Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

ІI Международная научно-практическая Интернет-конференция "ПРОБЛЕМЫ ФОРМИРОВАНИЯ НОВОЙ ЭКОНОМИКИ XXI ВЕКА" ( 25-26 декабря 200 9 года)

К.е.н. Кудлак В.Я. * , Кудлак Г.О. **

* Тернопільський технічний університет ім. Івана Пулюя ,** Галицький інститут ім. В’ячеслава Чорновола

ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ОБҐРУНТУВАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

Глибокі структурні трансформаційні перетворення, що тривають в економічній системі України починаючи з 1990-х рр., створюють гостру потребу в їх теоретичному висвітленні та обґрунтуванні. Важливим елементом в розробці науково-теоретичного обґрунтування трансформаційних перетворень економічної системи може стати історичний досвід. Тому сучасний етап системних перетворень в економіці України хоча й сповнений індивідуальних лише йому притаманних рис, проте не претендує історичний прецедент. Зважаючи на це слід звернути особливу увагу на національно-історичний досвід, який хоча й не приносить прямих практичних результатів, але відіграє надзвичайно важливу роль у становленні національної самосвідомості та має важливе значення для розвитку науки.

В українській історії економічної думки можна віднайти приклади науково-теоретичного обґрунтування трансформаційних економічних перетворень. Більшість з них пов’язана з періодом докорінних змін в господарській системі Російської імперії, а відповідно й тієї частини України, що знаходилась під її владою, у другій половині ХІХ ст., пов’язаних із переходом до ринкового типу господарювання.

В період підготовки та проведення реформування економічної системи Російської імперії в другій половині ХІХ ст. вітчизняна економічна думка в значній кількості була представлена різноманітними проектами економічних перетворень. Проте чи не єдиними представником української економічної думки ХІХ ст., якому вдалось науково-теоретично обґрунтувати необхідність ринкових перетворень, став Микола Християнович Бунге - вітчизняний вчений-економіст, професор та ректор університету св. Володимира, публіцист та державний діяч, засновник Київської політекономічної школи. Будучи прогресивно мислячою людиною та патріотом своєї країни, Микола Християнович Бунге не міг залишитись осторонь активних суспільних процесів пов’язаних з докорінними змінами господарської системи. Власне саме завдання вченого-економіста він бачив „не у викладенні ... абстрактних понять загального протікання економічного процесу, але у вивченні різноманітних форм реальності” [1, с. 19]. Саме тому предметом дослідження його наукових та публіцистичних праць ставали найгостріші проблеми сучасності.

Основні ідеї М. Бунге , спрямованні на обґрунтування та розробку проектів ринкового реформування, знайшли своє висвітлення у наукових та публіцистичних працях вченого протягом 50 – 70-х рр. ХІХ ст. В своїх працях М. Бунге теоретично обґрунтовував та пропонував практичні кроки щодо реформаторських перетворень економічної системи Російської імперії на ринкових засадах, які охоплювали практично всі найважливіші галузі народного господарства органічно доповнюючи одна одну. Виходячи з цього, на нашу думку, доцільно говорити саме про програму ринкового реформування, яка хоч і не була виділена автором в окремій масштабній праці, а складалась з низки окремих робіт. Крім того, М. Бунге при вирішенні проблем економічного характеру великого значення надавав соціальним чинникам, високо оцінюючи їх роль в успішності реформаторського процесу, відводив їм важливе місце в своїх роботах.

М.Х. Бунге вдалося створити комплексну програму яка не тільки науково-теоретично обґрунтовувала необхідність трансформаційних перетворень, алей вказувала основні шляхи та засоби досягнення цієї мети. Йому вдалось поєднати теоретично розробку та практичне впровадження реформаторських проектів перебуваючи на міністерській посаді протягом 1881-1886 рр.

Враховуючи та звертаючись до національно-історичного досвіду ми зможемо ефективніше розробити засади теорії трансформаційних процесів на сучасному етапі, що у свою чергу дозволить полегшити пошук оптимальних варіантів розвитку трансформаційних перетворень на практиці.

Список літератури:

1. Бунге Н.Х. О месте занимаемом политической экономией в системе народного образования, и об ее практической деятельности . - К., 1856. – 65 с.