Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

ІI Международная научно-практическая Интернет-конференция "ПРОБЛЕМЫ ФОРМИРОВАНИЯ НОВОЙ ЭКОНОМИКИ XXI ВЕКА" ( 25-26 декабря 200 9 года)

К.е.н. Крикун О.О.

Харківський національний університет імені В.Н. Карабіна

ПРІОРИТЕТИ ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В КОНТЕКСТІ ПОСТІНДУСТРІАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ

Сьогодні метою кожної цивілізованої держави є побудова високорозвиненої конкурентоспроможної країни, розвиток якої повинен базуватися на принципово нових ідеях і механізмах. Але стрімкий сплеск кризових тенденцій завдав значного удару не лише по реальному рівню життя населення, але й по довірі пересічних громадян, суб’єктів ринку, інвесторів до стабільності національної економіки та до реалізації обраного шляху владою економічного інноваційного розвитку.

Нажаль, показники стану інноваційних процесів та використання їх у економіці в Україні залишаються надзвичайно низькими. Серед причин такого занепаду інтелектуального потенціалу слід назвати не тільки недостатній рівень фінансування, але й відсутність єдиної продуманої державної підтримки інноваційних процесів, які здійснюються у вищих навчальних закладах, де працюють і створюються наукові школи нового прогресу. У світі сьогодні вже визначено інноваційні контури XXI ст., що гарантують побудову інноваційної моделі розвитку України. Серед них: інформаційні і телекомунікаційні технології; медицина і охорона здоров'я; захист навколишнього середовища; нові види енергетики. Саме вони справляють найглибший мультиплікативний ефект і вплив на всі сфери людської діяльності. Актуальність формування інноваційної моделі управління економічним розвитком в Україні зумовили інноваційні пріоритети нової постіндустріальної економіки.

Особливості формування інновацій по технологічним укладам в Україні мають сприяти збереженню національної специфіки при виборі форм і методів інноваційної політики. Зокрема, країни англосаксонської моделі соціально-економічного розвитку продемонстрували велику готовність входження в інформаційне суспільство в порівняні з країнами континентальної, «рейнської» моделі.

Головними напрямками інноваційної політики має бути поліпшення комерціалізації державних досліджень, що включають фінансову підтримку фундаментальних досліджень в університетах та пільгове оподаткування для приватних науково-дослідних робіт. Інші напрямки політики є відносно нещодавніми, такі як створення в університетах служб передачі технологій для сприяння патентуванню й співробітництву між університетом і підприємством або фірмою, а також збільшення пропозицій венчурному капіталу. Відносини між діями основних напрямків політики й інноваційних індикаторів можуть бути проаналізовані на мікро- і макрорівнях, про що свідчить табл. 1.

Таблиця 1. Інноваційні пріоритети на мікро- і макрорівнях в умовах постіндустріальної економіки

Інноваційна політика макрорівня

Інноваційна політика мікро рівня

Поєднання університетських та промислових фінансових активів

- розвиток базових технологій для вітчизняної економіки;

- розвиток високотехнологічних виробництв, спроможних виробляти наукоємну продукцію з високою доданою вартістю;

- забезпечення приміщеннями, оснащеними лабораторіями;

- формування експортного потенціалу науково-виробничих продуктів

Концентрація фінансово-економічних та інтелектуальних ресурсів держави на провідних напрямках науково-технологічного оновлення виробництва

- збереження та розвиток природничих і виробничих ресурсів, засобів праці;

- забезпечення пільгового оподаткування, кредитування, субсидій;

- інформаційно-консультаційна підтримка

Законодавче закріплення інтелектуальної власності і правове регулювання її використання

- забезпечення координації дій спільних НДДКР між університетом й підприємством або фірмою;

- видача підприємствам-учасникам проекту або програми безкоштовних ліцензій на використання розроблених винаходів і відкриттів

Сприяння розвитку інноваційної інфраструктури

- забезпечення взаємозв’язку з фінансово-кредитними установами;

- забезпечення проходження інновацій через зони інтенсивного науково-технічного розвитку ( технополіси );

- співпраця з технопарками (технологічні парки, агропарки , інноваційні парки);

- кооперація інноваційних центрів (технологічні, регіональні, галузеві);

- стимулювати інноваційну активність в інкубаторах (інноваційні, технологічні, інноваційного бізнесу);

- надання консалтингових консультацій фірмам, компаніям, що займаються інноваціями

Визначені в табл. 1 напрямки інноваційної політики повинні реалізуватися у ряді спеціальних цільових програм, які гарантують форми співробітництва університету і виробництва, наукову кооперацію і координацію національних досліджень, професійну підготовку і підтримку мобільності робочої сили, проведення спільних наукових досліджень та впроваджень у практику.

Однак перерахованих напрямків інноваційної політики недостатньо для активного і швидкого зростання стратегічних галузей розвитку національної економіки, тому необхідно застосовувати паралельно і політику постіндустріалізації , що має забезпечити позитивні результати в інноваційній політиці.

Термін « постіндустріалізм » був введений в науковий обіг на початку XX століття ученим А. Кумарасвамі , який спеціалізувався на доіндустрійному розвитку азіатських країн. У сучасному значенні цей термін вперше був застосований в кінці 1950-х років, а широке визнання концепція постіндустріального суспільства отримала в результаті робіт професора Гарвардського університету Денієла Белла, зокрема, після виходу в 1973 році його книги «Грядущее постиндустриальное общество » [2] .

На постіндустріальному етапі визначаючими є теоретичні знання, а головною структурою є університет, як місце їх виробництва і накопичення. Постіндустріальними країнами називають, як правило, ті, в яких на сферу послуг доводиться значно більш за половину ВВП [3].

Тому поняття « постіндустріалізація » можна визначити як наявність комплексу гравців (органів державної влади, підприємств, фірм, корпорацій, НДІ, освітньо-дослідницьких закладів), здатних ставити і вирішувати важливі завдання [1].

Постіндустріальна економіка заснована на: наукоємких технологіях; інформації і знаннях, як основному виробничому ресурсі; творчому аспекті діяльності людини, безперервному самоудосконаленні і підвищенні кваліфікації протягом всього життя. Постіндустріальна теорія, багато в чому, була підтверджена практикою. Як і було передбачене її творцями, суспільство масового вжитку породило сервісну економіку, а в її рамках найбільш швидкими темпами став розвиватися інформаційний сектор.

Висновок. Вирішення всіх цих пріоритетних напрямків призведе до того, що в Україні буде сформована повноцінна постіндустріальна економіка, яка здатна домінувати на європейському співтоваристві. А саме:

- запровадження інновацій у відповідності міжнародних ( ISO ) та національних (ДСТУ) стандартів і законодавства до вимог ЭС;

- формування спеціальних і універсальних техніко-виробничих географічних кластерів, на базі концентрації мереж виробників, постачальників і споживачів пов’язаних технологічним ланцюгом;

- реалізація програми переходу до 5-го та 6-го технологічного укладів у секторах народного господарства;

- створення механізму контролю й аудиту за витратами коштів на впровадження і реалізацію інноваційної діяльності;

- стимулювання інноваційної інфраструктури на регіональному рівні;

- розвиток інформаційно-комунікаційних технологій;

- підвищення рівня конкурентоспроможності наукових кадрів.

Характер нової хвилі постіндустріального економічного розвитку в Україні має досягти кардинальних змін ситуації у всіх галузях економіки та збільшення частки інноваційного фактору у прирості ВВП.

Список літератури:

1. Геєць В.М., Семиноженко В.П. Інноваційні перспективи України. – Х.: Константа, 2006. – 272 с.

2. Иноземцев В. Современное постиндустриальное общество: природа, противоречия, перспективы. — М.: Логос, 2000.

3. Тоффлер Э. Третья волна /Пер. с англ. /Э. Тоффлер . — М.: ООО « Издательство «АСТ», 2004.