Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Миронець І.М.
Київський національний торговельно-економічний університет
Технічні норми в системі регулювання будівництва
В процесі реформування будівельного законодавства та зміни системи регулювання будівельної діяльності відповідно до сучасних умов актуальності набуває дослідження нормативно-технічних документів, як вагомої складової частини будівельного законодавства.
Вивченню нормативних документів з будівництва приділяли увагу зокрема такі автори, як О. Н. Садіков , К. С. Маулєнов , М. І. Брагінський . Загальні питання технічного нормування знайшли своє відображення в працях С. С. Алєксєєва та А. Ф. Черданцева .
В системі регулювання будівельних відносин нормативні документи можна поділити на нормативно-правові та нормативно-технічні.
Нормативно-правові акти регулюють відносини між суб’єктами права, інакше кажучи регулюють суспільні відносини, суб’єктами яких в кінцевому рахунку виступають люди та їх об’єднання.
Нормативно-технічні документи займають значну частину нормативного матеріалу в будівельному законодавстві. Саме розгляду їх особливостей ми і присвятимо увагу. Технічними є норми, що закріплюють правила поведінки людей з природними та технічними об’єктами, вказують на найбільш економічні та екологічно нешкідливі методи, прийоми і засоби впливу людей на матеріальний світ, відображають об’єктивні закономірності природи та мають на меті забезпечення найбільш безпечного співіснування людини і природи.
Такі вчені, як С. С. Алексєєв, та К. С. Маулєнов дотримувались точки зору щодо приналежності технічних норм до соціальних норм з технічним змістом, адже ці норми здійснюють певний вплив на суспільні відносини. Технічні норми, що мають найбільше значення закріплюються правом, набувають обов’язковості і стають техніко-юридичними нормами. Технічні норми і нормативи затверджуються державою в особі компетентних органів і набувають вигляду нормативного акту. Але, разом з тим, існують відмінності у змісті та в застосуванні правових і технічних норм:
· здебільшого технічні норми містяться у нормативних документах, які виділені в самостійну систему актів ( БНіП , ДБН);
· нормативні документи з будівництва видаються органами, до компетенції яких входить управління будівництвом;
· відповідальність за їх порушення встановлена не в них самих, а в нормативно-правових актах;
· існують обов’язкові та рекомендаційні нормативні документи.
Нормативні документи в будівельній сфері включають в себе норми проектування, технічні вимоги до будівельних матеріалів і конструкцій, норми організації та технології будівельного виробництва.
Державні Будівельні Норми (ДБН) містять загальні вимоги до різних видів будівельної діяльності.
Державні стандарти (ДСТУ) та технічні умови (ТУ) місять вимоги щодо будівельних матеріалів і конструкцій.
Узагальненим документом у будівництві є Будівельні норми і правила ( БНіП ). Часто навіть в україномовних документах і нормативних актах використовується скорочення СНіП (від „ строительн ые нормы и правила» ). Це обумовлено тим, що велика частина з нині чинних норм була затверджена за часів СРСР і викладена російською мовою. Тому вживання скорочення СНіП стало звичним для спеціалістів будівельної галузі. Питання удосконалення законодавства полягає не лише в переході на україномовне скорочення, а найбільш важливим є приведення у відповідність до сучасного рівня розвитку техніки змісту даних документів. Наприклад, в Україні відсутні нормативні вимоги по проектуванню і спорудженню будинків висотою більше ніж 73,5 метри. Тому усі висотні об’єкти вважаються експериментальними і їх проекти повинні погоджуватись у Міністерстві будівництва. Тож розроблення і затвердження технічних вимог для будівництва висотних будівель є одним з пріоритетів розвитку нормативної бази будівництва. БНіП містять не лише технічні, але і правові норми. Такий дослідник, як О. Н. Садіков , називає БНіП необхідною кодифікаційною основою для документів технічного нормування. З такою позицією важко не погодитись.
Таким чином приходимо до наступних висновків:
1. Норми і нормативи є важливим елементом в системі регулювання будівельної діяльності. Вони використовуються як інструмент управління, а також для оцінки результатів діяльності будівельних підприємств. Економічно та технічно обґрунтовані нормативи є одним з елементі у системі забезпечення якості будівництва.
2. В системі будівельного законодавства технічні норми є одними з найбільш застарілих і потребують внесення змін і розроблення нових норм з урахуванням рівня розвитку будівельних технологій. Також треба усунути існуюче дублювання в системі нормативно-технічних актів.
Література:
1. Мауленов К.С. Правовое обеспечение качества строительства ( гражданско-правовой аспект): Автореф . дис . ... канд. юрид . наук. – Х., 1983. – 16с.
2. Садиков О.Н. Правовое регулирование капитального строительства в СССР. – М.: Строийизат , 1972. – 182с.
3. Алексеев С.С. Гражданское право в период развернутого строительства коммунизма . – М.: Госюриздат , 1962. – 269с.
4. Брагинский М.И. Совершенствование законодательства о капитальном строительстве . – М.: Стройиздат , 1982. – 144с.
5. Черданцев А.Ф. Технико-юридические норм ы в советском праве. Автореф . дис . … канд. юрид . наук. – Л., 1963. – 19с.