Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Москаленко Л.А., к.е.н. Хринюк О.С.
Національний технічний університет України «КПІ»
ХАРАКТЕРИСТИКА СТРАТЕГІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА В КРИЗОВИХ УМОВАХ
Кризові явища на підприємстві викликаються різноманітними причинами, які умовно можна поділити на дві групи:
• зовнішні , що не залежать від суб'єкта керування;
• внутрішні, що залежать від суб'єкта керування.
Надзвичайно актуальним є їх своєчасне виявлення, ідентифікація та врахування в процесі управління фінансово-господарською діяльністю підприємством. При цьому кризові явища на рівні підприємства можна поділити на локальні та стратегічні, нейтралізація яких вимагає адекватної системи заходів. Оскільки стратегічна криза призводить до радикального порушення нормальної виробничої діяльності, управлінський вплив щодо її попередження має величезне значення.
Практика діяльності підприємств в умовах нестабільності показує, що першою умовою підготовки підприємства до функціонування в кризових умовах є розробка стратегічного плану, спрямованого на розробку комплексу заходів стратегічної спрямованості по виходу із кризи. При цьому центральним питанням виступає формування стратегії підприємства, адекватної прийнятим місії та цілям підприємства, з однієї сторони, та врахування внутрішніх та зовнішніх умов і можливостей , з другої сторони.
В кризових умовах підприємства можуть використовувати наступні основні види стратегій.
1. Стратегія розвитку ринку, яка може дати ефект в таких випадках:
1) при розширенні ринку; 2) виникненню нових сегментів на ринку; 3) при появі нових областей застосування добре відомої продукції.
2. Стратегія концентричної диверсифікованості, яка базується на пошуку й використанні додаткових можливостей для виробництва нових товарів, продуктів, послуг, схожих на товари, продукти, послуги підприємства.
3. Стратегія горизонтальної диверсифікованості, що припускає пошук можливостей росту на існуючому ринку за рахунок нової продукції, відмінної від тої, яка уже використовується.
4. Стратегія конгломератної диверсифікованості, що полягає в розширенні, технологічно не пов'язаних з колишньою продукцією, нових товарів і продуктів, які реалізуються на ринках.
5. Стратегія вертикальної інтеграції, яка виражається в розширенні підприємства за рахунок придбання структур, що перебувають технологічному «ланцюжку», або посиленні контролю над ними.
6. Стратегія горизонтальної інтеграції, яка проявляється в діях підприємства, спрямованих на поглинання підприємств-конкурентів або встановлення більше твердого контролю над ними.
7. Стратегія диференціації, яка проявляється через розширення випуску привабливих для багатьох споживачів товарів різних видів.
8. Стратегія низьких витрат, яка орієнтує керівництво підприємства на розширення ринків і масове виробництво товарів, за допомогою яких можна мінімізувати витрати й пропонувати низькі ціни.
9. Стратегія концентрації (вузької спеціалізації) націлює на роботу з вузькоспеціалізованими або унікальними товарами, продуктами, послугами.
10. Стратегія копіювання може використовуватись малими підприємствами, які випускають недорогі, але якісні вироби.
11. Стратегія оптимального розміру знаходить своє застосування в тих сферах бізнесу, які неефективні й малоприбуткові для великих підприємств.
12. Стратегія участі в продукті великого виробника полягає у використанні франчайзингу, як системи договірних відносин між великим виробником і малим підприємством, при якій останньому надається право користуватися товарною маркою, технологіями й устаткуванням великого виробника.
13. Стратегія ліквідації як радикальний випадок стратегії скорочення, коли підприємство не може вести подальший бізнес, і входить в процес банкрутства.
14. Злиття підприємств як стратега можливе в умовах самоліквідації одного підприємства з метою зменшення витрат при роботі в іншому спільному підприємстві.
15. Стратегія "збору врожаю" припускає відмову від довгострокової участі в даному бізнесі з метою одержання максимальних доходів у короткостроковій перспективі, що застосовується стосовно безперспективного бізнесу.
16. Стратегія часткового скорочення підрозділів полягає в тому, що підприємство закриває або продає одне з безперспективних, неприбуткових підрозділів.
17. Стратегія часткового скорочення видатків носить характер тимчасових короткострокових заходів, пов'язаних зі зниженням виробничих витрат, скороченням наймання й звільненням персоналу, скороченням виробництва товарів і виробничих потужностей при виникненні кризових явищ.
На практиці в процесі антикризового управління підприємства можуть застосовувати різні стратегії залежно від видів факторів розвитку кризи. В умовах нестабільності зовнішнього середовища вироблення й реалізація стратегії діяльності підприємства має багато переваг, і, зокрема, робить підприємство більше підготовленим до раптових змін і криз.
Список літератури:
1. Криза як початок розвитку, або що чекає українську економіку 2009 року (рос.). - http://www.epravda.com.ua.
2. Миронова Н.С. Концептуальні підходи до формування антикризових стратегій у державному управлінні. - http://anticriza.ru/.