Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Ш увар Б.І.
Львівський національний аграрний університет
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОГО ВИРОБНИТВА В УКРАЇНІ
В умовах глобальної економічної кризи споживач намагається бути якомога економнішим у своїх щоденних витратах та заощаджувати на тому, що донедавна було для нього засобом розкоші. Така економія всупереч нашим бажанням не повинна торкнутися продуктів харчування. Але попри їх подорожчання, "екологічність" не змінюється. І споживач задумається не тільки над ціною, але і впливом на своє здоров'я трансгенних продуктів та нездорової їжі. Сьогодні вже не таємниця, що існують екологічно чисті продукти, і факти її вирощування та споживання в нашій державі все частіше згадуються в засобах масової інформації, на наукових конференціях та форумах. Хоч вартість такої продукції значно вища за звичну для нас, але її якість і безпечність для людини неодноразово підтверджена науковими дослідженнями та висновками світових експертиз. Ринок такої продукції стрімко розвивається у світі, оскільки на неї є попит населення, яке попри економічну скруту не економить на своєму здоров'ї. Як свідчать результати дослідження, цей ринок інтенсивно розвивається, і за прогнозами в найближчі роки посяде вагоме місце на ринку споживчих товарів (рис. 1) [1].
Рис. 1. Середньорічні темпи приросту ринку екологічно чистих товарів, %
В Україні ринок екологічно чистої продукції тільки формується, і його інтенсивний розвиток значно залежить від інвестування капіталу в господарства, що займаються вирощуванням екологічно чистої продукції. Наприклад, на Полтавщині налічується 60 сільськогосподарських підприємств, які зацікавлені у виробництві екологічно чистої продукції [2]. Тут розпочато реалізацію проекту за підтримки Фонду "Євразія" "Створення регіонального кластеру виробників екологічної продукції", мета якого налагодити конкурентоспроможне виробництво екологічно чистої продукції без трансгенних та хімічних домішок. Такий захід, найімовірніше, матиме логічне продовження і в інших регіонах України. Адже, згідного проведеного нами анкетного опитування серед жителів Львівської області віком від 18-25 років, серед 315 респондентів бажання купити екологічно чисту продукцію виявили 89%, а також 59% опитаних погодились у виборі між звичайною і екологічною продукцією заплатити дорожче, але придбати якісну продукцію, яка не має негативного впливу на організм людини. Згідно опитування, що було проведене у м. Києві серед 200 респондентів 36,5% погодились купувати екологічно чисту продукцію. У США 55% домашніх господарок купують екологічно чисті продукти для приготування страв [3].
З 1997 року помітна тенденція до збільшення інвестицій в економіку держави. Визначення пріоритетів та вибір найефективнішого напряму інвестиційної діяльності відіграє важливу роль для інвестора. Наприклад, інвестиції Кіпру в основному спрямовані в харчову промисловість та переробку сільськогосподарських продуктів, Нідерланди спрямовують капітал у машинобудування та харчову промисловість, Франція у харчову та сільськогосподарську переробну промисловість. Вкладаючи кошти у сільське господарство інвестор керується тим, що держава має великий потенціал та ресурси для виробництва сільськогосподарської продукції, а також вигідне географічне розташування, що дозволяє експортувати продукцію до багатьох країн світу. І чим довше держава не бере активної участі у вирішенні інвестиційних проблем у господарств, які займаються виробництвом екологічно чистої продукції, тим ми більше віддалятимемося від розвинутих країн в рівні здорового харчування, життя та стабільного розвитку цієї сфери сільськогосподарського виробництва.
Важливою умовою ефективного розвитку екологічно чистого виробництва є прийняття на держаному рівні законодавчих актів на розвиток та підтримку розвитку екологічно чистого аграрного виробництва, створення внутрішнього ринку екологічно чистої продукції. Це також може допомогти вирішити низку екологічних проблем, створити додатковий капітал, підвищити інвестиційну привабливість України та її конкурентоспроможність на світовому ринку. Для цього необхідні кошти – інвестування як в середині країни, так і з-за кордону.
Література:
1. Ілляшенко С.М., Прокопенко О.В. Формування ринку екологічних інновацій: економічні основи управління: Монографія / За ред. С.М. Ілляшенка. – Суми: ВТД "Університетська книга", 2002. – 250 с.
2. Крук В. Кременчужани чекають екологічно чистих продуктів //Кременчуцька панорама. – 2005. – №18. – http://www.panorama.pl.ua
3. Шлапак В.О. Про вирощування екологічно чистої овочевої продукції в Україні // Агроогляд: овочі та фрукти . – 2003 . – http://www.lol.org.ua