Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Барна О.В.
Чортківський інститут підприємництва і бізнесу Тернопільського національного економічного університету
Організація самостійної роботи студентів при вивченні економічної інформатики
Надто складно передбачити майбутнє наших студентів, покладаючи на вищу освіту завдання забезпечити їх знаннями і вміннями на все життя. Нестабільність світу, інтенсивність соціально-економічних і технологічних змін зумовлюють потребу вчитися впродовж життя. Тому одне із найважливіших завдань – розвивати мислення студентів, виховувати в них здатність до самонавчання, що забезпечить формування майбутнього конкурентноспроможного фахівця.
На думку відомих американських педагогів Гордона Драйдена і Джанет Вос, яку вони виклали у праці «Революція в навчанні. Навчити світ вчитися по-новому», «… два предмети повинні сформувати основу освіти і бути в усіх курсах: навчання того, як вчитися і навчання того, як думати… Справжня революція в навчанні полягає не лише в змісті вузівської системи, вона полягає в навчанні того, як учитися, як думати, у вивченні нових методів, які ви можете використати для розв’язання будь-якої задачі, що виникає перед вами у практичному житті».
Підготовка кваліфікованих фахівців, конкурентноспроможних на ринку праці, здатних до компетентної, відповідальної та ефективної діяльності за своєю спеціальністю на рівні світових стандартів в інформаційному просторі є неможливим без підвищення ролі самостійної роботи студентів, стимулюванні професійного зростання студентів, виховання їхньої творчої активності.
Актуальним є вирішення таких завдань:
· створення умов для реалізації єдиного підходу викладачів до організації самостійної роботи студентів;
· сприяння формуванню в студентів навичок самостійної навчальної, науково-дослідної та практичної роботи;
· сприяння розвитку й поглибленню професійних наукових та практичних інтересів студентів;
· сприяння формуванню професійних якостей, знань, умінь та навичок майбутніх фахівців;
· створення умов для гармонійного творчого розвитку особистості студента.
Важливо, щоб навики самостійної роботи закладалися уже починаючи із перших занять у вузі. Особливу роль при цьому відіграватимуть заняття з курсу "Економічна інформатика". Це пов’язано, насамперед, із специфікою самого предмету. З однієї сторони тут вивчаються професійно-спрямовані технології, які закладають фундамент майбутнього оволодіння спеціальними програмними продуктами, що використовуються на економічних об’єктах. З іншої сторони – вони є інструментами організації самостійної навчальної і дослідницької діяльності у всіх напрямках вузівської підготовки.
Основними завданнями самостійної роботи з економічної інформатики є засвоєння в повному обсязі основної освітньої програми, оволодіння предметними компетенціями та послідовне вироблення навичок ефективної самостійної професійної (практичної й науково-теоретичної) діяльності із використанням інформаційних технологій, програмних продуктів для підтримки підприємницької діяльності та технічних пристроїв, що складатимуть інструментарій відповідної професії.
Самостійна робота студентів містить у собі: підготовку до аудиторних занять (лекцій, практичних, лабораторних тощо); виконання відповідних завдань з навчальної дисципліни протягом семестру; самостійну роботу над окремими темами навчальної дисципліни; підготовку до всіх видів контрольних випробувань, у тому числі до модульних і комплексних контрольних робіт; роботу в студентських наукових гуртках, семінарах, конференціях тощо.
Для організації самостійної навчальної й науково-дослідної роботи студентів з економічної інформатики слід підготувати якісно нові навчально-методичні та навчальні матеріали, що враховують специфіку даного роду діяльності студентів і викладачів. Рекомендації із самостійного вивчення або повторення навчального матеріалу повинні містити в собі вказівки щодо терміну, обсягу, якості засвоєння матеріалу з зазначенням навчальних та наукових видань, що використовуються з цією метою, а також питання для самоконтролю, тести, контрольні завдання, приклади оформлення самостійної письмової роботи.
Організацію навчального процесу, який спрямований на підтримку самостійної роботи студентів з економічної інформатики на нашу думку слід здійснювати за схемою: 1) в запланованому для вивчення навчальному матеріалі визначаються навчальні структурні елементи (явища, величини, закономірності). Їх перелік задається компетентнісним професійно-орієнтованим стандартом; 2) по кожному структурному елементу визначаються дії, якими студенти можуть оволодіти на кінець навчального модуля. При цьому передбачається різнорівневе представлення цілей-дій, при якому на певному рівні застосовуються відповідні дієслова; 3) по кожній із виділених дій підбираються та складаються різнорівневі питання та завдання, з допомогою яких можна однозначно стверджувати чи засвоїв студент певну дію чи блок матеріалу. Сукупність запитань та завдань складає підсумковий модульний контроль; 4) визначається робота, яка буде виконана студентом по кожному навчальному елементу, щоб досягти мети його засвоєння. Планується управляюча діяльність викладача; 5)сплановується та розробляється відповідний навчально-методичний супровід викладання модуля навчальної дисципліни.