Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Білоконенко Г.В.
Харківський національний економічний університет
СИСТЕМНА ДІАГНОСТИКА УПРАВЛІННЯ РЕСУРСАМИ ПІДПРИЄМСТВА
Розвиток підприємства визначається, з одного боку, його власними ресурсними можливостями, з іншого боку – ресурсами, що надходять ззовні. Дослідження кожного з ресурсів окремо, особливо в умовах невизначеності, наявності великої кількості важко оцінюваних, взаємозалежних та суперечливих чинників внутрішнього та зовнішнього середовища, що впливають на ресурси, не сприяє формуванню системного уявлення стосовно ресурсного потенціалу підприємства та забезпечення якісного управління ресурсами підприємства.
Взагалі, якість управління характеризується своєчасністю та достатністю впливу на керований об’єкт та процеси з метою досягнення встановлених та нормативних результатів. Саме тому, застосування апарату системної діагностики є необхідною передумовою якісного управління ресурсами підприємства. Оскільки дозволяє своєчасно проводити аналіз діяльності підприємства у різних площинах, не тільки оцінюючи результати, але спостерігати та контролювати чинники, що впливають на ефективність бізнесу; передчасно визначити негативні тенденції та їх причини; оперативно розробити та реалізувати заходи для виправлення ситуації через найбільш ефективні форми нагляду, контролю та самоконтролю.
Пошук інструментів ефективного управління ресурсами підприємства.
Висновки. Щоб забезпечити якісне діагностування управління ресурсами підприємства необхідно мати системний опис його параметрів, склад та структуру його елементів, як у статичному, так і в динамічному вигляді. Оскільки об’єкт управління (а саме, ресурсний потенціал підприємства) не є застиглим у кількісному та якісному відношенні, а йому притаманні гнучкість та здатність до розвитку.
Стосовно управління ресурсами системна діагностика може розглядатися як потужний інструмент інформаційного забезпечення процесу прийняття стратегічних рішень, та відповідно вимагає проведення як діагностики стратегічного управління ресурсами (особливо, в частині ефективного формування та розвитку ресурсного потенціалу підприємства, концентрації ключових ресурсів на пріоритетних напрямках бізнесу, прозорості та керованості бізнесу), так і діагностики операційного управління ресурсами підприємства.
Проведення системної діагностики управління ресурсами підприємства передбачає: дослідження та оцінку впливу чинників внутрішнього та зовнішнього середовища; дослідження стратегічного набору підприємства; дослідження функцій та структури управління ресурсами; дослідження та оцінку ресурсного потенціалу підприємства [1] (визначення видів ресурсів, наявних на підприємстві та їх кількісна оцінка, дослідження джерел їх формування та поповнення, можливостей їх використання, оцінка доступності (фізичної, цінової, процедурної) та раціональності отримання; оцінка наявних для розвитку підприємства ресурсів; визначення найбільш перспективних для розвитку ресурсів; визначення кількісних можливостей зростання, враховуючи наявні ресурси; визначення механізму використання ресурсного потенціалу підприємства та напрямків його формування та вдосконалення); дослідження ефективності управління ресурсами в частині реалізації процесів (верхнього рівня [3]: управлінські процеси, основні процеси, допоміжні процеси, або [2]: основні бізнес-процеси, обслуговуючі бізнес-процеси, бізнес-процеси загального призначення, бізнес-процеси корпоративного управління) за показниками діяльності відповідних функціональних підрозділів; узагальнення результатів системного дослідження.
Особливо цікавим та корисним в процесі системної діагностики управління ресурсами є [1] дослідження розвинутості власного ресурсного потенціалу підприємства та оцінка рівня залежності підприємства від зовнішніх ресурсів та механізму взаємодії з іншими підприємствами (або структурами).
За допомогою системної діагностики забезпечується цілісна оцінка роботи всього підприємства, та оптимальне використання конкретних засобів та процедур управління ресурсами, оскільки:
вище керівництво забезпечується достовірною інформацією про стан підприємства, його наявний ресурсний потенціал та ступінь його використання; рівень концентрації ключових ресурсів на пріоритетних напрямках бізнесу);
для керівників середнього рівня надається інформація для оперативного планування, чіткої координації робіт і ресурсів у рамках підконтрольних їм функцій та прийняття оперативних управлінських рішень.
За результатами системної діагностики управління ресурсами підприємства здійснюється адаптивна зміна (корегування) стратегії розвитку підприємства та/або формування нової (чи зміна існуючої) системи управління ресурсами підприємства з урахуванням факторів внутрішнього та зовнішнього середовища.
Перспективними є подальші наукові дослідження щодо розробки інструментарію експрес-оцінки системи управління ресурсами підприємства.
Список літератури:
1. Ганиева Л.А., Кантор О.Г. Оценка и оптимизация ресурсного потенциала предприятия // Экономические науки. – 2008. - № 4.
2. Диагностический анализ предприятий. Проект реструктуризации предприятий в Украине . - http :// www . restructuringukraine . kiev . ua /
3. Кондратьев В.В., Лоренц В.Я. Проектируем корпоративную архитектуру. - М.: Эксмо, 2006. – 208 с.