Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Вторая Международная научно-практическая конференция "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: ГЛОБАЛЬНЫЕ И ЛОКАЛЬНЫЕ АСПЕКТЫ" (27 -28 августа 2009 г .)

Попова О.С.

Науково-дослідний фінансовий інститут, м. Чернівці

РОЗВИТОК РИНКУ СТРАХОВИХ ПОСЛУГ: ВІТЧИЗНЯНИЙ ТА ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД

Постановка проблеми. Нині в Україні кількість ризиків, яким піддаються суб’єкти економічних відносин у процесі своєї діяльності, значно збільшилась. При цьому держава перестала бути гарантом усунення наслідків різних надзвичайних подій, катастроф тощо.

Відсутність фінансових можливостей для ліквідації наслідків таких подій у більшості вітчизняних підприємств і громадян робить їх незахищеними перед імовірним нещасним випадком. За цих умов лише страхування може забезпечити захист майнових інтересів усіх суб’єктів економічних відносин. Проте сьогодні положення на страховому ринку України далеко не ідеальне. Зміни, які відбуваються на українському страховому ринку, поки не відповідають ні об’ємам, ні тенденціям, що відбуваються на світовому ринку.

Актуальність теми полягає в тому, що а налізу проблем формування українського страхового ринку має передувати розгляд розвитку страхування в зарубіжних країнах , виявлення його загальних закономірностей і специфічних особливостей , що може забезпечити ( звичайно , з урахуванням специфіки українського страхового ринку) можливу адаптацію позитивного зарубіжного досвіду до вітчизняних умов .

Роль страхування у різних сферах виробництва та фінансово-кредитній системі формує основні підходи до нього в зарубіжних країнах. Страхова справа в більшості країн світу розглядається як окрема галузь економічної діяльності, до якої входять різноманітні за формами власності організації-страховики. Спі вв ідношення між державними й приватними формами страховиків залежить від суспільного устрою та економічної політики держави . В багатьох країнах св іту певне розповсюдження мають товариства взаємного страхування . Так, в Японії страхування здійснюється приватними страховими компаніями , державними організаціями і кооперативами. При цьому приватні компанії і державні організації зайняті пошуком найбільш прибуткових сфер для вкладання коштів , які накопичені від страхових внесків . Вони діють на національному і міжнародному р івнях , і їхньою метою є зростання власних доходів .

Виходячи з того, що Україна має достатні передумови для розвитку аграрної сфери, доцільно було б запровадити, як в Японії, кооперативне страхування, яке зорієнтовано не на збільшення власного прибутку, а на задоволення потреб членів кооперативу. В Японії к ооперативні страхові організації приймають всіх фермерів без виключення , гарантуючи кожному компенсацію в обумовлених контрактом випадках . До того ж воно контролюється всіма членами кооперативу і тому розвивається раціонально . Малі внески роблять кооперативні страхові організації більш привабливими для страхувальників , що посилює їх конкурентні позиції на національному ринку страхування .

З огляду на події 2007 року, які відбулися на території Західної України, а саме буревії та паводки, доцільно було б створити на державному рівні національний фонд катастроф, кошти якого спрямовувалися на відшкодування народному господарству збитків від природних катастроф (зливи, зсуви і т.п.), як це здійснюється в Австрії з 1966 року.

Досвід Ізраїля показує, що державна політика у сфері страхування має бути направлена на те, щоб запобігти зловживанням при обігу досить великих коштів . Так, закони цієї держави чітко окреслюють не тільки сферу діяльності , але й обмежують свободу використання грошей застрахованих . Наприклад , кошти , зі бран і на страхування життя , можуть бути використані тільки з цією метою. Переказати ї х на інші види страхування суворо заборонено, і це жорстко контролюється фінансовими службами держави . Страхові компанії мають право вкладати кошти , одержані від населення у вигляді страхових внесків , тільки в державні обл ігації , і то не більше 50%. При цьому , компанії отримують гарантовані 4,5% річних , так що в накладі страхові компанії не залишаються . Не менш суворі і правила реєстрації компаній . Крім обов’язкової застави в 25 мільйонів доларів , претендент на цей вид діяльності зобов’ язаний довести, що за ним не тягнеться “ кримінальний хві ст ”. Перев ірки проводяться досить суворо .

Перелік послуг , які надаються страховиками Ізраїлю , досить великий. При цьому страхові компанії намагаються розширити цю сферу, пропонуючи нестандартні види послуг .

Висновки. В цілому, для наших умов має інтерес в системі страхування розвинутих країн національна система координації і функціонування страхових організацій при провідній ролі держави у розробці програм і стратегії розвитку страхування, у практиці страхування і розвитку кооперативних страхових організацій, в тому числі і товариств взаємного страхування, які успішно конкурують на страховому ринку багатьох держав з традиційними страховими компаніями.

Список літератури:

1. Євченко Ю.В. Страхування в країнах з ринковою економікою ( використання св ітового досвіду в умовах України ) : Автореферат дисертації на здобуття степені кандидата економічних наук. Київ: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України . – 2000.

2. Клапків М.С., Ткаченко І.С. Зарубіжна практика застосування теорії ризику в страховому підприємництві // Фінанси України. – 1997. – № 11. – С. 103 –111.

3. Фурман В. Особливості та сутність страхового ринку // Фінанси України. – 2005. – №11. – С. 126.

4. www.uainsur.com