Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (30-31 октября 2009 г .)

К.т.н. Білорусов С.Г.

Херсонський обласний Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Україна

ПРАКТИКА ВИКОРИСТАННЯ ДИСТАНЦІЙНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ В СИСТЕМІ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ

Успіх соціально-економічних і політичних перетворень в Україні значною мірою залежить від ефективної роботи органів державної виконавчої влади всіх рівнів. В свою чергу, забезпечення ефективності державного регіонального управління нерозривно пов'язано з вирішенням проблеми компетентності та професіоналізму державних службовців. Тому організація ефективної системи професійного навчання державних службовців розглядається Головдержслужбою України як одне з першочергових завдань, без розв'язання якого неможливо підняти ефективність державного управління.

В умовах обмеження фінансування на відрядження значно зростає попит на дистанційне навчання: економічна ситуація та існуючий стан керованості в Україні потребує активної підготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів, особливо в економічній та державно-управлінських сферах, при обмежених можливостях бюджету. Дистанційне навчання забезпечує "доставку знань" на робоче місце, можливість навчатися, не залишаючи роботу. Крім того, для тих, хто навчається, з‘являється можливість вибирати навчальні курси, незалежно від розташування навальних закладів. Дистанційне навчання приводить до значної економії часу та коштів на проїзд до місця навчання, що може бути вирішальним фактором для потенційних слухачів. Цей спосіб навчання дає можливість охопити значну кількість слухачів порівняно з традиційними способами навчання; комбінування різних способів може також дати позитивний ефект [ 1; 2 ] .

Слід констатувати, що за умов використання європейського досвіду дистанційне навчання європейської та євроатлантичної інтеграції України достатньо ефективним і інтегрує в собі позитивні якості очної та заочної системи освіти.

В умовах підготовки кадрів для державної служби. Дистанційне навчання має адресну спрямованість на людей певного віку, що одержують фахову другу освіту без відриву від роботи, з будь-яким сімейним станом.

Дистанційне навчання надає можливість вчитися у власному часовому темпі за індивідуальним планом, що веде до більшої відповідальності та самостійності й багато в чому ґрунтується на бажанні та необхідності мати професійні знання та вміння, які відповідають стандартам державної служби

Як відомо мета підвищення кваліфікації державних службовців V - VII категорій посад полягає в тому, щоб: надати і оновити знання та вдосконалити і розвинути вміння, необхідні для ефективного вирішення завдань професійної діяльності на державній службі; привести фахову підготовку у відповідність сучасним вимогам до професійної кваліфікації державного службовця, підняти рівень базових знань та вмінь до рівня магістрів державної служби; сформувати у державних службовців мотивацію потреб у постійному самовдосконаленні, вмінні самостійно вчитися.

Основною методики дистанційного навчання в Центрі є створення навчального інформаційного середовища, що включає комп’ютерні інформаційні джерела, електронну бібліотеку, відео – і аудіо – теки, книги і навчальні посібники. Учасники такого навчального середовища є слухачі, так і викладачі, взаємодія яких здійснюється за допомогою сучасних телекомунікаційних засобів. Таке навчальне середовище надає унікальні можливості тим, якого навчають, для одержання знань, як самостійно, так і під керівництвом викладачів.

При розробці навчальних курсів акцент робиться як на самостійну роботу так і колективну творчість, проведення міні – досліджень рівня. Передбачається велика кількість завдань, розрахованих на самостійне опрацювання, з можливістю одержання щотижневих консультацій.

Зазвичай з метою організації ефективного розроблення дистанційного курсу створюється авторський колектив у складі: розробника змістовної частини, методиста з дистанційного навчання, веб – дизайнера, які розробляють «Опорний конспект лекцій», систему тестів для дистанційного модуля, методичні рекомендації для вивчення і викладання модулів навчальної програми для слухачів і викладачів тощо.

Становлення системи неперервного професійного навчання державних службовців стало актуальною проблемою та важливим фактором зміцнення державності і формування соціальне орієнтованої ринкової економіки. Усвідомлення переваг дистанційного навчання в умовах центрів підвищення кваліфікації кадрів для забезпечення неперервного навчання необхідної кількості державних службовців, які б проходили підготовку за відповідними до їх професій та посад програмами, в зручний для них час та без відриву від виконання основних професійних обов'язків, а також наявність успішного досвіду елементів розвитку дистанційного навчання в Центрі стали поштовхом для розробки навчальних модулів у дистанційному форматі з використанням сучасних інформаційно-навчальних і телекомунікаційних технологій.

Список літератури:

1. Биков В.Ю. Структура актуальних напрямів (тематики) досліджень проблем дистанційної професійної освіти. – К.: Міленіум. «Вісник академії дистанційної освіти». – 2003. – № 1.– С.22–26.

2. Олійник В.В. Дистанційне навчання в післядипломній педагогічній освіті: організаційно-педагогічний аспект: Навч. посібник. – К.: ЦіППО, 2001. – 148 с.