Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Вторая Международная научно-практическая конференция "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: ГЛОБАЛЬНЫЕ И ЛОКАЛЬНЫЕ АСПЕКТЫ" (27 -28 августа 2009 г .)

К. е.н . Кір’ян О.І.

Українська інженерно-педагогічна академія

ФОРМУВАННЯ БІЗНЕС-МИСЛЕННЯ

Актуальність питання в тім, що в сучасних умовах господарювання, окрім загального підходу до формування в персоналу прийомів та навичок для роботи, назріла потреба в формуванні в усього персоналу (в тому числі й в керівництва) особливого виду мислення – так званого бізнес-мислення. Зараз багато хто зайнятий бізнесом, але намагається працювати за старими стереотипами. Тому, на мій погляд, й потрібно відокремити сучасні характеристики мислення від застарілих.

Під поняттям бізнес-мислення пропонуємо розуміти такі погляди працюючих, при яких кожен без винятку робітник володіє:

- достатнім рівнем знань щодо причини утворення та життєдіяльності своєї організації, джерел прибутків, що їх вона отримує, умов, за яких ці прибутки зростають або зменшуються;

- достатнім рівнем колективної свідомості, щоб адекватно розуміти саме свій, особистий вплив на можливі зміни прибутковості організації;

- порядністю, щоб при потребі ставити особисті бажання та потреби (при можливості) нижче за потреби колективу організації;

- толерантністю, щоб адекватно реагувати на діяльність колег з огляду на їх значущість для прибутковості організації та ін.

Розглянемо, як саме керівники підрозділів можуть вплинути на швидкість та якість формування бізнес-мислення в своїх підлеглих.

Досвід показав, що формування в кожного співробітника думки, наче б то саме від нього залежить життєдіяльність організації, що саме його якісно виконані функційні обов’язки якщо не збільшують прибутковість, то вже точно підтримують її на поточному рівні, забезпечують мотиваційну потребу людини в самоповазі, тому роблять її більш сумлінною. Відношення до роботи як до свого творіння заважає робітникам марнувати час, свідомо завдавати шкоди на робочому місці, бойкотувати працю; зате викликає бажання творчо підійти до виконання завдання, постійно шукати прийоми покращення процесу своєї праці та праці колег, різко реагувати на ледарів та ін. Тобто, дії щодо формування колективної свідомості при відсутності будь яких обов’язкових капіталовкладень, спираючись лише на бажання керівника, приносять вагомі прибутки організації за рахунок зменшення браку, зайвих витрат, тощо.

Наступне – це рівень порядності. Цей показник – досить суб’єктивний, його майже неможливо виміряти, він в однієї й тієї ж людини може суттєво змінюватися протягом певного періоду часу та під впливом чинників зовнішнього середовища. На нього також деякою мірою можуть впливати виконуємі функції. Наприклад, порядним для звичайної людини за звичайних умов буде допомога будь-кому, хто потерпає від нападника. Але якщо в таку ситуацію потрапить особистий охоронець, він в першу чергу повинен вивести з небезпечного місця особу, що охороняє, хоча досить легко міг би зупинити нападника. Тобто, з огляду на норми поведінки особистий охоронець в окремих ситуаціях повинен, виконуючи обов’язки, поводити себе непорядно з точки зору пересічних громадян. Особа, що своєю поведінкою зменшує прибуток організації, поводиться непорядно як робітник цієї, але, наприклад, дуже правильно як спостерігач від конкуруючої організації.

Тобто, при оцінці порядності працівника треба визначити, чи дійсно його інтереси в потрібній мірі співпадають з інтересами організації; чи відповідають його дії його функційним обов’язкам; чи забезпечує рівень порядності робітника зростання прибутковості організації.

Також дуже важливим для формування бізнес-мислення є формування в себе та в своїх співробітників толерантного відношення до колег. Це особливо стосується відношення до працівників окремих спеціальностей. Наприклад, більшість співробітників досить агресивно сприймають працівників комп’ютерних напрямків за їх не достатньо охайний вигляд, в більшості – за незвичну поведінку, сленг та ін. І лише найрозумніші керівники визнають право цих спеціалістів на гнучкий графік роботи, виділяють їм окремі кімнати (більшість не може працювати без цигарки, що неприйнятно на робочому місці) та формують в інших членів колективу толерантне ставлення до цих геніїв, що забезпечують в комфортних для них умовах значно більші прибутки організації, ніж при дотриманні усіх класичних правил поводження на робочому місці.

Існує ще багато напрямків мислення, які можуть відрізнятися від загальноприйнятих, та сприяють забезпеченню довгострокової прибуткової діяльності організації. Завдання працівника – оцінити, чи забезпечують його погляди ефективність діяльності, чи допомагають працювати прибутково, чи дійсно принципи практичні.

Та, з іншого боку, до бізнес-мислення відноситься й чітке розуміння, що прибуток повинен формуватися на взаємному збагаченні усіх сторін процесу. В іншому випадку діяльність буде короткостроковою, прибутки – тимчасові, а надалі непорозуміння з оточуючими та з самим собою спровокують витрати значно більші, ніж попередні прибутки.

Висновок: Ефективний бізнесмен повинен враховувати не лише свої інтереси, але й інтереси всіх співробітників та партнерів, доводити їм це. Повинен визначати пріоритети у вимогах до співробітників та партнерів. Повинен чітко усвідомлювати значення формування цих поглядів в кожного зі своїх співробітників. Все це в комплексі й можна назвати ефективним бізнес-мисленням.