Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Поліщук С.П.
Білоцерківський національний аграрний університет
МОЖЛИВОСТІ АКТИВІЗАЦІЇ ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ
Економіка України має велику інвестиційну привабливість, але вона відчуває гостру потребу у значних обсягах іноземного капіталу у вітчизняну економіку, що залежить від багатьох причин. Задоволення постійно зростаючих потреб вітчизняного суспільства та іноземних суб`єктів потребує пошуків нових підходів щодо форм і методів забезпечення. У сучасних умовах надзвичайно важливим постає питання формування ефективного підприємницького середовища, яке враховувало б вплив зовнішніх та внутрішніх факторів на національну економіку, що дозволить побудувати оптимальну стратегію розвитку вітчизняного АПК.
З точки зору функціонування і розвитку агропромислового комплексу та його основної складової частини, сільського господарства, ефективність залучення іноземних інвестицій знаходиться у тісному зв’язку із підвищенням економічної ефективності галузі. При оцінці міжнародного співробітництва необхідно враховувати специфічні особливості сільського господарства, які суттєво впливають на кінцеві результати. Адже ефективність діяльності сільськогосподарських підприємств значною мірою залежить не лише від економічних, але й природно-кліматичних , біологічних та інших чинників виробництва.
Надходження іноземних інвестицій поліпшує стан і результативність національного господарства, сприяє залученню інноваційних технологій, поліпшенню якості перероблення та зберігання продуктів сільського господарства, використання ресурсів, насиченості внутрішнього ринку високоякісним продовольством, створенню нових робочих місць, нарощуванню експортного потенціалу, налагодженню економічних зв’язків між господарюючими суб’єктами тощо [1].
Однією з найефективніших форм залучення іноземних інвестицій є спільні підприємства. Через спільне підприємство в агропромисловий комплекс надходять прогресивні технології, нова техніка, досконаліші форми організацій виробництва. На цій оcнові буде не тільки досягатися вища ефективність виробництва, а також вони стануть своєрідною школою для розширення виробничого кругозору і кваліфікації працівників.
Наслідками надходження іноземних інвестицій можуть бути як прямі, так непрямі ефекти. Прямий вплив характеризується відмінностями у показниках діяльності підприємств з іноземними інвестиціями та вітчизняних підприємств. Непрямі безпосередньо стосуються національних підприємств і визначають вплив прямих іноземних інвестицій та їх діяльність через взаємодію з іноземним сектором, тобто з підприємствами, в які залучено зарубіжний капітал.
Враховуючи позитивні наслідки діяльності підприємств з іноземними інвестиціями, в Україні необхідно активізувати процес лібералізації режиму інвестування. Адже частка прямих іноземних інвестицій у вітчизняну економіку становить менше 0,32% світового обігу, а накопичений капітал нерезидентів у 2-15 разів менший порівняно із сусідніми країнами Східної і Центральної Європи [2]. Ефективність іноземних інвестицій залежить не стільки від їх кількісних обсягів, скільки від зумовлених ними якісних перетворень в економічних відносинах і прискоренні ринкових змін у державі. На думку В. Дубровського , інвестиція має сенс лише тоді, коли вона підвищує продуктивність праці [3]. Якщо постійно неефективно використовувати іноземні інвестиції, країна може втратити економічну незалежність, бо у цьому випадку залучення іноземних інвестицій може призвести до негативних наслідків.
Останніми роками суттєво змінилися пріоритети у напрямах вкладення іноземного капіталу. Значні обсяги іноземного капіталу в Україні в 2007 році вкладалися в розвиток галузей машинобудування (3,6%), торгівлі (10,4%), у сфери фінансової діяльності (16,3%), харчову промисловість (5,3%), будівництво (5,5%), а в сільське господарство лише 1,9% [1].
Основним напрямом підвищення рівня інвестиційного забезпечення повинна стати зміна галузевої структури інвестицій на користь галузей, визнаних пріоритетними в процесі структурної перебудови. Підвищення інвестиційної привабливості саме сільського господарства сприятиме збільшенню обсягів іноземних інвестицій та інвестицій підприємств і організацій інших галузей економіки. Частка сільського господарства в загальному обсязі інвестицій в економіку має зрости з 4% у 2004 р. до 7-8 % у 2011р. і до 9-10 % у 2015 р. [4].
Безперечним є той факт, що одним з основних чинників, який сприяє розвитку іноземного інвестування, є державне регулювання інвестиційної діяльності. Проблематика національного регулювання іноземного інвестування була й залишається ключовою з точки зору створення сприятливого інвестиційного клімату, а також забезпечення ефективності функціонування капіталу. Необхідна радикальна перебудова інвестиційної політики, оскільки зменшення ролі держави в цьому процесі не було компенсовано можливостями ринкової самоорганізації інвестиційних процесів з урахуванням діючого ринкового механізму, необхідне відновлення державних регулюючих, стимулюючих, контролюючих та інформаційних функцій в інвестиційній сфері [5]. Важливе значення розвитку галузей агропромислового комплексу обумовлює необхідність вирішення питань їх інвестування, що визначатиме не лише сталий розвиток підприємств цих галузей, а й всієї економіки в цілому.
Література:
1. Саблук П.Т., Власов В.І., Кисіль М.І., Пріб К.А. Міжнародний рух капіталів і залучення в Україну прямих іноземних інвестицій// Економіка АПК. – 2008. – №9. – С.3-14.
2. Волкодав В.В. Залучення західноєвропейських інвестицій в Україну за досвідом країн з перехідною економікою: Автореф . дис . … канд.екон.наук . - К.: ННЦ «Інститут аграрної економіки» УААН, 2007. –20 с.
3. Привабливий інвестиційний клімат в Україні як необхідна умова економічного зростання // Матеріали круглого столу. – К.: Український національний центр політичних досліджень 5 червня 2001р.
4. Кваша С.М., Іванько А.В., Кучеренко В.М. Державна політика розвитку інвестиційної привабливості галузей аграрного сектора економіки України // Вісник Сумського національного аграрного університету. – 2006. – №3-4. – C.12-17.
5. Сичевський М.П. Проблеми інвестиційного розвитку харчової промисловості України // Економіка АПК. – 2007.– №7. – C.21-26.