Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.е.н. Горбенко О.В.
Національний транспортний університет, Україна
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛАНЦЮГА ПОСТАЧАНЬ ЗА СУЧАСНИХ УМОВ
Динамічне та постійно актуальне питання оптимізація ланцюга постачань кожен раз зазнає певні трансформації. Проте зараз, за умов кризових явищ в економіці світу та України, дане питання набуває більш жорсткого значення. Адже саме зараз застосування нематеріальних важелів впливу на замовників послуг, партнерів, персонал підприємства постає в дещо іншому ракурсі.
Відомо, що основні стовпи логістики - це запаси, перевезення і зберігання. Одне нерозривно пов'язане з іншим. І якщо раніше (до кризових явищ в економіці) загальна функція логістики полягала більшою мірою в роботі з товаром (вантажем), то зараз на перше місце висувається питання взаємовідносин з клієнтом (замовником). Тобто мотиваційна складова, якою часто нехтують через неможливість адекватного прогнозування та складність обчислення її впливу на кінцевий результат діяльності підприємства.
Існує три найбільш значимих фактори, на які припадає більша частка від загальної суми витрат вздовж ланцюга постачань: склад, транспортування та управління запасами.
Щороку орендні ставки за зберігання зростали галопуючими темпами. Всі оператори, що надавали послуги зберігання проводили дуже жорстку політику: висока ціна оренди при незначному рівні сервісу.
Зараз же за оцінками експертів компанії Deloitte з’явились сприятливі умови оренди на склади класу А - ціни «впали» до логічного мінімуму. Факт зменшення ціни за оренду складських приміщень дав певні переваги виробникам товарів, які до останнього часу несли необґрунтовані витрати.
Отже, перед операторами складського ринку, що надають послуги зберігання, постало питання підвищення ефективності роботи складських комплексів. На думку Сергія Омельянюка , директора «АССТРА – Україна» в даний момент часу зусилля будуть спрямовані за наступними напрямками: 1. Оптимізація бізнес-процесів (відмова від вузької спеціалізації) 2. Оптимізація роботи персоналу (перегляд чисельності і функцій) 3. Оптимізація роботи ІТ-персоналу (автоматизація складу) 4. Оптимізація пакету пропозицій (сервісу) для замовника.
Експерт зазначає, що конкурувати в нинішніх умовах стало складніше, оскільки питання полягає тепер не тільки в ціні оренди, але й у якості сервісу. Яскравий приклад тому – надання можливості безкоштовного зберігання деякий час, для того, щоб замовник мав змогу придивитися до оператора.
Інша складова – транспортування. В даному контексті завжди перед виробниками продукції буде поставати питання аутсорсингу або налагодження власної логістики. Цими питаннями опікуються логістичні оператори, оскільки замовники послуг транспортування набули можливості виявити свою вибагливість до цього процесу – доставки товарів.
Олег Каленський , директор зі стратегічного розвитку та продажу компанії УВК зазначає, що з точки зору відносин логістичних операторів з клієнтами в кризовий період значуще місце займає сервіс. А саме його: структурність - фізичне надання сервісу, надійність - здатність виконувати обіцяний сервіс правильно і акуратно протягом певного періоду часу, чуйність - старанність і готовність допомогти клієнтам, впевненість - знання разом з ввічливістю співробітників, їх здатність викликати довіру, емпатія - турботливий індивідуальний підхід до клієнтів.
Для утримання клієнтів-замовників пан Каленський пропонує приділити велику увагу підвищенню якості обслуговування за рахунок: чіткого розуміння компанією очікувань клієнтів; встановлення стандартів обслуговування; забезпечення обслуговування, що відповідає встановленим стандартам; виваженості тверджень, що використовуються в рекламній кампанії.
Оскільки очікування клієнтів як правило стосуються прозорого управління запасами як на складах, так і в процесі постачання товарів в точки збуту, то неабиякого значення набуває автоматизація процесу управління.
Зараз, за словами Андрія Григор'єва, директора Quantum int . дані галузевої структури впровадження професійних WMS систем в Україні виглядають наступним чином: дистрибутори - 45%, виробники - 18%, логістичні оператори - 15%, рітейлери і фармацевти - по 11%. У той же час в Європі дещо інші частки: логістичні оператори і виробники - по 40%, торгові, дистрибуційні компанії - 20%. Це представники тих секторів економіки, хто впроваджує дані системи управління запасами в даний період, тобто ті, хто є рушійною силою економіки країни.
Зрозуміло, що у зазначених секторах економіки працюють як великі, так середні, малі підприємства, які не можуть відволікати грошові кошти великих розмірів на впровадження великих систем управління процесами на складі.
Олександр Троцький , керівник департаменту маркетингу та продажу ТОВ « Солвей » каже, що з огляду на досвід впроваджень подібного продукту впродовж 15-ти років, напрацьовано можливість створення системи, орієнтованої на завдання автоматизації складів класів В +, В і С, тобто для малого та середнього бізнесу: просте і швидке впровадження на складах зі стандартною топологією; впровадження на складських комплексах з певною спеціалізацією (фармацевтика, 3PL, дистрибуція та ін.) При цьому одним з найважливіших завдань стало створення (без зменшення об'єму функціоналу) гнучкого, добре масштабованого та більш ефективного економічно рішення, з урахуванням потреб ринку.
Наприклад, рішення Solvo.WMS Express дозволяє працювати 40 активним користувачам, при розмірі складу не більше 10 000 м 2 . До стандартної конфігурації такої системи додана можливість встановлення додаткових модулів та їх налаштування під завдання замовника, в тому числі: сертифікація, облік операцій для 3PL, облік автотранспорту, інші додаткові операції на складі. Можливість підключення до системи потрібного модуля забезпечує збереження базового функціонала в ядрі системи та можливість її гнучкою підстроювання для конкретних потреб замовника.
Весь проект, починаючи з моменту укладення договору до впровадження на складі, складе не більше 3-4 місяців. Нова система інтегрується з різними корпоративними ERP-системами за стандартним шлюзу у форматі XML. ІТ-фахівці від компанії-замовника зможуть самостійно підлаштовувати корпоративну систему по стандартному варіанту шлюзу.
Суто фізично, тепер замовнику буде поставлятися тільки один сервер фіксованої конфігурації, на якому буде встановлена і налаштована система та база даних. У складі додаткового програмного забезпечення на сервері буде відносно недорога версія Oracle 10g Standard One , що також дозволяє знизити вартість проекту в цілому. Прийнятна ціна рішення Solvo.WMS Express на 40% менше базової системи, запровадження відбувається в короткі терміни, при збереженні функціонала стандартної WMS.
Висновки. Подібна фінансова криза, за словами експертів, відбувається 1 раз на 100 років. Отже зараз настав час замовника (клієнта) - саме він може диктувати власні умови партнерства логістичним операторам, складським операторам та інтеграторам програмного забезпечення.
Таке положення на ринку за прогнозами експертів спостерігатиметься впродовж 5 років – саме стільки часу необхідно для того, щоб повернутись до минулих ( докризових ) показників. Це є час для налагодження не тільки процесу взаємодії з партнерами, але й власного процесу управління запасами, що передбачає його автоматизацію (встановлення WMS систем або інших версій).
Вже зараз можна казати про зміни у мотивації придбання даних систем. До кризи інтерес до систем «підігрівався» поширення інформації у ЗМІ, установкою системи у конкурентів, партнерів, іміджем компанії, і звичайно економічним обґрунтування, збільшенням капіталізації підприємства. В даний час до цього додалося також хвилювання щодо можливих втрат конкурентноздатності, а фактор економічного обґрунтування зайняв перше місце.
Власне витрати на автоматизацію включають: придбання ліцензії (системи), придбання обладнання, оплата впровадження та обслуговування. Все це потребує вкладення значної суми коштів. Відповідно не всі підприємства в даний час можуть собі це дозволити – відволікати грошові кошти з виробництва або оберту і інвестувати їх в автоматизацію. Отже найчастіше підприємства купують «усічені» версії програмного забезпечення, без деяких модулів, що позначається на коректності роботи системи у подальшому. Дане питання вже вирішили самі розробники програмного забезпечення, які пропонують програми для складів малого та середнього бізнесу, - це не «усічена» версія величезного і масштабного WMS, а зовсім інша конструкція під потреби подібних підприємств. Це реальний крок до оптимізації ланцюга постачань.
Список літератури:
1. Матеріали Загальноукраїнського логістичного форуму «Ефективна логістика, як засіб оптимізації», 2009.
2. Власне інтерв’ю з Сергієм, Омельянюком , регіональним директором «АССТРА – Україна»; Олегом Каленським , директором зі стратегічного розвитку та продажу компанії УВК; Андрієм Григор'євим, директором Quantum int .