Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Бербенець Л.І.
Київський державний торгівельно-економічний університет
МЕТА ВИКЛАДАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ ТА ШЛЯХИ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ
Метою викладання та вивчення іноземної мови професійного спілкування (ІМПС) є підготовка студентів до ефективної комунікації у їхньому професійному середовищі. Така мета зорієнтована на студента і відповідає цілям, викладеним в Загальноєвропейських Рекомендаціях з мовної освіти. Кафедрою сучасних європейських мов (СЕМ) Київського національного торговельно-економічного університету розроблена нова Програма викладання іноземної мови, на основі якої були розроблені навчальні модулі, що відповідають вимогам національної кредитно-модульної системи, яку було запроваджено у вищій освіті, як передумову для приєднання України до Болонського процесу.
Програма ІМПС спрямована на формування професійної комунікативної компетенції. Розвиток комунікативної компетенції здійснюється в межах ситуативного контексту, пов’язаного з навчанням і спеціалізацією. Відбір змісту базується на аналізі професійних потреб студентів, дані якого були отримані шляхом співпраці з профільними кафедрами.
Програма ІМПС розрахована на досягнення рівня володіння мовою В2, який є стандартом для ступеня бакалавра.
На основі Програми були розроблені робочі програми, що відповідають конкретним фаховим потребам студентів. Предметні сфери, ситуації та типи текстів конкретизовані відповідно до пов’язаних з роботою професійних потреб. Перевага надається тим навчальним потребам, що найбільше забезпечують адекватну мовленнєву поведінку студентів у їх майбутній професійній діяльності.
Для реалізації мети Програми не останню роль грає створення навчально-методичного комплексу для викладання іноземної мови фаху. Навряд чи існує хоча б один підручник чи навчальний посібник, який би був здатний задовольнити потреби окремої групи студентів у контексті іноземної мови професійного спілкування. Неадекватність існуючих навчальних матеріалів та брак автентичних ресурсів, які б відповідали потребам студентів, можна компенсувати шляхом об'єднання таких трьох стратегій:
- використання, адаптація та підбір матеріалів з уже існуючих підручників та навчальних посібників тоді, коли це є логічним і можливим;
- адаптація доступних автентичних матеріалів (аудіо - та відеозаписів, публікацій засобів масової інформації, Інтернет-ресурси і т. п.);
- створення нових навчально-методичних матеріалів відповідно до потреб студентів.
Беручи до уваги та здійснюючи усі три стратегії, кафедра зосередилась значною мірою на останньому, а саме створенні навчально-методичного комплексу дисципліни (НМКД), орієнтованому на спеціальність студента. Автори та укладачі навчальних матеріалів користуються Програмою ІМПС як довідником для розробки своїх власних навчальних матеріалів, підручників та навчальних посібників.
Основою НМКД є підручник. Структура його залежить від мети і завдань навчання з урахуванням усіх факторів, що розвивають психологічні, психолінгвістичні, соціокультурні здібності студентів до іншомовного спілкування, сприяють меті навчання іноземної мови студентів – майбутніх фахівців торговельно-економічної галузі.
Кафедрою СЄМ написано та видано 30 підручників і більше ніж 50 навчальних посібників з грифом МОН України, що задовольняють фахові потреби студентів у вивченні іноземних мов професійного спілкування. Вони містять автентичний текстовий матеріал, зібраний та опрацьований викладачами кафедри під час стажувань за кордоном. Професійна комунікативна компетенція розвивається завдяки тому, що студенти виконують професійно орієнтовані вправи (напр.., написання заяв, продукування ділової та професійної кореспонденції, складання резюме, поєднання висловлювань у чіткий логічний дискурс та інше).
Неможливо говорити про єдину систему вправ стосовно різних навчальних посібників. Але постійними параметрами є урахування поетапності формування мовленнєвого навчання, наявності серії вправ, чіткої послідовності їх виконання, а параметрами, що варіюються, є характер мовленнєвих операцій, етап навчання, види комунікативної діяльності, дозування навчального матеріалу, його циклічність.
Системи вправ підручників і навчальних посібників, виданих кафедрою СЄМ, враховують вищезазначені особливості і дозволяють послідовно здійснювати процес навчання професійно спрямованої іноземної мови.
Крім вищезгаданих навчально-методичних матеріалів, кожен викладач має свої власні комплекти ресурсних матеріалів. Основними джерелами такого комплекту є автентичні матеріали у галузі обраної студентами спеціальності. Використовуючи інформаційні ресурси мережі Інтернет, можна вирішити цілий ряд завдань для організації самостійної роботи студентів: - формувати навички і вміння читання;
- вдосконалювати вміння аудіювання; - поповнювати словниковий запас; - формувати стійку мотивацію іноземномовної діяльності студентів на основі систематичного використання "живих" матеріалів, які стосуються не лише спеціальності студента, а й злободенних проблем, які цікавлять всіх і кожного.
Список літератури:
1. Програма з англійської мови для професійного спілкування / Г.Є. Бакаєва та ін. - К.: Ленвіт , 2005.
2. Редько В. Підручник як модель системи навчання//Іноземні мови в навчальних закладах. – 2005. - №2. – С. 50-55.