Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Дудка Ю.П.
Рада по вивченню продуктивних сил України, м.Київ
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТА ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА УКРАЇНИ
До багатьох теоретичних проблем становлення міжнародних економічних відносин, від розробки яких залежить ефективність економічної та господарської практики, відноситься проблема економічних інтересів. Вироблення і реалізація відповідної економічної політики припускає адекватне уявлення про природу, типи, форми, і різновиди економічних інтересів, способи їх узгодження і реалізації, що зважає на специфіку економіки в період становлення ринкових відносин та інтеграції України в світо господарський простір.
Тривалий час, в умовах планової економіки, головною рушійною силою був державний інтерес, а інтереси інших суб'єктів враховувалися і реалізувалися на основі жорсткої директивної ієрархії. При переході до ринку сукупність інтересів формується і реалізується в новому економічному і правовому полі. У системі реалізації економічних інтересів до найважливіших пріоритетів належить забезпечення економічної безпеки, оскільки вона є базою незалежності держави, умовою стійкого і ефективного розвитку економіки [1]. Разом з деякою хаотичністю реформ, викликаною недостатньою орієнтацією на довгострокові інтереси нації, недооцінка проблеми вироблення нової соціально-економічної політики, може призвести не тільки до важких соціальних наслідків, але і до втрати як економічної, так і національної безпеки країни.
У такій ситуації дослідження реалізації економічних інтересів в аспекті гарантування економічної безпеки, враховуючи постіндустріальні тенденції розвитку сучасного суспільства, набуває особливої актуальності. Наукові основи національної економічної безпеки в частині забезпечення національних інтересів України займають важливе місце в працях Білоруса О.Г., Гейця В.М., Глазьєва С.В., Данилишина Б.М., Жаліло Я.А., Степаненка А.В., Філіпенка А.С., Хвесика М.А. та інших авторів. Проте комплексне дослідження проблеми реалізації економічних інтересів в нових для України економічних умовах сьогодні знаходиться практично на початковому етапі. На даний момент слабо вивчені питання стабілізації економічної системи через досягнення рівноваги реалізації економічних інтересів суб'єктів її структурних елементів. Потрібен глибший аналіз впливу на характер реалізації інтересів соціальних суб'єктів структурної трансформації економічного господарства. Потребують серйозного вивчення питання, пов'язані з економічною безпекою країни, державним регулюванням процесу реалізації економічних інтересів.
C ьогодні відбувається зміна структури всіх аспектів економічного життя в Україні. Трансформуються соціальні та економічні інститути, змінюються структури, пов’язуючі ці інститути в єдине ціле. Зміни відбуваються і на нижчому рівні – організацій та домогосподарств. Слід мати на увазі, що національні зміни відбуваються на фоні глобальніших, світових трансформацій. Перш за все, руйнування біполярного світу і встановлення експолярності сучасного світогосподарського простору [2] . Окремою проблемою в умовах розвитку трансформаційних процесів виступає гарантування високого рівня економічної безпеки.
Важливим моментом в наукових диспутах присвячених тематиці економічної безпеки було те, що термін «економічна безпека» почав "розмножуватися поділом". З’явилися продовольча, лікарська, паливна, сировинна, технологічна "безпеки", що претендують якщо не на власний науковий статус, то принаймні на своє місце в суспільно-політичних дискусіях [3] . Взагалі поняття безпеки стало застосовуватися практично до всіх галузей, що переживають кризу, і чим глибша криза (і сильніше її галузеве лобі), тим сильніші позиції прихильників відповідної доктрини. Безумовним лідером стала продовольча безпека. Крім того, поняття економічної безпеки було виведено з національного і міжнародного на мезоекономічний (регіональний) і мікроекономічний рівень (рівень підприємств). З повною серйозністю ведуться дискусії присвячені питанням "регіональної економічної безпеки", "економічної безпеки підприємств" і навіть "економічної безпеки особистості" [4]. І якщо в першому випадку часто вдається зберегти зв'язок з проблемами національної економічної безпеки (хоч і тут часом важко зрозуміти, чи йде мова про "регіональне вимірювання економічної безпеки або про власне економічну безпеку регіону"), то для характеристики економічної підприємств відверто використовується система показників фінансового положення і результатів господарської діяльності, а для розгляду економічної безпеки особистості – показники рівня життя.
Підводячи риску під коротким обговоренням результатів дискусій у вітчизняній економічній науці з питань економічної безпеки, констатуємо: проблем в даній сфері залишилося дуже багато, щоб можна було зробити висновок про задовільність концептуальної розробки тематики ЕБ. Ця обставина робить актуальним звернення до більш широкої теоретичної перспективі розгляду відповідних питань в контексті соціально-економічних трансформацій.
Список використаних джерел:
1. Паньков В. Экономическая безопасность / В. Паньков // Инте р линк - 1992 № 3 . – С . 114 .
2. Абалкин Л И Экономическая безопасность России угрозы и их отражение / Л . И . Абалкин // Вопросы экономики — 1994 № 12 - С . 5 .
3. Степаненко А.В. Глобалізація, конкурентоспроможність й економічна безпека: проблеми взаємодії та взаємозв’язку // Продуктивні сили України. - №1(002) 2007. – С.71-84.
4. Глазьев С. Ю. Безопасность экономическая // Политическая энциклопедия . - М ., Мысль, 1999 - Т . 1 . – С . 113 .