Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

ІI Международная научно-практическая Интернет-конференция "ПРОБЛЕМЫ ФОРМИРОВАНИЯ НОВОЙ ЭКОНОМИКИ XXI ВЕКА" ( 25-26 декабря 200 9 года)

К.е.н . Сардак О.В.

Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. М. Тугана - Барановського

ФОРМУВАННЯ ІМІДЖУ ПІДПРИЄМСТВ-РОБОТОДАВЦІВ НА РИНКУ ПРАЦІ

Умови ринкової економіки, пов’язані із загострення конкуренції, зміною трудових цінностей і поведінки працівників, обумовлюють необхідність розглядання проблеми формування іміджу підприємств-роботодавців на ринку праці. У зв’язку з тим, що позитивний імідж є однією з найважливіших конкурентних переваг підприємства, виникає необхідність у визначенні його основних складових, а також їх значущості для потенційних працівників.

Імідж роботодавця в умовах ринку набуває важливого значення як для підприємства, так і для кандидата. Так, підприємство за допомогою позитивного іміджу має можливість залучати найбільш «коштовних» працівників, економити ресурси на пошук найбільш придатних для роботи кандидатів. Для потенційних працівників імідж підприємства, в свою чергу, полегшує процес прийняття рішення щодо працевлаштування, а також підвищує рівень поінформованості і довіри до нього.

Прийняття кандидатом рішення щодо працевлаштування у певному підприємстві - складний процес, який можна охарактеризувати за допомогою трьох основних теорій. По-перше, це теорія об’єктивних факторів, що передбачає раціональну оцінку і порівняння доступної для кандидата інформації про підприємство. При цьому аналіз інформації базується на цілях, мотивах та потребах, які людина має намір реалізувати саме у даному підприємстві. Оскільки цілі і мотиви потенційних працівників є різноманітними і пристосуватися під кожну окрему особистість неможливо, підприємству доцільно здійснювати групування даних цілей, створивши єдиний образ працівника, на основі якого слід формувати свій імідж на ринку. По-друге, це теорія суб’єктивних факторів. Як показали проведені дослідження, при прийнятті кандидатом рішення про працевлаштування домінуючими є особисті та емоційні фактори. При цьому, як відзначалося вище, людина виходить із своїх потреб, мотивів і цілей. Третьою виступає теорія критичного контакту, що полягає у недостатності інформації про роботодавця, яку отримує кандидат, для прийняття ним обґрунтованого рішення щодо працевлаштування. У більшості випадків, це обумовлюється закритістю інформації про підприємство, а також обмеженістю особистого контакту з роботодавцем на етапі наймання на роботу.

Таким чином, вибір кандидатом підприємства-роботодавця – це складна, змістовна і комплексна процедура, що вимагає визначення чітких параметрів оцінки. В свою чергу, перед підприємством виникають завдання щодо: виявлення тих факторів, які сприятимуть залученню до підприємства найбільш кваліфікованих працівників; забезпечення відкритості, інтересу кандидатів до даних факторів, а також придатності їх до об’єктивної оцінки.

Імідж роботодавця визначається сукупністю уявлень суб’єктів ринку праці, в першу чергу, кандидатів, про підприємство як роботодавця. Як відзначалося вище, ці уявлення є, як правило, суб’єктивними і складаються на основі: власних уявлень, які базуються на вже сформованій у людини системи знань, цінностей і норм, а також на інформації (із бесід з колишніми працівниками, із ЗМІ та ін.), яку кандидат цілеспрямовано збирає в процесі пошуку роботи. При цьому слід звернути увагу на той факт, що перше враження кандидата про підприємство, яке вже склалося, практично не підлягає подальшому корегуванню, оскільки люди сприймають тільки ту інформацію, яка не заперечує їх поглядам, цінностям тощо.

До того ж, імідж роботодавця можна розглядати як установку кандидата по відношенню до підприємства у даній ролі. При цьому відношення кандидата до підприємства формується на основі його характеристик, виходячи з яких людина визначає для себе наслідки взаємовідносин з підприємством. У залежності від цього формується лінія поведінки кандидата, яка повинна привести до досягнення найбажанішого результату у даній ситуації.

Нами проведено опитування 160 кандидатів на посади у підприємствах різних масштабів, напрямків діяльності і форм власності. Результати проведеного дослідження дозволили визначити основні складові іміджу підприємства – роботодавця на сучасному ринку праці і оцінити їх важливість для потенційних працівників (за 10-бальною шкалою).

Так, максимальну оцінку (8-10 балів) з 25 визначених нами складових іміджу підприємства-роботодавця отримали такі фактори: надання повної і правдивої інформації при працевлаштуванні, якість управління, моральність та відповідальність у веденні бізнесу, соціальна політика, досконалість системи оплати праці, відомість підприємства на ринку, сила корпоративної культури, соціальна відповідальність. Середню оцінку (5-7 балів) мають наступні складові іміджу: можливості кар’єрного просування, атмосфера у колективі, можливості для навчання і розвитку, налагодженість міжнародних зв’язків, надання можливостей для самореалізації, інноваційний розвиток підприємства, сучасна підприємницька культура, логічність бізнес-процесів. Низьку оцінку (2-4 бали) отримали такі параметри, як: сфера діяльності підприємства, налагодженість внутрішніх комунікацій, стимулювання підвищення професіоналізму персоналу, місце розташування підприємства, індивідуалізація кадрової роботи, сучасний зворотний зв'язок, командний стиль роботи, розмір підприємства, кількісний і якісний склад персоналу, тощо.

Таким чином:

- формування іміджу підприємств слід розглядати у рамках маркетингу персоналу , одним із напрямків якого є позиціонування підприємства як привабливого роботодавця і створення його позитивного іміджу на ринку;

- при формуванні іміджу підприємства на ринку праці доцільно враховувати його основні складові, які визначені нами, а також ступінь їх значущості в очах потенційних працівників.

Список літератури:

1. Дуракова И.Б. Управление персоналом [Текст] // Дуракова И.Б. и др.– М.: ИНФРА-М, 2009. – С.438-4433.

2. Карташова Л.В. Управление человеческими ресурсами [Текст] // Карташова Л.В. – М.: ИНФРА-М, 2005. – С . 181-199.