Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Данилова Г.О.
Кременчуцький університет економіки, Україна
СУЧАСНИЙ СТАН ТА НАПРЯМИ ПОЛІПШЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ УКРАЇНСЬКОЇ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ
Управління інвестиційними процесами в сучасній Україні є надзвичайно складним, так як інвестиційна діяльність в умовах невизначеності є слабкою, а інвестиційна політика – нестабільною. Формування управління інвестиційними процесами, його зміцнення, розгортання і подальший розвиток слід починати з кардинального поліпшення інвестиційного клімату, тобто з суттєвого підвищення інвестиційної привабливості території України в цілому та захисту прав інвестора від інвестиційних ризиків [1, с. 36].
У зв’язку з кризою ринок нерухомості в Україні переживає тяжкі часи. Ситуація на українському будівельному ринку оцінюється як критична. На сьогоднішній день на Україні уже заморожено 80 відсотків будівництв, а кількість об’єктів, будівництво яких припинено, складає близько 14 тисяч, тоді як на початку року ця цифра була в два рази менша – 6,5 тисяч. За прогнозами аналітиків обсяг інвестиційних операцій на ринку комерційної нерухомості в 2009 році буде незначним, придбання готових об’єктів буде скоріше виключенням, ніж правилом, є ймовірність придбання земельних ділянок під затверджений розвиток і вкладання коштів в заморожені об’єкти. Не виключена купівля цілих компаній, що збанкрутували [3] .
Причиною скорочення обсягів інвестиційних операцій може бути те, що більшість якісних об’єктів, представлених на ринку в недавньому часі уже змінили власників. Крім того, частина з них була придбана міжнародними гравцями, націленими на довгострокові інвестиції, і тому, ймовірність перепродажу в найближчий час є незначною. Другою причиною скорочення обсягів в поточному році є криза ліквідності, тобто банк не зможе розрахуватися в строк за власними зобов’язаннями через неможливість за певних умов швидкої конверсії фінансових активів у платіжні засоби без суттєвих втрат [2]. Третьою причиною є те, що на сьогодні Українська будівельна галузь зіштовхнулася з наслідками відсутності попиту на свою продукцію. При наявній низькій платоспроможності населення, забудовники не зможуть реалізувати заплановані обсяги житла за поточними цінами. Закономірно, забудовникам, які використовують кредитні кошти доведеться припиняти проекти.
В умовах нестабільного розвитку економіки ефективність реального інвестування істотно знижується при одночасному зростанні інвестиційних ризиків. Сприятливий інвестиційний клімат має забезпечити захист прав інвестора від інвестиційних ризиків. Певні види ризику, властиві бізнесу є здоровими, так як стимулюють нововведення, прогрес і процвітання. Інших видів ризику, зусиллями уряду або інших організацій, можна позбутися, або зменшити їх вплив на прийняття рішення про інвестування.
В умовах невизначеності ризик необхідно розглядати як можливість втрат. Для оцінки ступеня можливих втрат застосовують різноманітні критерії: ймовірність настання події; величина відхилення від прогнозованого значення (розмах варіації); дисперсія; математичне очікування; середнє квадратичне відхилення, коефіцієнт асиметрії, а також іншими математичними та статистичними критеріями. Деякі фахівці рекомендують використовувати весь арсенал перелічених критеріїв, пропонуючи в загальному випадку застосовувати математичне очікування та середнє квадратичне відхилення як найбільш адекватні критерії, що добре себе зарекомендували на практиці. Також використовуються такі показники вимірювання ризику як величина втраченої вигоди, недоотриманий доход та ін., що розраховуються в грошових одиницях. Однак для адекватного описання ризику в умовах невизначеності, вони повинні враховувати і його імовірнісну характеристику. Для цього доцільно використовувати узагальнений комплексний критерій – «ціна ризику», який характеризує величину умовних втрат, можливих при реалізації інвестиційного рішення. Ціна ризику визначається за допомогою тільки тих показників, які враховують як можливість настання несприятливої події, так і величину збитку від неї.
Інвестори зважають і на ризик, пов'язаний із інвестиційним кліматом, тобто регулятивною структурою і бізнес-кліматом у країні. В цьому аспекті Україна програє країнам Західної Європи, США, Канаді, меншою мірою країнам Центральної Європи. Саме у цій сфері український уряд і парламент мають поліпшити становище, бо нестабільність правової структури, непередбачуваність податкового тягаря — це чинники високого ризику для інвестора, які не сприяють інвестуванню в країну.
Таким чином, окрім забезпечення стабільності інвестиційного законодавства, що дозволить спростити дозвільну систему, покращення податкової політики, шляхом зниження податків і зменшення мит та його наближення до міжнародних стандартів, посилення боротьби зі злочинністю, одним із напрямів поліпшення інвестиційного клімату в будівництві є: застосовування на практиці адаптованих до невизначених умов критеріїв вимірювання інвестиційних ризиків з обов’язковим врахуванням попиту на продукцію будівельної галузі, платоспроможності покупців, поведінки конкурентів.
Список літератури:
1. Майорова Т.В. Інвестиційна діяльність: Навч . посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 376 с.
2. Москаленко В.В., Захарова Т.В. Разработка СППР д ля оценки риска инвестиционных проектов на основе нечетких множеств // Інформаційні системи і технології в електроніці. – 2007. – №1. – С. 85–92.
3. http://www.uspp.org.ua/news/433.html