Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Панчук І.В.
Миколаївська філія Європейського університету
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРІОРИТЕТИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьогодні українська економіка розвивається в умовах глибокого спаду, що характеризується скороченням обсягів виробництва, зниженням інвестиційної активності, старінням основного капіталу, відтоком капіталів за кордон і т.д. Не використовуються сприятливі стартові можливості для здійснення ринкової трансформації. Непослідовне проведення реформ привело до уповільнення темпів економічного розвитку. Серед головних причин сформованої ситуації можна назвати також відсутність цілісної економічної стратегії, невиконання базових задач, ігнорування необхідності в інституціональних перетвореннях. У результаті Миколаївська область не змогла залучити іноземний капітал у значних галуззях економіки.
Миколаївська область є привабливим для інвестування регіоном на півдні України завдяки значному промисловому і науково-технічному потенціалу, вигідному географічному положенню, розвинутій транспортній інфраструктурі, високому освітньому рівню населення, висококваліфікованим трудовим ресурсам, наявності природних багатств, доступності до ринків країн СНД, Європи, Азії й Африки.
Економічний потенціал регіону становлять більше 200 промислових і понад 2,3 тис. малих підприємств всіх форм власності, понад 600 сільськогосподарський підприємств й 4,3 тис. фермерських господарств.
Найбільш привабливими для іноземних інвесторів виявились підприємства сфери промисловості, діяльністі транспорту і зв'язку та операції з нерухомим майном, оренда, інжиніринг та надання послуг підприємцям.
Прямі іноземні інвестиції вкладені партнерами 37 країн світу. Найбільші обсяги припадають на Канаду - 27%, Кіпр - 24%, Віргінські острови (Британські) - 8,5%.
Переважна більшість інвестицій сконцентрована в обласному центрі (близько 88%), решта надходжень - у містах Вознесенську, Очакові, Первомайську, Березанському , Жовтневому, Кривоозерському , Миколаївському, Первомайському та Снігурівському районах (від 0,1% до 8% загального обсягу інвестицій).
Серед причин низької інвестиційної привабливості Миколаївської області можна назвати відсутність необхідних ринкових інституцій, що покликані забезпечити стабільне функціонування правової системи, що гарантує права власності, дотримання контрактних зобов'язань, дієвість антимонопольного законодавства й ін. Відсутність історичних традицій, що визначають правила і норми поводження економічних суб'єктів, також перешкоджає прийняттю інвестиційних рішень. Стримує підвищення інвестиційної привабливості нашої економіки і нерозвиненість ринкової інфраструктури (банківська, фінансова системи, сучасні телекомунікаційні засоби, транспортні комунікації й ін.).
Серед найбільш пріоритетних галузей інвестування в Миколаївській області можна виділити галузь аграрного сектору та галузь машинобудування. Аграрний сектор Миколаївської області розвивається достатньо динамічно. В технологічному аспекті це виражається у селекції та втіленні нових сортів зернових, впровадженні нових способів та форм обробки Ґрунтів, мінімізація втрат при зборі врожаїв, планова заміна та втілення нового устаткування у виробничому процесі сільського господарства.
Інвестування в дану галузь є достатньо вигідним інвесторам у зв'язку з потребою у продуктах, що виробляються, а також у зв'язку з тим, що Україна, включаючи Миколаївську область, володіє великим трудовим потенціалом, високоосвіченим, але при цьому лишається достатньо дешевим, що зменшує його собівартість і підвищує його конкурентноздатність.
Галузь машинобудування в Миколаївській області представлена досить широким спектром підприємств. Продукція використовується в газотранспортних системах України, Російської Федерації, Ірану, Туреччини та Німеччини.
Галузь спеціалізується на будуванні газотранспортних систем, виробництві турбін для торгових суден та військових кораблів. В перспективі це дасть можливість зменшити рівень безробіття та забезпечити робочими місцями молодих та перспективних спеціалістів. При інвестуванні капіталу в цю галузь за достатньо невеликий проміжок часу інвестори відчують матеріальну позитивність даного проекту.
Отже, при збереженні попиту на товари даних галузей народного господарства, то це може стати підґрунтям для подальшого запровадження, розвитку та розширення не лише існуючих галузей промисловості, а й тих, що раніше не фігурували на господарчій арені Миколаївської області.
Перспективною галуззю є туристичний бізнес який представлений в Миколаївській області курортними зонами південних районів області Очаківського та Березанського районів, а також регіональним ландшафтним парком «Гранітно-степове Побужжя», що займає більше п'яти тисяч га в межах першотравневого, Арбузинського , Доманівського та Вознесенських районів.
Існуючі галузі економіки Миколаївської області дають підстави для подальшого розвитку та розгалуження сфер діяльності в даному регіоні України. Це дає можливість сподіватися на подальший економічний розвиток.