Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Татаренко В.С.
Донецький державний університет управління
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ
У сучасних умовах господарювання інновації займають важливе місце в розвитку підприємства, галузі, держави в цілому. Стратегія економічного та соціального розвитку України передбачає економічне піднесення завдяки впровадженню інновацій, технологічному оновленню промисловості, широкому використанню досягнень науки і техніки.
Загострення міжнародної конкуренції передбачає використання не тільки власного потенціалу, але й його нарощування за рахунок підвищення частки інноваційної продукції з високою доданою вартістю в експорті та високотехнологічних послуг. Потребує розробки стратегія становлення і розвитку стійких форм інтеграції у сфері інвестиційного та фінансового забезпечення інновацій, визначення пріоритетних напрямків стимулювання та підтримки інноваційних проектів.
Інвестиційна політика держави є складовою економічної політики щодо забезпечення довготермінового розвитку економіки і являє собою систему заходів, спрямованих на формування централізованих та децентралізованих фондів фінансових ресурсів, у результаті цільового використання яких забезпечується висока ефективність процесів розширеного відтворення економіки [2].
Інноваційний тип економічного розвитку дедалі більше стає тим фундаментом, який визначає економічну міць країни та її перспективи на світовому ринку.
Необхідно шукати шляхи підвищення рентабельності, спираючись, у першу чер гу, на внутрішні можливості підприємств, на резерви, що криються в організації , в можливостях інтенсифікації використання наяв них ресурсів.
Рентабельність є показником ефективності виробництва, який характеризує співвідношення отри маної суми прибутку з вартістю основних виробничих фондів та нормативних обігових коштів, що використовуються для отримання цього прибутку. Саме рентабельність є таким економічним показником, який може бути тісно пов'язаний не тільки з економічними, але та кож з організаційними і технічними стратегіями розвит ку виробничих потужностей [3].
Інноваційний розвиток у технологічно розвинених країнах сприяє формуванню однотипних інститутів, уніфікації законодавства. Інновація тим самим експлуатує ефект масштабу в питаннях маркетингу, виробництва та управління нововведеннями не тільки у національному, але й у світовому економічному просторі.
Складовими побудови інноваційної моделі економічного розвитку є:
1) створення системи економічної мотивації та інституційного середовища для висококваліфікованих і творчих особистостей;
2) формування ефективного цілісного механізму інноваційного підприєм ництва, основою якого є взаємодія наукових колективів, інноваційно-впроваджувальних підприємств, венчурних фондів, промислових підприємств;
3) створення нової нормативно-правової бази інституційного середовища, яке було б максимально адекватним для реалізації інтелектуального потенціалу та ділової активності бізнесу.
Світовий досвід показує, що сьогодні не тільки передові, технологічно розвинені країни нарощують обсяги фінансування науково-технічної сфери, але й країни - аутсайдери ЄС, малі країни і навіть колишні пострадянські республіки. Витрати на дослідження і розробки у середньорічному вимірі зростали, за даними Євростату, таким чином: у Фінляндії - на 13,5 %, Греції - 12,0, Португалії - 9,9, Ірландії - 8,2 % при середньому темпі ЄС у другій половині 90-х - на 3,4 %. Високі темпи зростання обсягів фінансування НДДКР дозволили Фінляндії збільшити коефіцієнт наукомісткості ВВП з 1,5 % у 1985 р. до 3,6 % у 2002 р. [4].
З метою пом’якшення впливу змін у ринковій кон'юнктурі підприємствам доцільно використовувати не тільки адаптивну поведінку, політику пристосування до змін ринкового середовища, але й активізувати власну інноваційну діяльність, розробляти та реалізувати перспективні стратегії розвитку. Вітчизняні промислові підприємства використовують: стратегію обмеженого зростання, стратегію зростання, стратегію скорочення, комбіновану стратегію [4].
Ту чи іншу стратегію інноваційного розвитку підприємства доцільно застосовувати залежно від життєвого циклу товару. Можливості вибору стратегії, оновлення продукції, поліпшення її якісних характеристик залежить від таких обставин:
1)наявності на підприємстві напрацьованих технологічних розробок, "ноу-хау", винаходів, раціоналізаторських пропозицій, адаптованих до наявної матеріально-технічної бази;
2)можливостей використання запозичених досягнень науково-технічного прогресу, інноваційної діяльності інших учасників інноваційного процесу;
3)єдності та взаємодії функціональних елементів національної інноваційної системи, інституціонального середовища підприємницької діяльності і її фінансового забезпечення в інноваційно активних підприємствах.
Головною метою державної інноваційної політики є створення соціально-економічних, організаційних і правових умов для ефективного відтворення, розвитку й використання науково-технічного потенціалу країни, забезпечення впровадження сучасних екологічно чистих, безпечних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій, виробництва та реалізації нових видів конкурентоздатної продукції [1] .
Для поліпшення інноваційної діяльності України необхідно , по-перше, внести необхідні зміни у законодавство; по-друге, провести моніторинг реалізації центральними органами виконавчої влади середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності галузевого рівня і виконання інноваційних та інвестиційних проектів, за результатами якого підготувати пропозиції стосовно умов подовження виконання проектів і скасування тих, що виконувалися з порушенням; по-третє, здійснити конкретні заходи з побудови інноваційної інфраструктури у кожному з регіонів і поєднання інтелектуального потенціалу наукових установ, економічних можливостей підприємств та адміністративних можливостей місцевих органів влади, заінтересованих у розвитку інноваційного бізнесу.
Література:
1. Васильєва Н.В. Нормативно-правове регулювання інноваційної діяльності технопарків України // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. - № 14. – С. 21-23.
2. Гусєв В.В. Інноваційний фактор забезпечення пріоритетів національних інтересів: загальнодержавний і регіональний виміри // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. - № 11. – С. 12-19.
3. Лепьохін О.В. Формування стратегічних орієнтирів інноваційного розвитку підприємств // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. - № 9. – С. 17-21.
4. Сизоненко В. Політика і стратегія інноваційного розвитку України: Євроінтеграційний аспект // Вища школа. – 2008. - № 6. – С. 29-36.