Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Мухін Є.О.
Національний університет кораблебудування, Україна
ВИКОРИСТАННЯ ОСВІТНЬОГО МОНІТОРИНГУ В ПЕДАГОГІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ВИКЛАДАЧА ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Актуальність. Проблема фізичного виховання молоді має велике наукове, практичне і державне значення. Могутність держави та здоров’я української нації безпосередньо залежить від рівня фізичного виховання майбутнього покоління.
Особливо важливе значення фізична культура має для студентської молоді, високий рівень здоров’я та різнобічний фізичний розвиток яких є запорукою успішної реалізації сучасних соціально-економічних перетворень нашого суспільства.
Складна екологічна та економічна ситуація в Україні призвела до того, що сьогодні велика кількість студентів вищих навчальних закладів мають низький рівень фізичного розвитку та фізичної підготовки. Основним шляхом вирішення цієї проблеми є підвищення уваги та інтересу студентів до фізичного виховання, також винайдення нових форм, засобів та методів навчання.
З цією метою у практику фізичного виховання впроваджуються інноваційні технології, про що свідчать дослідження ритмопластичних напрямів: аеробіка, степ-аеробіка, модерн тощо.
У науковій літературі з проблем розвитку фізичних здібностей провідне місце належить системі фізичних вправ на розвиток сили і гнучкості.
Теорія фізичного виховання є складовою педагогічних наук, яка визначає фізичне виховання як феномен соціального життя, його мету і завдання на різних етапах розвитку людини. Піклування про стан організму після шкільного навчання залежить не від рівня фізичної підготовленості, а від стану свідомості, розуміння студентами значення і необхідності такого піклування.
Готовність викладача фізичної культури діяти відповідно до сучасних вимог з дотриманням правил і норм педагогічної етики, свідчить про ступінь сформованості професійних поглядів і переконань. До того ж специфіка діяльності викладача фізкультури ВНЗ в сучасних умовах вимагає від нього компетентного мислення і ефективних дій. Отже, провідною інтегральною професійною якістю викладача фізичної культури є здатність творчо використовувати набуті знання та вміння під час вирішення завдань і ситуацій.
Термін „моніторинг” трактується в альтернативній педагогічній літературі по-різному:
- цілеспрямований процес , який забезпечує зворотний зв’язок між суб’єктом та об’єктом управління;
- інформаційна система для прийняття управлінських рішень;
- багато структурний процес спостереження, оцінювання, регулювання та прогнозування розвитку діяльності об’єкта.
Виходячи з цього можна зробити висновок, що за сутністю моніторинг – це інформаційна система (збір, обробка, збереження та використання інформації про стан керованого об’єкта), яка постійно поповнюється і вказує на безперервність спостереження; а за процесом, „моніторинг” – це циклічний процес порівняння, зіставлення, оцінювання існуючого стану об’єкта із запланованим. За технологічністю, моніторинг – це технологія замирювання існуючого стану об’єкта.
Отже, моніторинг у ВНЗ – це інформаційна система, яка постійно змінюється завдяки безперервності спостереження певного об’єкта за визначеними параметрами , факторами та критеріями управління з метою прогнозування подальшого розвитку. Моніторинг включає поточний контроль, оцінювання, коригування стану об’єкта та орієнтування (спрямування) його на розвиток. Об’єктом моніторингу в нашому випадку стає фізичній розвиток студентів.
Згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров ’ я, стан здоров ’ я людини на 51% залежить від способу життя, на 17-20% - від спадковості, 20% - від стану навколишнього середовища, на 8-9% - від системи охорони здоров ’ я. Обстеження студентів за інформативно-діагностичною програмою протягом останніх років засвідчило, що 75% студентів мають нижчий від середнього рівень фізичного здоров’я, 19% - середній і менше, 5,5% - вищий від середнього та високий рівень фізичного здоров’я.
Для забезпечення позитивного ефекту контролю необхідно здійснити низку заходів.
1. Визначити об’єкт контролю, яким можуть бути:
- загальний характер і формат виконання рухової дії в цілому. Оцінювати такі дії можна за узгодженістю та підпорядкованістю рухів;
- характер і форма виконання окремих компонентів техніки (наприклад, фаза польоту у стрибках в довжину);
- точність окремих рухів (наприклад, висота виносу стегна махової ноги у біговому кроці);
- результативність виконання дій в цілому, або його окремих компонентів (наприклад, стійкість після приземлення в опорних стрибках).
2. Розробити для кожної навчальної групи докладний опис зразків виконання рухової дії з урахуванням рівня підготовленості студента.
3. Визначити кількість спроб кожної контрольної вправи у відповідності до кількості виділених для оцінки елементів техніки.
4. Розробити шкалу оцінювання , яка ґрунтується на об’єктивних і зрозумілих для студентів критеріях і має діапазон градації.
Висновки. Отже, провідною інтегральною професійною якістю викладача фізкультури є вміння професійно мислити. В цьому провідну роль здатні виконати такі новітні методи контролю як використання факторно-критеріальних моделей вимірювання рівня фізичного розвитку студентів.
Факторність моделей дасть змогу виробити індивідуальні поради кожному студентові з вдосконалення його фізичного стану, і , таким чином, сприяти його більш гармонійному розвитку.
Список літератури:
1. Гурман Л.Д. Педагогічні умови підищення рівня фізичної підготовленості старшокласників: метод.реком. – Кам’янець-Подільський, 1996.
2. Дмитренко Г.А. Стратегічний менеджмент: цільове управління освітою на основі кваліметричного підходу: Навч. посібник. - К., 1996. - 140с.
3. Куриш В. Оцінювання навчальних досягнень учнів середньої школи з предмету фізичного виховання. - Догобич: Коло, 2004.
4. Новітні медико-педагогічні технології зміцнення та збереження здоров’я учнівської молоді: навч.-метод. посібник для вчителів фізичної культури. - Львів, 2003.
5. Окопний А. Тіловиховання у творчій спадщині Григорія Ващенка// Зб. Наук. праць «Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві».- Луцьк, 1999.