Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.е.н. Мешко Н.П., Пономарьова О.М.
Дніпропетровський національний університет імені О. Гончара
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНИМ РОЗВИТКОМ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
Однією з найголовніших проблем інноваційного розвитку залишається недостатній рівень державного впливу на розвиток інноваційної діяльності в Україні, невідповідність існуючої системи органів державного управління моделі інноваційного розвитку економіки. Тому об’єктивною необхідністю є вивчення закордонного досвіду державного впливу на розвиток науки і інноваційної діяльності господарюючих суб’єктів.
Для того щоб сформувати в Україні економіку, яка базуватиметься на сучасних технологічних досягненнях і відповідатиме можливостям та потребам постіндустріального суспільства, необхідно на перший план поставити людський фактор, тому що саме інтелект є головною базисною складовою інноваційного розвитку економіки в умовах міжнародної технологічної інтеграції та глобалізації ринків. В цілому інноваційно–інвестиційний фактор переоснащення виробництва має спільну взаємозалежну сферу реалізації, найтіснішим чином пов’язану із завданням структурної перебудови національної економіки. У цьому контексті визначального значення набуває впровадження змішаної системи фінансування інноваційного розвитку економіки побудованої на принципах факторно-економічної доцільності та підприємницької мотиваційності .
Політика України в інноваційній сфері повинна забезпечити створення відповідних інституційних передумов, мобілізацію необхідних коштів задля створення і впровадження нових високих технологій, інноваційних товарів та послуг, сучасних бізнес-моделей і методів господарювання.
Законодавство в Україні насамперед повинне забезпечити: справедливий розподіл доходів, прибутків і стимулів активізації інноваційної діяльності; економічну свободу підприємництва і вибору виду діяльності; доступ до кредитних ресурсів, установлення партнерських відносин підприємців і науковців з банками, фінансовими, торговельними та іншими установами.
Насамперед держава має забезпечити: правову базу й та створити умови для розвитку інноваційної інфраструктури та структурного пере форматування секторів економіки у напрямку високотехнологічних укладів та надати їм функції задля прискорення підприємництва і бізнесу з використанням інноваційних технологій; податкову і кредитну системи, які стимулюють підприємництво та інноваційну діяльність; підтримку інноваційної діяльності задля економічного зростання у сфері виробництва товарів та послуг.
Задекларована в Україні політика євроінтеграції є важливим стратегічним економічним курсом, котрий передбачає економічні пріоритети та відповідні реформи. Через реалізацію реформ та встановлення пріоритетів з’являється велика можливість наблизити українську економіку і соціальну сферу до євростандартів . Держава змушена мобілізувати ресурси задля дотриманням стратегічного курсу, які необхідні для досягнення стратегічної мети. Важливим у цьому є ефективне поточне регулювання бюджетної, резервної, боргової, емісійної, кредитної, зовнішньоторговельної політики
Українська влада може забезпечити умови та ініціювати створення Українського банку реконструкції та розвитку, який забезпечував би фінансування бюджетних видатків на кредитних засадах та залучав би додаткові грошові ресурси, наприклад кошти українських заробітчан у країнах Європи та української діаспори у США, Канаді, Австралії, для кредитування інноваційних проектів відповідно до пріоритетів розвитку євроінтеграції України.
В Україні є велика потреба створення і функціонування ринку капіталів, фондової біржі, яка б забезпечувала рух інноваційного капіталу. Держава повинна сприяти розвиткові функціональної інфраструктури ринку інноваційних капіталів, системи страхування ризиків інновацій. Особливо це стосується розвитку спільного інноваційного інвестування пенсійних та страхових фондів, лізингу (оренди) вітчизняних машин та устаткування для сільського господарства і переробної промисловості, міського транспорту, зв'язку тощо.
Успішна реалізація інноваційних механізмів розвитку тісно пов'язана з такими напрямами державного регулювання: створення нормативно-законодавчої бази, податкової політики, тарифної та цінової політики, забезпечення приватизаційних процесів, створення ринкових умов конкуренції, залучення інвестицій, тощо. Крім того, важливе значення має і інформаційне забезпечення інноваційної діяльності. Таке забезпечення повинно включати проведення заходів щодо інформування виробників про існуючі види технологій і устаткування, про наукові дослідження та експериментальні розробки, надання допомоги в адаптації новітніх технологій у виробництво, консультаційні та експертні послуги тощо.
Підводячи підсумок, можна стверджувати, що не кожна країна може дозволити собі інноваційний шлях розвитку. Головними умовами саме такого шляху є високий науковий, науково-технічний та виробничій потенціал, висококваліфіковані виробничі сили, достатня законодавча база, стимулююча інноваційні процеси, певні кошти. Все це в Україні є. Тому будемо сподіватися на те, що у нас з'являться українські інноваційні проекти, які сприятимуть прогресу на шляху стабільного розвитку країни, гарантом економічної розвинутості і міжнародної конкурентоспроможності національної економіки на глобальних ринках світової економіки.