Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Хорт О.А.
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
ПІДХОДИ ДО ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТТЯ НАЦІОНАЛЬНА ІННОВАЦІЙНА СИСТЕМА
Початковою стадією побудови постіндустріального суспільства, основу економіки якого складає здобуття і використання нових знань, є формування державних (національних) інноваційних систем (НІС). Концепція національної інноваційної системи розглядає національні особливості організації інноваційного процесу в різних країнах, функції окремо взятих суспільних та приватних інститутів, форми взаємодії цих інститутів на різних стадіях здійснення технологічних інновацій. Такий підхід зумовлює істотні відмінності між собою НІС різних країн, відсутність єдиного визначення поняття НІС та єдиної методології її формування. Проте цим проблемам присвячена досить значна кількість досліджень та робіт, що дає підґрунтя для систематизації та структурування отриманих результатів. Відповідно, набуває актуальності аналіз та виявлення основних підходів до визначення поняття НІС.
При дослідженні вітчизняних та зарубіжних джерел було виявлено наступні варіанти трактування поняття НІС.
М. Шарко визначає НІС як економічний механізм, що ґрунтується на розробці та експлуатації нових знань, підприємницькому підході, інтеграції в зовнішні ринки й прискореному розвитку конкурентоспроможності країни та її регіонів [1].
Л. Федулова та М. Пашута надають наступне формулювання НІС: національна інноваційна система – це сукупність взаємозв’язаних організацій (структур), зайнятих виробництвом і комерціалізацією наукових знань і технологій у межах національних кордонів, малих та великих компаній, університетів, лабораторій, технопарків та інкубаторів як комплексу інститутів правового, фінансового й соціального характеру, що забезпечують інноваційні процеси і мають потужне національне коріння, традиції, політичні та культурні особливості [2].
О. Кузьменко обґрунтовує НІС як історично, культурно, економічно, науково-технічно й інформаційно обумовлену сукупність відносин між суб’єктами інноваційної діяльності з приводу створення, розповсюдження та використання інновацій, яка має місце в межах певної країни [3].
Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 червня 2009 р. № 680р «Про схвалення Концепції розвитку національної інноваційної системи» національна інноваційна система — це сукупність законодавчих, структурних і функціональних компонентів (інституцій), які задіяні у процесі створення та застосування наукових знань та технологій і визначають правові, економічні, організаційні та соціальні умови для забезпечення інноваційного процесу [4]. Разом з тим цей документ декларує концепцію НІС як шлях реалізації системної та послідовної державної політики, спрямованої на активізацію інноваційних процесів, забезпечення технологічного розвитку та оновлення національної економіки.
Аналіз окремих вищезазначених тверджень щодо визначення поняття НІС, дозволяє визначити основні концептуальні підходи її трактування.
Перший полягає в розгляді НІС як сукупності інститутів, діяльність яких направлена на генерування і дифузію інновацій. Цей підхід до визначення НІС відображає, що інноваційні процеси виявляються безпосередньо в господарській практиці. Основними постулатами даної концепції є комерціалізація, практична віддача від науки, оскільки поява нового продукту пов'язана із спільною роботою безлічі господарюючих суб'єктів.
Друга концепція інтерпретує НІС як комплекс зв'язаних економічних механізмів і видів діяльності, що забезпечують інноваційні процеси. Дане визначення більш функціональне, оскільки воно підкреслює динамізм взаємодій суб'єктів НІС, перехід до нелінійної моделі інноваційного циклу, залишаючи в тіні рушійні сили інноваційних процесів.
Третя точка зору пов'язана з глибшою суттю економічних відносин. НІС трактується як частина національної економічної системи, яка забезпечує органічне вбудовування інноваційних процесів в поступальний розвиток економіки і суспільства. Ця концепція вважає, що створення формальних інноваційних структур само по собі не гарантує успіху нововведень. Необхідно формування адекватної економічної атмосфери сприятливого для інновацій соціального клімату.
Висновки. Таким чином, можна зробити висновок, що намагання розглядати поняття НІС лише як теоретично обґрунтовану економічну категорію звужує та не повністю розкриває суті інноваційної системи на національному рівні. Тому поняття НІС скоріше потрібно виділяти як окрему концепцію, яка може розглядатися і з точки зору системи поглядів на процеси і явища інноваційного розвитку суспільства, і з точки зору конкретного задуму певної країни, що визначає стратегію дій при здійсненні реформ, проектів, планів, програм в контексті сталого розвитку суспільства.
Список літератури:
1. Шарко М. Модель формування національної інноваційної системи України // Економіка України. - 2005. - №8. - С. 25-30.
2. Федулова Л., Пашута М. Розвиток національної інноваційної системи України // Економіка України. - 2005. - №4.- С. 35-47.
3. Кузьменко О. Особливості національної інноваційної системи України [Електронний ресурс] / О.Кузьменко. – Режим доступу: http://www.ukrlife.org/main/cxid/8inn_ua.doc
4. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 червня 2009 р. N 680-р «Про схвалення Концепції розвитку національної інноваційної системи» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.in.gov.ua/index.php?get=55&law_id=290