Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Кулішова Т.В.
Антимонопольний комітет України
ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ ДО СВІТОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ РИНКІВ
Ринки нафтогазового комплексу України як інституційна основа взаємодії енергетичного сектору з усім господарським комплексом, є однією з найважливіших складових не лише ресурсного забезпечення економічного розвитку країни, але й її національної безпеки. Україна знаходиться напередодні вступу до Енергетичного співтовариства Південно-східної Європи, створеного в рамках європейської енергетичної політики, що, в свою чергу, вимагає докорінним чином реформувати газовий сектор національної економіки має бути на засадах лібералізації і формування конкурентного внутрішнього ринку.
Елементи інтеграції в нафтогазовому комплексі передбачають здійснення заходів з адаптації українського законодавства до законодавства Європейського союзу, впровадження відповідних інституційних перетворень, інтеграцію мереж та уніфікацію стандартів. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС є міжнародним зобов’язанням, передбаченим Угодою про партнерство і співробітництво між Україною та європейськими співтовариствами ( УПС) від 14 червня 1994 року. Відповідно до ст. 51 п.1 УПС Україна зобов’язується наближувати чинне та майбутнє законодавство до законодавства Співтовариства у пріоритетних сферах.
Адаптація енергетичного законодавства визначена пріоритетною сферою відповідно до Закону України „Про загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу” від 18 березня 2004 року. Адаптація українського законодавства до енергетичного законодавства ЄС має сприяти створенню конкурентних енергетичних ринків України, інтегрованих до європейських ринків. Створення таких ринків має базуватися на засадах:
· забезпечення надійності постачання енергоносіїв;
· розширення конкуренції відповідно до принципів свободи руху товарів, послуг, капіталу та робочої сили;
· забезпечення охорони навколишнього середовища та цивільного захисту у сфері техногенної безпеки.
Правове регулювання газової галузі ЄС спрямовано на створення конкурентного ринку природного газу. Ринки мають забезпечити повну лібералізацію відносин у сфері постачання природного газу. Відповідно до Директиви 2003/55/ЄС від 26 червня 2003 р. Європейського Парламенту та Ради стосовно спільних правил для внутрішнього ринку природного газу кожен споживач, в тому числі й побутовий, має бути забезпечений правом вільного вибору постачальника газу.
Адаптація законодавства України в частині створення ринків природного газу має передбачати такі основні засоби та механізми утворення ринку: створення умов для діяльності незалежного регулятора ринків, який регулює відносини між учасниками ринків; створення умов для незалежної діяльності операторів з транспортування та розподілу і природного газу; запровадження регульованого (на основі встановлених регулятором однакових незалежно від форм власності та недискримінаційних тарифів) доступу до засобів транспортування та розподілу природного газу; створення умов для розвитку внутрішніх та міждержавних газопроводів з метою забезпечення надійності функціонування енергетичних ринків, здійснення експортно-імпортних операцій та транзиту газу.
Україною проголошено курс на інтеграцію з Європейським Союзом. Отже, важливим елементом зовнішньоекономічної політики України є розвиток багатостороннього та двостороннього співробітництва в енергетичній галузі з країнами ЄС і створення передумов в нафтогазовій та екологічній сферах для набуття Україною повноправного членства в ЄС. Адаптація законодавства України у нафтогазовій галузі до норм і стандартів ЄС спрямована на: обмеження адміністративного втручання держави в діяльність підприємств нафтогазового комплексу (за можливих умов); лібералізацію ринків газу, нафти та нафтопродуктів; створення сприятливого інвестиційного клімату для залучених в розвиток ПЕК іноземного капіталу; підвищення енергетичної ефективності економіки; зменшення негативного впливу підприємств нафтогазового комплексу на навколишнє середовище; створення стратегічних запасів нафти тощо. Зважаючи на викладене, необхідно зазначити, що адаптація національного законодавства в сфері нафтогазового комплексу до норм і стандартів ЄС, а тим більше - впровадження відповідних змін потребують значних ресурсів та узгоджених дій усіх гілок влади. Насамперед необхідно впровадити практику обов’язкової попередньої експертизи проектів усіх нормативно-правових документів стосовно нафтогазового комплексу на предмет їх відповідності нормам і стандартам ЄС з урахуванням інтересів та особливостей України.
Література:
1. Директива 2003/55/ЄС від 26 червня 2003 р. Європейського Парламенту та Ради стосовно спільних правил для внутрішнього ринку природного газу.
2. Костусєв О.О. Конкурентная политика в Украине: Монографія. – К.: КНТЕУ, 2005
3. Черненко С.О. Конкуренція та ефективність товарних ринків в Україні: Монографія. – К.: КНТЕУ, 2006