Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.е.н . Буряченко А.Є.
Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана
ФІНАСУВАННЯ ДИТЯЧОГО СПОРТУ
Становлення економіки України і її розвиток в умовах ринкових відносин сприятливо впливає на функціонування комерційних організацій і підприємств, що не можна сказати про некомерційні підприємства. Відсутність і недостатність фінансування з боку держави і незначна підтримка приватними підприємствами і компаніями освіти, науки, охорони здоров'я, культури, мистецтва й інших соціальних сфер вимагає нових підходів до рішення проблем, що виникають у цих сферах.
Особливої стурбованості останнім часом викликає стан та перспективи розвитку дитячо-юнацького спорту в Україні. Брак фінансування відповідних закладів, убога матеріальна та інвентарна база, погані умови заняття, невисокий рівень оплати тренерів – це тільки основні проблеми, з якими стикаються дитячо-юнацькі спортивні школи в Україні.
На сьогодні правові, соціальні, економічні та організаційні основи фізичної культури і спорту в Україні регламентуються Законом України "Про фізичну культуру і спорт", статтею 2 якого визначено, що основними завданнями фізичної культури і спорту є постійне підвищення рівня здоров'я, фізичного та духовного розвитку населення, сприяння економічному і соціальному прогресу суспільства, а також утвердження міжнародного авторитету України у світовому співтоваристві. Відповідно до статті 8 згаданого Закону, основними напрямами впровадження фізичної культури є фізкультурно-оздоровча діяльність, фізичне виховання та розвиток масового фізкультурно-спортивного руху. Сферами впровадження фізичної культури є виробнича, навчально-виховна та соціально-побутова.
Безперечно, фінансове забезпечення умов роботи спортивних шкіл відіграє велику роль у визначенні ефективності її діяльності. Мається на увазі забезпечення спортивними базами, інвентарем, професійними кадрами, науково-методичне забезпечення, медико-біологічне забезпечення тощо. І чим вище рівень підготовки спортсменів, тим більше вимог до якості забезпечення самого процесу підготовки.
До показників ефективної діяльності спортивних шкіл слід відносити: стабільність контингенту, що займається; рівень фізичного розвитку і фізичної підготовленості учнів; кадрове забезпечення спортивних шкіл; рівень фінансування; організаційно-управлінська діяльність управлінського складу; рівень спортивної кваліфікації, що займаються; матеріально-технічне забезпечення тощо. Серед цих показників одним з головних є стабільність контингенту, який у свою чергу залежить від: рівня фізичного розвитку дітей; небажання займатися даним видом спорту; причини власних витрат на спортивний одяг і інвентар; небажання батьків; зміни місця проживання; відсутності кваліфікованих тренерів-викладачів; поганої матеріально-спортивної бази тощо. Це в свою чергу створює відповідні проблеми та перебої із одержаним фінансуванням.
Аналіз фінансування дитячого спорту в Україні показав, що хоча обсяг асигнувань з кожним роком зростає, однак цих коштів ледь вистачає на оплату праці тренерів та адміністративного персоналу спортивних шкіл, та мінімальне забезпечення матеріальними засобами та спортивним інвентарем.
Не менш важлива і складна проблема - низький рівень оплати праці. Так, розмір середньомісячної нарахованої заробітної платні в середньому становить не більше 1200 грн. на місяць, що не створює дієвих стимулів до високопродуктивної праці, а, навпаки, сприяє зниженню трудової дисципліни, поєднанню робочих місць, відтоку кращих кадрів в інші сфери трудової діяльності.
Аналіз фінансування діяльності спортивних шкіл дозволив виявити загальні структурні проблеми, які призводять до нівелювання ролі дитячо-юнацького спорту:
· при зростанні окремих показників роботи спортивних шкіл виникає певна проблема у тих видах спорту, де погіршились умови роботи, в зв’язку зі змінами в фінансуванні та відповідної незацікавленості в роботі кваліфікованих тренерів;
· що зміни пріоритетів у роботі спортивних шкіл перш за все пов’язані не з розвитком традиційно сильних за результатами змагань видів спорту, не з використанням спортивних споруд, не з роботою дітей на початкових етапах, а з руйнуванням самої організації роботи ланок по вертикалі, через що діти на жаль залишають спорт.
Постійний моніторинг задоволеності дітей спортом, яким вони займаються, а також особливостей мотивації інтересу учнів школи до фізичної культури та спорту, дозволить визначити чіткі напрями вдосконалення діяльності у системі дитячо-юнацького спорту, виявити слабкі й сильні сторони діяльності спортивних шкіл і формування єдиного підходу до дітей, до відбору й орієнтації їх до тренувань певної спрямованості.
З метою захисту прав споживачів фізкультурно-спортивних послуг держава повинна використовувати відповідні механізми ліцензування, сертифікації та стандартизації. Економічна діяльність учасників професіонального спорту повинна здійснюватися згідно з вимогами, що визначаються міжнародними спортивними організацій та не суперечать чинному законодавству України.
Аналіз європейського досвіду фінансування дитячого спорту дозволяє стверджувати, що у кожній країні формується своя модель державного фінансування дитячого спорту, адекватна національній фінансовій системі і традиційним напрямам державної підтримки цієї сфери. У той же час майже всім країнам властивий єдиний підхід до дитячого спорту як до чинника не лише духовного, фізичного, але і економічного прогресу суспільства. При всьому різноманітті її галузей і відмінності їх економічного стану, сфера дитячого спорту розглядається як єдиний важливий сектор національної економіки, розвиток якого вимагає від держави комплексних заходів підтримки. Формування цілісної концепції державного регулювання дитячого спорту є необхідною передумовою забезпечення ефективної національної політики в цій області.
У світі накопичений значний арсенал інструментів фінансової підтримки спорту в цілому та дитячого спорту зокрема. Вибір видів, форм і методів залежить від характеру вибраної моделі державного фінансування, а також від пріоритетів і завдань поточної політики. Створення умов, сприятливих для творчості, передбачає певну захищеність від прямого адміністративного втручання. Це досягається шляхом формування обширної мережі незалежних посередників – професійних асоціацій, фондів, суспільних інститутів, які самостійно вирішують питання розподілу коштів, виділених державою на розвиток дитячого спорту.
Багатоканальне державне фінансування, міжбюджетні й партнерські державно-приватні форми субсидування найкраще забезпечують надходження коштів у сферу дитячого спорту, особливо в умовах постійного браку коштів. Успішність державних заходів підтримки культури і мистецтва багато в чому залежить від ефективності використання потенціалу приватного спонсорства і меценатства.
З урахуванням світової практики суб’єктам господарської діяльності у сфері фізичної культури і спорту в Україні повинні надаватися інвестиційні, податкові, митні та інші переваги. Широкого впровадження повинні набути державні спортивні лотереї, кошти від яких можна використовувати виключно на розвиток фізичної культури і спорту.
Такий підхід, на нашу думку, дозволить підвищити ефективність системи фінансування дитячого спорту і розвивати систему масового дитячо-юнацького спорту.
Література:
1. Закон України «Про фізичну культуру і спорт» від 24.12.1993 р.
2. Указ Президента України «Про Національну доктрину розвитку фізичної культури і спорту» № 1148/2004 від 28.09.2004.
3. Наказ Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту «Про проведення моніторингу і оцінки ефективності заходів з формування та утвердження здорового способу життя у сім'ї, дітей, молоді та зміцнення здоров'я» від 18.08.2008 №3388.
4. Багатирев В. К отбору учащихся в спортивные школы // Зб. наук. праць. Педагогічні науки. – Херсон, 2002. – С. 23-27.
5. Гаврильченко Л. Соціальна функція мотивації у системі фізкультурно-оздоровчої діяльності особистості// Зб. наук. праць. Педагогічні науки. - Херсон, 2000. – С. 141-143.
6. Киселев А., Козир М., Чернов В. ДЮСШ в системі відбору юних спортсменів// Зб. наук. праць. Педагогічні науки. – Херсон, 2002. –С. 33-34.
7. Москаленко Н. Творчий підхід до організації фізичного виховання дітей молодшого шкільного віку // Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту: Зб. наук. праць в галузі фіз. вих. і спорту. – Х., 2003. - Вип. 17. - С.12-17.
8. Професійна освіта і навчання в галузі спорту в Європейському Союзі: ситуація, тенденції та перспектива – http://sportstalker.org/prof_info/pages.