Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Лавренюк В.С.
Луцький Інститут Розвитку Людини ун іверситету " Україна "
СПОРТИВНІ ЄДИНОБОРСТВА, ЇХ ВПЛИВ НА СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ
Сьогодні спорт посідає вагоме місце у сфері суспільного життя, ефективного співробітництва між державами, зміцнення миру, розвитку науки й культури. Спортивна, виховна й освітня сторони спортивного руху тісно переплелися із соціальним, політичним та економічним життям світового співтовариства, що ще більше зміцнило авторитет спорту у світі, забезпечило його стабільність [1].
Спорт з усіма його різновидами має величезні можливості впливу не лише на фізичну досконалість особистості, а й на її духовний світ, моральні принципи та естетичні смаки.
Праця фахівця будь-якої галузі висуває високі вимоги до його здоров’я та фізичних кондицій. Власне спорт і, зокрема спортивні єдиноборства, є дієвим засобом як фізичної підготовленості, так і морального становлення особистості. Заняття єдиноборствами сприяють не лише фізичному розвитку, а й зміцнюють волю, збагачують духовний світ та культуру поведінки спортсмена [ 2 ].
Всебічно розвинуту специфіку єдиноборств почали використовувати ще в період військової демократії. Відомо, що кулачний бій та боротьба вигідно вирізнялися своїм впливом практично на можливості людини. Добре підготовлений боєць характеризувався надійністю, витривалістю, вмінням орієнтуватися у складних обставинах.
Теоретичні і методичні основи спортивних єдиноборств формувалися переважно як спортивно-педагогічні дисципліни зі спрямованістю на технічну і тактичну підготовку, методику їх удосконалення. Це сприяло накопиченню матеріалу для поліпшення викладання різних видів єдиноборств у фізкультурно-спортивних навчальних закладах.
Серед узагальнюючих робіт, виконаних на матеріалі спортивних єдиноборств, можна виділити доробки І.І. Аліханова , в яких викладено дидактичні основи сучасної спортивної боротьби. Наукові праці Р.А. Пилояна присвячені індивідуалізації підготовки спортсменів в єдиноборствах. Ю.А. Шуликом розкрито основні положення багаторічної технічно-тактичної підготовки борців.
Кожен вид спорту, об’єднаний в поняття „єдиноборство”, за характером керування рухами має свої специфічні риси, що відрізняються одна від одної. Характер м’язової діяльності у цих видах спорту також різний. У боротьбі, наприклад, переважають великі м’язові напруження, пов’язані з подоланням маси тіла суперника і його м’язових зусиль. Швидкість проведення прийому борця поступається швидкості, яку виконують м’язи рук боксера чи фехтувальника [ 2 ].
Спортивні єдиноборства мають свій стереотип дій. Спортсмен володіє зазвичай визначеним „набором” рухових прийомів, засвоєних ним у процесі навчання і тренування. Залежно від ситуації, яка складається у процесі двобою, він змушений миттєво виконувати низку різноманітних рухових завдань. Від ступеня швидкості і правильності розв’язання того чи іншого завдання залежить спортивний успіх. Суть завдання полягає в тому, щоб зі всього арсеналу рухових прийомів вибрати один – найефективніший. Однак, досить часто обставини вимагають абсолютно нового розв’язання завдання, застосування раніше невідомої для спортсмена рухової дії. Відповідно, така група вправ стимулює до створення нових рухових прийомів.
Змінні обставини двобою удосконалюють не лише фізичні, а й морально-вольові якості: боягуз “не зможе досягти успіху в поєдинку”. Активні дії під час бою сприяють також вихованню цілеспрямованості, наполегливості в досягненні поставленої мети, сили волі, “чоловічого характеру” й благородства.
Основою становлення особистості спортсмена є створення нової техніки, тактики та методики тренування. Методично виправданий добір засобів для підготовчої, основної і заключної частин заняття, тісний логічний зв’язок між усіма його частинами, додержання правильної структури занять, достатнє дозування та індивідуальний підхід при визначенні розумового і фізичного навантаження, інструктивний характер заняття і прищеплення спортсменам самостійності в оволодінні навчальним матеріалом – такі основні передумови успішної реалізації програми з боку карате, інших видів єдиноборств.
Самовладання – важливий фактор, який забезпечує виграш у бою. Сувора холоднокровність, врахування усього, що відбувається в процесі бою, планомірний розподіл і витрачання сили, своєчасне використання її резерву в потрібний момент, суворий контроль за своїми діями та діями супротивника формують спортсмена як особистість.
Велика роль у становленні спортсмена належить тренеру. У період тренувальних занять він виступає в ролі психолога, педагога, наставника майбутніх спортивних досягнень своїх вихованців. Невичерпність його творчості дає змогу розробити оригінальну систему підготовки спортсмена до поєдинку. Педагогічна діяльність тренера передбачає виконання ним цілої низки завдань. Творчий підхід до справи дозволяє досягти вершин у навчанні і тренуванні спортсмена.
Висновки. Перелік фізичних та морально-вольових якостей, зокрема сили, спритності, витривалості, працелюбності, кмітливості, наполегливості, вміння знаходити правильне рішення у складній обстановці – всьому цьому сприяють єдиноборства, що свідчить про їх корисність для формування особистості.
Список літератури:
1. Платонов В.Н. Общая теория подготовки спортсменов в олимпийском спорте: Учебник. – К.: Олимпийская литература, 1997. – 579 с .
2. Фарфель В.С. Управление движениями в спорте. – М.: Физкультура и спорт, 1975. – 202 с .