ВНЗ майстер-класів провідними фахівцями-методистами.

4. Залучення до навчального процесу провідних вітчизняних та закордонних фахівців. Впровадження викладання частини фахових дисциплін англійською мовою.

Якісне і кількісне зростання бази комп’ютерних засобів навчання дозволить більш ефективно готувати фахівців, конкурентноспроможних на світовому рівні. Так, студенти поки що не мають достатньої комп’ютерної грамотності і не мають комп’ютерної техніки у власному розпорядженні, то основним напрямком впровадження комп’ютерних методів навчання у ВНЗ є поширення системи комп’ютерних класів факультетського й вузівського підпорядкувань.

За допомогою комп’ютерних класів будуть вирішені такі основні задачі:

- набуття студентами й викладачами основних знань і навичок для повноцінного використання комп’ютерної техніки;

- проведення аудиторних занять з циклу професійно-орієнтованих дисциплін при використанні спеціалізованих навчальних програм;

- самостійна підготовка студентів, тобто робота з електронними бібліотечними фондами, виконання завдань з фахової підготовки, курсових і дипломних робіт тощо.

Для вирішення цих завдань необхідно:

1. Створити сучасну матеріально–технічну базу з технічних засобів навчання на основі комп’ютерної техніки шляхом модернізації існуючих та створення нових комп’ютерних класів факультетського та вузівського підпорядкувань; забезпечити основні навчальні аудиторії мультимедійними комп’ютерними системами.

2. Створити внутрішню вузівську комп’ютерну мережу з виходом у мережу Інтернет.

3. Створити умови для повноцінного забезпечення комп’ютерної техніки ліцензованими програмними продуктами.

4. Створити сервісну службу з технічного супроводження комп’ютерних засобів навчання.

Інформаційне забезпечення лише допомагає реалізувати можливості, які створює комунікація. On- line ресурси: "Звіти, Web -сторінки, проектні розробки й інші документи, створені за допомогою комп'ютерних технологій, повинні поступово перетворюватися на динамічну базу знань" — про це сказано у книзі "Танець змін" [2, с. 466-467]. "Досягнуть успіхів тільки ті організації, в яких зрозуміють особливості і межу людських можливостей, те, як їх варто розвивати і як ними управляти у зв'язку з появою нових технологій, — підкреслюється у книзі "Менеджмент XXI століття". — Інші організації, де вірять у те, що будуть працювати за принципом "люди, якось самі пристосуються", проваляться. Внутрішньокорпоративні війни нового тисячоліття будуть відбуватися не через прагнення зберегти темп розвитку за рахунок технологічних новинок, а через зміни складу розуму" [1, с. 170].

Завдяки позитивним змінам у структурі науково-педагогічних кадрів і творчої роботи спеціалістів, забезпеченню учбового процесу сучасною навчальною літературою та новітніми інформаційними навчальними технологіями буде покращення якості освітнього процесу.

Література:

1. Менеджмент XXI века / Под ред. С. Чоудхари : Пер. с англ. – М., 1992.

2. Танец перемен : новые проблемы сомообучающихся организаций : Пер. с англ. / Сенге П., Клейнер А., Робертс Ш. и др. – М., 2004.