Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.е.н. Малик І.П.
Міжнародний університет фінансів, м.Київ
СОЦІАЛЬНИЙ МАРКЕТИНГ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ
Зміну соціально-економічних відносин викликає подальший розвиток концепції маркетингу, орієнтиром якого стає людина. Таким чином, еволюція маркетингу призвела до виникнення його новітньої концепції – соціального маркетингу, актуальність якої обумовлена такими причинами. Аналіз розвитку маркетингу показав, що спочатку ринкові рішення компаній базувалися, в основному, на стратегії отримання прибутку, а пізніше вони почали усвідомлювати стратегічну значущість задоволення купівельних потреб і інтересів суспільства, внаслідок чого і з'явилася концепція соціального маркетингу.
Метою даного дослідження є аналіз імплементації концепції соціального маркетингу на підприємствах України.
Соціальний маркетинг надалі розглядатиметься як концепція узгодження і зв'язку інтересів організації, споживачів і всього суспільства [1]. С. Захарова визначає соціальний маркетинг як встановлення потреб і інтересів цільових ринків і забезпечення бажаної задоволеності ефективнішими, ніж у конкурентів, способами з одночасним збереженням і зміцненням благополуччя споживача і суспільства [2, с. 37].
Соціальний маркетинг – маркетинг, що полягає в розробці, реалізації і контролі соціальних програм, спрямованих на підвищення рівня сприйняття певних верств громадськості соціальних ідей або практичних дій. Зазвичай соціальний маркетинг використовується державними і суспільними організаціями [3].
Мета соціального маркетингу – побудова ефективної системи суспільних стосунків, що враховує інтереси всіх зацікавлених сторін, – бізнесу, влади, цивільного суспільства.
Основною перевагою для бізнесу від використання соціального маркетингу є стабільність соціального середовища.
До складових соціального маркетингу, які використовуються на підприємствах України, відносяться інформаційно-пропагандистські програми, благодійництво, взаємодія з державними і громадськими організаціями.
Соціальний маркетинг активно використовується у сфері охорони здоров'я і планування сім'ї, вакцинації і т. д. Соціальний маркетинг може бути ефективно використаний у вирішенні широкого спектру проблем, не обов'язково пов'язаних з охороною здоров'я і плануванням сім'ї, наприклад, в обговоренні питань збереження енергії і водних ресурсів, охороні навколишнього середовища.
Існує три основні види соціального маркетингу: фандрайзінг (збір коштів в місцевих співтовариствах | або через великі промислові компанії), організація спеціальних акцій брендів-спонсорів, стимулювання продажів [4].
Фандрайзінг – це комплекс заходів, спрямованих на переконання місцевого співтовариства в необхідності об'єднати розрізнені ресурси і надати їх для підтримки вже розробленого проекту, що має соціально-економічне значення і що створює сприятливіші умови для соціального і економічного розвитку суспільства.
Організація спеціальних акцій брендів-спонсорів для компаній приваблива через іміджеву складову. Вони приваблюють кошти споживачів і їх увагу до цільової проблеми, що носить соціальний характер. Відсутність прямої прибутку замінюється позитивним іміджем, який створюється благородними діями.
Стимулювання продажів здійснюється через відрахування частини виручки, доходів, відсотків з продажів на вирішення соціальних проблем.
Використання соціального маркетингу підприємствами в Україні можливе за умови, що його головні завдання відповідають корпоративним маркетинговим цілям, а питання, вирішенням якого планує зайнятись організація несе в собі можливість зміни поведінки людей.
Прискорення темпів економічного зростання призводить до соціальної напруги і зумовлює пошуки нової парадигми розвитку. Активізується рух на захист прав споживачів, утворюються суспільства споживачів – незалежні організації, що захищають права покупця: перевіряють якість споживчих товарів, публікують рекомендації для споживачів, що готують пропозиції для урядових органів у справах торгівлі.
На сьогодні більшість українських компаній вже визнали нові права, завойовані споживачами. Заперечення можуть виникати тільки з приводу певних конкретних положень законодавства, які не сприяють вирішенню проблем споживачів найкращим чином. Однак, у будь-якому випадку визнаються права споживача на отримання інформації та захист.
Соціальний маркетинг тільки починає набувати популярності серед представників українського бізнесу. Як наслідок, соціальний маркетинг в нашій країні набуває більшою мірою форм добродійності, спонсорства і меценатства. Симбіоз, що утворився, став вирішальним фактором при мотивації представників бізнесу до розвитку соціального маркетингу і соціальної відповідальності корпорацій. Українські компанії розглядають соціальний маркетинг як рекламні акції для просування продукту і підвищення іміджу компаній або ж, навпаки, як анонімна благодійна діяльність бізнес-лідерів.
Література:
1. Гончаров С.Ф. Корпоративная социальная ответственность. – Дашков и Ко. – 2008. – 216 с.
2. Захарова С. Кризис индустриализма и концепция социального маркетинга // Социологические исследования. — 1995. — № 5 — С. 34—38.
3. Корпоравтина соціальна відповідальність. Ф. Котлер., Н. Лі, Як зробити якомога більше добра для вашої компанії та суспільства / Ф. Котлер, Н. Лі; Изд-во А. Капусты. Ж., – 2005. – 302 с.
4. В.О. Гришкін. Соціалізація економіки України: теорія, методологія, перспективи: Монографія. – Д.: Пороги, 2005. – 498 с.