Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Зоц А.Г., к.е.н. Ларка М.І.
Нацiональний технiчний унiверситет "Харкiвський полiтехнiчний iнститут"
ПРОБЛЕМИ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ВІТЧИЗНЯНИХ ЕНЕРГОМАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Початок ХХІ сторіччя характеризується процесом переходу від індустріального типу економіки до постіндустріального. Швидкий розвиток інформаційних технологій призвів до того, що новий тип економіки є динамічним та висококонкурентним. Принцип конкурентоспроможності в нових умовах полягає в здатності швидко створювати та ефективно виводити на ринок комплексні інноваційні продукти.
Від індустріалізації часів Радянського Союзу Україні дісталось в спадок потужне енергетичне машинобудування. Основними підприємствами цієї галузі являються такі гіганти як, ВАТ «Турбоатом» (Харків), ВАТ «Електроважмаш» (Харків), з-д ім.Фрунзе (Суми), ВАТ «Зоря-Машпроект» (Миколаїв) та інші. Одним з найбільш перспективних напрямків розвитку електрогенеруючих потужностей, крім атомних, є будівництво газотурбінних електростанцій. Так на сьогодні, більш ніж 65% нових електрогенеруючих потужностей (50-180МВт), що вводяться в експлуатацію у світі, ґрунтуються на використанні газотурбінних технологій [1]. Основними гравцями цього ринку є General Electric (США) та Siemens (Германия). Час від отримання замовлення до здачі готового об’єкту в експлуатацію, як правило, не перевищує 18 місяців. Сучасних замовників та інвесторів, як правило, цікавлять прозорі комплексні проекти, що не потребують завчасного проектування та готові до реалізації – модульного типу.
Українські виробники мають необхідні розробки та серійні моделі газових турбін, електрогенераторів та супутнього обладнання, але присутність їх в цьому сегменті майже непомітна. Можливо, проблема полягає в тому, що вони мають відносно вузьку спеціалізацію. Тобто є виробники турбін, є виробники електрогенераторів, є виробники систем автоматизації і є розробники проектів електростанцій. Реалізація проекту електростанції силами вітчизняних підприємств займає приблизно 36-40 місяців і виглядає наступним чином (Рис.1):
Рис.1. Схема реалізації проекту електростанції вітчизняними підприємствами
Схема роботи General Electric (США) або Siemens (Германия) [2] полягає в тому, що реалізація проекту побудови газотурбінної електростанції є значно простішою для замовника (рис.2):
Рис.2. Схема реалізації проекту газотурбінної електростанції зарубіжними підприємствами
Для підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств даного напрямку пропонується використовувати наступний варіант об’єднання – консорціальний союз, який необхідно створити для виробництва та просування окремих продуктів або груп продуктів. В цьому випадку ініціює створення продуктів, просуває їх на ринках, очолює консорціум та здійснює реалізацію проектів компанія – промоутер (Рис.3).
Рис.3. Запропонована схема реалізації проектів
Впровадження такої схеми зробить продукцію енергомашинобудівної галузі більш доступною і конкурентоспроможною, реалізацію енергетичних проектів більш прозорою, а самі проекти більш доступними та адаптивними на ринку енергомашинобудування.
Список літератури:
1. www.manbw.ru/analitics/
2. www.gtt.ru