Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

ІI Международная научно-практическая Интернет-конференция "ПРОБЛЕМЫ ФОРМИРОВАНИЯ НОВОЙ ЭКОНОМИКИ XXI ВЕКА" ( 25-26 декабря 200 9 года)

Федоренко С.Ю.

Миколаївська філія Європейського університет

ВПРОВАДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Розробка і реалізація ефективної зовнішньоторговельної стратегії передбачає врахування взаємозв’язку закономірностей розвитку світового господарства і трансформації національної економіки. Причому, стан зовнішньої торгівлі значною мірою залежатиме від ефективності механізмів регулювання економіки держави, а масштаби і засоби впливу держави на неї будуть визначатися загальним станом економіки та її структурної перебудови.

З плином часу розвиток зовнішньої торгівлі все більше залежить від наслідків ринкової трансформації, на хід якої впливають як об'єктивні, так і суб'єктивні чинники. До перших з них слід віднести незбалансованість національної економіки, розрив традиційних господарських зв'язків, розбіжності між рівнем внутрішніх і світових цін на сировину та енергоносії, економічну політику торговельних партнерів тощо. Серед численних груп деструктивних факторів розвитку економіки та зовнішньої торгівлі на особливу увагу заслуговують причини внутрішнього походження, нейтралізація яких найбільшою мірою відповідає можливостям держави.

Від комплексної дії переважно внутрішніх факторів залежить фінансове становище на макро- та мікрорівні , ділова активність суб'єктів господарювання, обсяги та ефективність виробництва, насиченість внутрішнього ринку товарами і створення їх надлишків для включення у процес зовнішньоторговельного обміну тощо. Це надає пріоритетного значення зусиллям держави по формуванню сприятливого внутрішнього економічного середовища на основі вибору і реалізації ефективної стратегії ринкового реформування та структурної перебудови економіки і зумовленої нею економічної політики держави.

Суттєво впливають на стан економіки, структуру та ефективність імпортно-експортних операцій і екзогенні чинники: стан світогосподарських відносин, кон'юнктура світових товарних ринків, зовнішньоторговельна політика основних країн-партнерів тощо, — причини дії яких здебільшого знаходяться за межами впливу держави.

Це зумовлює першочергову потребу цілеспрямованого формування такого внутрішнього господарського середовища, яке створювало б сприятливі умови для економічного зростання з урахуванням:

- вихідного стану економіки і передумов її реформування;

- адекватності обраної моделі ринкових перетворень об'єктивним умовам реформування економіки;

- відповідності моделі ринкової трансформації інтересам більшості громадян.

Слід зазначити, що питання про альтернативу нинішній моделі трансформації зовнішньоекономічної діяльності в Україні до цього часу залишається відкритим. Єдине, що не викликає сумніву, це той факт, що проведення практично нерегульованої державою радикальної лібералізації неминуче призводить до поглиблення кризових явищ.

Для подолання причин економічної деградації, започаткування суттєвого перелому в траєкторіях розвитку зовнішньої торгівлі України та забезпечення переходу до стабільного економічного зростання необхідно:

- створити сприятливі умови для інвестування та ефективного і цілеспрямованого використання інвестицій для структурної перебудови економіки, стимулювання вітчизняного товаровиробника, нарощування експортного потенціалу;

- збалансувати доходи та витрати бюджету, зменшити зростання державних боргів;

- зменшити тиск ринку державних зобов'язань на стан валютного та кредитного ринків;

- створити сприятливі умови для забезпечення експортно-імпортної збалансованості;

- підвищити економічну ефективність зовнішньоекономічних операцій.

Ефективність зовнішньої торгівлі в широкому розумінні пов’язана з економією суспільної праці, яка виникає за рахунок того, що, з одного боку, національні витрати на виробництво експортної продукції нижчі за міжнародні, а з іншого – на виробництво продукції ці витрати вищі за міжнародні. Таким чином визначається прямий ефект від зовнішньоекономічної торгівлі.

Непрямий ефект проявляється в тому позитивному впливі зовнішньої торгівлі, який вона чинить на економічний розвиток країни у цілому, включаючи вплив на зміну народногосподарських пропорцій, підвищення промислового потенціалу, рівня технічного забезпечення народного господарства тощо. Оцінка непрямої дії зовнішньої торгівлі на економіку країни на сьогодні поки що не вирішена в теоретико-методологічному аспекті. У цьому зв’язку надзвичайно важливою є проблема кількісної оцінки прямого економічного ефекту від зовнішньої торгівлі.

Оскільки зовнішня торгівля країни включає продаж товарів на експорт та закупівлю імпортної продукції, то й ефективність зовнішньої торгівлі необхідно розглядати з погляду сукупності експортних та імпортних операцій. Тому слід розрізняти ефективність зовнішньої торгівлі як в цілому, так і ефективність експортних та імпортних операцій. Враховуючи той факт, що зовнішня торгівля посідає центральне місце в системі зовнішньоекономічних відносин України, основну увагу приділяють розрахункам економічної ефективності зовнішньої торгівлі, а також показникам економічної ефективності за іншими видами зовнішньоекономічної діяльності.