Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Боцман М.П.
Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління, Україна
БУХГАЛТЕР – МЕНЕДЖЕР КРИЗОВОГО ПЕРІОДУ
В нинішніх умовах важко переоцінити значення досвідченого і висококваліфікованого бухгалтера на підприємстві. Стикаючись з постійними перевірками, вивчаючи законодавство, що постійно змінюється, бухгалтер має бути готовим до будь-яких кризових ситуацій не лише на підприємстві, але і за його межами. Тому зараз, в умовах фінансової кризи, бухгалтер повинен проявити професіоналізм, уміння застосовувати свої базові знання на практиці.
Ризики підприємства під час кризи набагато зростають. Але водночас з'являється шанс. Переглянувши технологію ведення бізнесу, замінивши на підприємстві звичні схеми роботи на більш продумані й ефективні, підприємство отримує шанс вийти з кризи , посиливши свої переваги порівняно з конкурентами.
Бухгалтер може запропонувати керівництву проведення комплексної діагностики, яка включає такі кроки:
1) оцінка доходів та витрат підприємства у багатьох розрізах для того, щоб проаналізувати, за якими напрямами бізнесу доходи зменшуватимуться, за якими — залишаться стабільними, за якими — знизяться. При цьому доведеться точніше оцінити ефективність ресурсів (витрати на 03, оренду, транспорт, оплату сторонніх послуг, адмінперсоналу тощо);
2) створення прогнозних бюджетів витрат, доходів та руху коштів. Необхідно скласти бюджети доходів і витрат, руху коштів, дебіторської та кредиторської заборгованостей, оцінити стан підприємства, якщо доходи за період зменшаться на 10%, 25% або 50%;
3) оцінка поведінки клієнтів. Деякі з них, наприклад зайняті у банківському, страховому, будівельному бізнесі, прогнозовано понизять обсяг закупівель. Зайняті у сфері споживання (продукти, одяг, розваги тощо) можуть навіть наростити свій оборот. Обсяг продажів для решти клієнтів прогнозовано зменшиться пропорційно до зниження ділової активності. Для цього треба зібрати максимум інформації про постійних та потенційних клієнтів. Проаналізувавши та розсортувавши їх за групами ризику, можна перейти до аналізу та оптимізації витрат, пов'язаних із кожною групою клієнтів. Це витрати на імідж, маркетинг, логістику, підвищення лояльності клієнтів;
4) оцінка стану дебіторської заборгованості. Слід оцінити динаміку дебіторської заборгованості клієнтів. Найпростіший інструмент зменшення дебіторської заборгованості — прив'язати оплату праці персоналу не тільки до відвантаження, а й до дебіторської заборгованості клієнтів. При погіршенні динаміки погашення заборгованості частіше вигідно витратити ресурси на аналіз фінансово-господарського становища клієнта і запропонувати реальну для нього схему реструктуризації, або забрати борг у будь-якому вигляді. Для підприємств, що відпускають
товари з відстроченням платежу, це найперше завдання у кризовий період;
5) оптимізація витрат на персонал. Це дуже складний елемент скорочення витрат. Попередньо слід оцінити втрати, пов'язані зі звільненням конкретного працівника, особливо якщо він був пов'язаний з клієнтською базою. Тільки отримавши максимально повну інформацію про клієнтів, з якими був пов'язаний працівник, можна його звільняти. Слід розробити бонусні схеми для персоналу компанії і мотивувати його на зниження витрат. За основу можливо взяти схему, за якої частина заощаджених витрат виплачується працівникові. Треба також переглянути організаційну структуру і виключити зайві рівні управління. Деякі конкуренти зменшуватимуть зарплати або звільнятимуть високооплачуваних та кваліфікованих працівників. Це найбільш слушний час для оптимізації персоналу: можна скористатися ситуацією, замінивши не найкращого співробітника на кваліфікованішого працівника з тією самою оплатою. Але найкраще рішення - це підвищити мотивацію існуючого персоналу, щоб посилити інтенсивність та ефективність його праці. Скоротити витрати на адміністративний та допоміжний персонал допоможе також об'єднання підрозділів;
6) коригування переліку товарів і послуг, що пропонуються клієнтам. Слід прорахувати кожну групу товарів і послуг за різними критеріями (наприклад дохідність, прибутковість, ліквідність, доступність для замовлень, необхідні для іміджу, асортименту, тощо);
7) відмова від зовнішніх запозичень. Під час кризи доведеться майже забути про нові кредити. Можливо, вигідно буде повернути наявні кредити, бо витрати на їх обслуговування можуть зрости за рішенням кредиторів. Один із варіантів реструктуризації кредиторської заборгованості —- переуступка прав вимоги дебіторам;
8) реструктуризація кредиторської заборгованості. Крім того, слід зменшити витрати на придбання товарів за допомогою горизонтальної інтеграції — при придбанні товару у постачальника спільно з конкурентом зменшуються закупівельні ціни і поліпшуються умови поставок за рахунок великих обсягів.
Таким чином, після аналізу діяльності підприємства за даною схемою, потрібно прийняти відповідні управлінські рішення щодо оптимізації діяльності в умовах кризи, щодо можливості продати або ліквідувати наявні напрями бізнесу, чи відкриття інших напрямів діяльності, які допоможуть вижити у кризовий період.
Список літератури:
1. Авраменко В.П., Кротюк І.Г. Процедура оптимизации оперативного управления производством //Нові технології: Науковий вісник Інституту економіки та нових технологій. - 2004. - №3 (6).
2. Крючкова І. Фінанси України в перехідний період. – К.: НАНУ, Інститут економічного прогнозування, 2004.