Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.філос.н . Іщенко О.М., к.політ.н . Пугач В.Г.
Дніпродзержинський державний технічний університет
Інформаційна стратегія та проблема політичних ризиків
Останні десятиліття внесли багато нового у зміст та стиль наукової діяльності. Технологічний прогрес, розвиток світової інфраструктури, нові можливості інформаційних технологій – це ті чинники, які істотно впливають на формування нових принципів організації науки.
Існування глобального інформаційного простору з його безмежними можливостями щодо розширення та наповнення новим змістом, гостра конкуренція за володіння інформаційними технологіями і ресурсами, пріоритетність інформаційної „м’якої сили” спонукають до перегляду засад функціонування наукової галузі в сучасному світі. Іншими словами, існує необхідність постійної присутності науки в інформаційному просторі з метою формування національної інформаційної стратегії.
Наукова думка не володіє владним потенціалом, тому однією з її функцій є розвиток свідомості, мислення, надання йому більшої достовірності, практичності. Усі вчинки та дії людей визначаються їх свідомістю, системою ідеалів, цінностей і цілей. В цьому контексті, наука має значні можливості щодо перетворення у потужну інформаційну зброю. Потрібно лише чітко усвідомити, що зміна поведінки та діяльності людей криється у зміні їхньої свідомості, а також визнання надзвичайної важливості інформаційних атак. Саме завдяки яким можна цілеспрямовано змінюватися світогляд, морально-ціннісні орієнтації як окремої особи, так і суспільства в цілому. Наукова інформаційна атака являє собою визначення проблеми, її всебічне вивчення, аналіз, ініціювання пошуків, ідей та ресурсів її вирішення. Тобто мова йде про необхідність збагачення свідомості людей науковими знаннями, які в умовах сьогодення мають вирішальне значення для конкурентоспроможності як окремого індивіда, так і держави в цілому. Окрім цього, активна присутність національної науки у глобальному інформаційному просторі є одним з чинників формування національної інформаційної стратегії і про це не треба забувати.
Інформаційний простір визначається значними можливостями у фокусуванні уваги масової свідомості на певній проблемі. При цьому, що важливо, саме для забезпечення ефективної присутності в інформаційному просторі, останній характеризується не просто безмежністю, а зацікавленістю у постійній зміні. Ця обставина змушує суб’єктів інформаційного простору постійно вводити нові ідеї, нові тлумачення й розв’язання проблем.
Звернемо увагу на аспект політичних ризиків. Реалії сьогодення дають достатньо вагомі підстави вважати проблему політичних ризиків, яка дозволяє наблизитись до розуміння процесів, що відбуваються у суспільстві, однією з найактуальніших. Незважаючи на існуючі певні успіхи у її дослідженні, все ж феномен політичного ризику у вітчизняній науковій думці залишається без належної уваги. Серед причин такої ситуації є те, що дана проблема розглядається переважно крізь призму практичної політики. Жодним чином не применшуючи принципового значення прикладних досліджень, зменшення рівня невизначеності, можливості передбачення наслідків певних рішень, напрямку дій, все ж слід наголосити на тому, що адекватна оцінка ризику з подальшим прийняттям відповідного рішення не уявляється можливою у відриві від теоретичних знань. Передусім без знань про природу, вид конкретного ризику, його характерних ознак, формах прояву і таке інше.
Перелік сфер, в яких має місце феномен політичного ризику доволі широкий – від прогнозування соціально-політичної стабільності до оцінки усіх некомерційних ризиків пов’язаних з діяльністю у найрізноманітніших сферах.
Особливо варто наголосити на важливості врахування й оцінки політичного ризику у виборчому процесі. В цій сфері політичний ризик може мати різні прояви і виступати в якості чинника прийняття рішень з таких питань як, наприклад, участь у виборчій кампанії, формування передвиборчої команди та програми кандидата, створення його іміджу вступ у політичні коаліції і таке інше. Окрім цих ознак політичного ризику набувають проблеми, розв’язання яких вимагають політичних зусиль усієї міжнародної спільноти. До таких проблем, зокрема належать забезпечення екологічної безпеки, збалансованого використання ресурсів, раціональне розміщення продуктивних сил тощо.
Отже, вимоги щодо доповіді, які висуваються організаторами конференції не дозволяють охопити увесь існуючий спектр даної проблематики. Втім, є очевидною перспективність даного напрямку сучасної політичної науки й необхідність присутності проблеми політичних ризиків в інформаційному просторі. Активна розробка даної проблеми є однією з умов інформаційно-аналітичного забезпечення органів державного управління, якості підготовки ними інформаційно-аналітичних документів, адекватності останніх реальній ситуації від яких зрештою залежить ефективність прийнятих рішень найвищого державно-політичного рівня.
Література:
1. Сакайя Т. Стоимость , создаваемая знанием , или История будущего // Новая постиндустриальная волна на Западе. Антология / Под ред . В.Л. Иноземцева . – М.: Academia , 1999. – С.337-372.
2. Эдвинссон Л., Мэлоун М. Интеллектуальный капитал . Определение истинной стоимости компании // Новая постиндустриальная волна на Западе. Антология / Под ред . В.Л. Иноземцева . – М.: Academia , 1999. – С.429-448.