Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.е.н. Комірна В.В.
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України
ІНСТИТУЦІЙНА СТРУКТУРА РЕГІОНАЛЬНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Формування та реалізація регіональної соціальної політики вимагає належного інституційного забезпечення.
Інституційну структуру регіональної соціальної політики утворюють такі регіональні органи, як [1, c. 83]:
– ради народних депутатів;
– ради соціального партнерства;
– політичні ради регіонів, наукові ради академічних установ і наукових центрів, ради громадсько-політичних об’єднань;
– регіональні засоби масової інформації.
Ради народних депутатів регіонального рівня здійснюють прямий вплив на затвердження дохідних і витратних статей відповідних бюджетів.
Щодо регіональних рад соціального партнерства, то вони є тристороннім органом, що утворюється з представників профспілок та їх об’єднань, організацій роботодавців та їх об’єднань і відповідного органу виконавської влади. Метою їх діяльності є забезпечення соціальної злагоди в регіоні шляхом узгодження соціально-економічних інтересів сторін, сприяння взаєморозумінню між ними, запобігання конфліктів і розв’язання суперечностей для створення умов поступального економічного розвитку регіону та підвищення життєвого рівня мешканців територіальних суспільних систем (ТСС). Основними завданнями роботи ради є налагодження механізмів постійної системної взаємодії між сторонами соціального партнерства, організація дво- та багатосторонніх консультацій для узгодження рішень щодо розвитку соціально-трудової сфери, вироблення пропозицій стосовно стратегії розвитку регіону з урахуванням інтересів найманих працівників, роботодавців, держави, підготовка рекомендацій держадміністрації з вироблення та реалізації соціальної політики, застосування міжнародних норм відповідно до ратифікованих Конвенцій МОП та розгляд можливостей застосування нових ще не ратифікованих норм МОП, розробка пропозицій з укладання та виконання регіональної угоди, колективних договорів у разі звернення сторін до неї, сприяння врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів), вироблення рекомендацій органам виконавчої влади щодо оптимізації соціально-трудових відносин у регіоні. Рада має право отримувати від місцевих органів виконавчої влади чи виконавчих органів місцевого самоврядування, об’єднань роботодавців, об’єднань найманих працівників необхідну інформацію для виконання завдань, звертатися до місцевих органів виконавчої влади або виконавчих органів місцевого самоврядування, роботодавців або вповноважених ними органів, об’єднань найманих працівників із пропозиціями щодо регулювання відносин у соціально-трудовій сфері регіону, вимагати відповіді на свої звернення, делегувати своїх представників для участі в обговоренні соціально-економічних та соціально-трудових питань в облдержадміністрації, об’єднаннях роботодавців і найманих працівників, попередньо узгодивши питання з цими органами, самостійно визначати пріоритет своєї роботи та проблеми, що мають розглядатися та вирішувати в процесі її діяльності, створювати робочі групи як з числа членів ради, так і з залученням експертів, консультантів.
Робота політичних рад, а також рад громадсько-політичних об’єднань регіонів характеризується значною періодичністю в інтенсивності, пов’язаною з виявом соціальних інтересів населення. Це пояснюється чергуванням фаз піднесення й падіння соціальної активності населення в різні періоди функціонування інституту влади, хоча в цілому має неабияке значення у відстоюванні соціальних інтересів пересічних громадян.
Аналіз нормативної бази регіонального соціального розвитку ТСС свідчить, що вона наразі не забезпечує належний правовий супровід регіональної соціальної політики. Це підтверджує експертиза нормативних та методичних документів (планово-економічних, містобудівельних і відомчих) на предмет відповідності їх норм і положень завданням сучасного етапу соціальних реформ у державі (у світлі Законів України „Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії”, „Про прожитковий мінімум”, „Про межу малозабезпеченості”, „Про пенсійне забезпечення”, пакет законів про загальнообов’язкове соціальне страхування”, а також „Про місцеве самоврядування”, „Про Генеральну схему планування території України”, Указ Президента про Концепцію державної регіональної політики України тощо). Положення нормативних та методичних документів базуються на вузьковідомчих інтересах. Очевидно, назріла гостра потреба створення на найвищому рівні виконавчої влади - Кабінету Міністрів України – підрозділу, який би здійснював моніторинг проблем регіональної соціальної політики, розробляв необхідну законодавчу і нормативну базу реформування соціальної сфери в регіонах, забезпечував оперативне керівництво соціальними процесами, що відбуваються на місцях. З метою методичного забезпечення його роботи пропонується проект концепції.
Висновки . Концепція побудови в Україні соціальної держави – це високі соціальні гарантії населенню. Нова система забезпечення цих гарантій опирається на ідеологію добробуту, трактовану як систему безпеки із заохоченням до праці. Формування такої системи – це копітка робота всіх гілок влади.
Список літератури:
1. Макарова О.В. Державні соціальні програми: теоретичні аспекти, методика розробки та оцінки: Монографія. – К.: Ліра-К, 2004. – 328 с.