Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Васильева М.Ф.
Миколаївське державне вище училище культури , Україна
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ
Кінець XX століття ознаменувався вступом людства до динамічно змінного світу з його численними глобальними проблемами -соціально-економічними, науково-технічними, демографічними, екологічними, соціокультурними.
Європейці живуть в складному соціально-політичному середовищі, де повноцінний розвиток особи стає неможливим без уміння брати активну участь в суспільних процесах і адаптуватися до культурної, етнічної і мовної різноманітності. І лише освіта в найширшому розумінні цього процесу може допомогти успішно впоратися з цим завданням.
Міжнародна комісія про освіту XXI століття, очолювана Жаком Делором, заявила, що "на порозі XXI століття концепція освіти впродовж всього життя набуває ключового значення. Вона виходить за рамки традиційної відмінності між первинною освітою і безперервною освітою. Вона ув'язується з іншою концепцією.., концепцією суспільства, що навчається, в якому є можливість для навчання і розкриття свого потенціалу". У доповіді Комісії " Освіта: прихований скарб" підкреслюється важливість чотирьох основних принципів освіти: вчитися знати, вчитися робити, вчитися жити разом і вчитися бути.
В липні 1997 року в Гамбурзі пройшла V Міжнародна конференція про освіту дорослих під егідою ЮНЕСКО. На конференції була прийнята декларація, в якій говориться, що одним з головних завдань нашого часу є ліквідація культури насильства і формування культури миру, заснованої на справедливості і терпимості, відповідно до якої на сімейному, громадському, внутрідержавному і міждержавному рівнях зникне насильство, а на зміну йому прийдуть діалог і переговори.
Головна ідея Європейський самміту, що пройшов в Лісабоні в березні 2000 р., в тому , що безперервна освіта перестає бути лише одним з аспектів освіти і перепідготовки; вона стає основоположним принципом освітньої системи і участі в ній людини впродовж всього безперервного процесу її навчальної діяльності. У найближче десятиліття цей принцип повинен бути повністю реалізований в європейських країнах. За допомогою системи безперервної освіти всі жителі Європи повинні дістати однакові можливості адаптуватися до вимог соціально-економічних змін і брати активну участь у формуванні майбутнього Європи.
1996 рік оголошений Європейським роком безперервної освіти, допоміг привернути увагу політиків до нових вимог часу. У середині
90-х років стало також ясно, що безперервна освіта може стати не тільки ключем до рішення проблем зайнятості, але і серйозним чинником соціальної єдності. При цьому особа і її потреби повинні стати центром будь-якої системи освіти і навчання. Це ж було вперше визнано на міжнародному рівні на зустрічі "великої вісімки".
Чинне законодавство України зараз приділяє увагу освіті дорослих. В Законі "Про вищу освіту" зазначається: Законодавство України про освіту дорослих базується на Конституції України, складається з Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про вищу освіту", «Про наукову і науково-технічну діяльність» цього Закону та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність системи освіти.
Координуючим центром післядипломної освіти є Міністерство освіти і науки України, яке співпрацює у цьому напрямі з усіма галузевими міністерствами та відомствами, Академією наук України та галузевими академіями, що мають у своєму підпорядкуванні відповідні навчальні заклади та підрозділи, а також з мережею недержавних закладів післядипломної освіти.
Післядипломна освіта сприяє задоволенню інтересів громадян у постійному підвищенні професійного рівня, запобігає втратам продуктивних сил засобами оновлення і корекції професійної підготовленості фахівців до змінюваних умов духовно-інтелектуального та матеріального виробництва, кон'юнктури ринку праці, виступає одним із засобів їх соціального захисту та забезпечує потреби суспільства і держави у висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівцях.
Метою післядипломної освіти є задоволення індивідуальних потреб громадян в особистому та професійному зростанні, а також забезпечення потреб держави в кваліфікованих кадрах високого рівня професіоналізму та культури, здатних компетентно і відповідально виконувати посадові функції, впроваджувати у виробництво нові технології, сприяти подальшому соціально-економічному розвитку суспільства.
Післядипломна освіта повинна розглядатися як одна із пріоритетних у державі, оскільки вона безпосередньо пов'язана з перспективами економічного розвитку та соціальної стабільності суспільства. З метою її подальшого удосконалення доцільно створити при Кабінеті Міністрів України Міжвідомчу координаційну раду з питань післядипломної освіти представників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, у підпорядкуванні яких є відповідні заклади.
Список літератури:
1. Буган Ю.В., Козловська О.В., Свінних Г.Г. Методична служба - школі. - Тернопіль, 2004. – Вип. 3.
2. Виготський Л.С. Мышление и язык. - М., 1956. – С. 430.
3. Закон України "Про вищу освіту"// Освіта України. - 2002. - № 17. - С.2-8.
4. Змеев С.И. Основи андрагогики: Учебное пособие для вузов. - М.: Флинта: Наука, 1999.
5. Каптерев П.Ф. Антология гуманной педагогики. - Издательский Дом ПІал-вы Амонашвили, 2001.
6. Колода Ф. Основные проблеми дидактики взрослых.
7. Пехота О. М., Пуцов В. І., Набока Л. Я., Старєва А. М. Андрагогічні проблеми у підготовці викладачів для системи післядипломної освіти. - Чернівці, 2006.
8. Положення про післядипломну освіту в Україні. МОІНУ. - К.,2002
9. По материалам интернет-сайта: /2002 /02/11
10. Рубакин Н.А. Как заниматься самообразованисм. - М: Сов. Россия, 1962.