Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Д.т.н . Чернов Б.О., к.ф.м.н . Бакума Т.Д.
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
Деякі аспекти викладання фізики в інтегрованому освітньому середовищі
Вища освіта в країні по багатьом напрямкам є конкурентноспроможна Тому треба прагнути до того, щоб кращі традиції були збережені і одержали свій подальший розвиток. Такі ж тенденції спостерігаються і у вищій школі в усьому світі. Основні положення Болонської декларації активно використовуються в процесі навчання в ВНЗ.
Зокрема процес навчання природничо-наукових дисциплін повинен бути інтегрованим у єдиний освітній простір по широті охоплення проблем і по методиках освоєння. При цьому цикли дисциплін, а також освітні модулі повинні бути сплановані таким чином, щоб здійснювалась можливість дистанційного навчання.
Як приклад у даній роботі розглядається здійснення принципів інтеграції в системі природничо-наукових дисциплін – зокрема фізики. В технічних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації викладачі фізичних дисциплін ВНЗ здійснюють консультаційні й координаційні зв’язки зі школами. При цьому враховується те, що фізичні дисципліни (загальні й спеціалізовані) охоплені комп’ютерним забезпеченням. Як з'ясувалося, при необхідній мотивації студенти багато чого здатні вивчити самостійно. Тут відіграє роль науково обґрунтована підготовка тем рефератів, контрольних завдань і так-званих інтерактивних семінарів. У такий спосіб відбувається злиття методів очного і дистанційного навчання. Важливо, щоб студент усвідомлював актуальність досліджуваних тем на глобальному рівні. Певні аспекти методології викладання фізики в інтегрованому освітньому середовищі використовуються в ІФНТУНГ.
Інтегроване інформаційне середовище являє собою:
1. Набір електронних навчальних курсів, їх створення і супровід.
2. Модуль підтримки навчальних завдань і тестів.
3. Засоби взаємодії ( онлайн ) всіх учасників навчального процесу (викладачів, студентів, адміністрації).
4. Модуль оперативного контролю успішності і керування навчальним процесом. Як приклад можна використати наведену схему в даному випадку:
5. Модуль прав доступу, система безпеки.
На жаль не завжди можна провести лабораторні роботи на реальному обладнанні в аудиторії. До певної міри їх можуть замінити віртуальні роботи в режимі " онлайн ". Наприклад, за допомогою розробленої нами комп'ютерної програми при вивченні магнітних властивостей матеріалів можна спостерігати їх динаміку в схемі під дією зовнішніх факторів. При дистанційному навчанні у студента в такому випадку з'являється додаткова мотивація вивчення даного розділу фізики (або радіофізики). Для підвищення мотивації студент може звернутися до каталогів провідних світових фірм по виробництву магнітних матеріалів, і довідатися, що такі властивості цілком реальні і фірми зацікавлені в їхньому подальшому удосконаленні. У даний час ведеться розробка подібних комп'ютерних програм по різних розділах, зокрема фізичних дисциплін.
Формування інтегрованого інформаційно-освітнього середовища дозволяє:
1. Якісно змінити процес викладання дисципліни.
2. Активізувати процес створення наукових і навчальних ресурсів.
3. Дає студентам більше працювати з навчальними матеріалами через Інтернет.
4. Розширити можливості навчання з використанням попереднього досвіду роботи у високотехнологічній сфері.
5. Забезпечити можливість обміну інформацією.
Вказані теоретичні положення та їх реалізація на нашу думку дадуть змогу спрямувати систему навчання на головне: забезпечити високий професійний і особистий розвиток зацікавленої людини.
За даної схеми роботи студента звільняється час для кращого засвоєння матеріалу та аналізу одержаних результатів і передбачається робота в режимі самопідготовки і самоконтролю. Обов’язковим елементом навчальної діяльності – самооцінювання , що стимулює діяльний перехід у вирішенні навчально-професійних завдань, розвиток професійної спрямованості.