Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Верхоляд І.М., к.е.н. Охріменко О.О.
Національний технічний університет України, м.Київ
НАПРЯМКИ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ПРЯМОГО ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ У ПРОЕКТІ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ
В умовах інтеграції національних економік, перед Україною постає проблема удосконалення податкової системи, її узгодження з існуючими податковими системами інших країн. Ставки податків на прибуток підприємств та на доходи фізичних осіб мають стимулююче значення для виробництва і впливають на транскордонний рух капіталу, інвестицій і робочої сили, зокрема, на розміщення виробництва за кордоном, виходячи з міркувань більш сприятливого податкового режиму. Чинна податкова система України в цілому сформувалася ще на старті трансформаційного процесу. Вона багато в чому копіювала системи оподаткування країн з розвиненою економікою. При цьому не враховувались особливості перехідного етапу національної економіки, необхідність здійснення системних заходів щодо створення умов для сталого економічного зростання.
Для ефективного реформування податкової системи необхідно здійснити комплекс заходів, які сприятимуть економічному зростанню країни, подоланню інфляційних процесів, збільшенню сукупного попиту тощо.
Однією з найголовніших проблем є прийняття Податкового кодексу. Головний проект Податкового кодексу розроблений робочою групою під керівництвом народного депутата М. Азарова у 2007 році [ 1 ] .
Положення проекту Податкового кодексу України спрямовані упорядкування механізму стягнення податків та посилення відповідальності за ухилення від сплати податків та їх несвоєчасну сплату. У проекті вводяться достатньо ефективні механізми боротьби з криміналом у сфері оподаткування: суттєве розширення повноважень контролюючих органів; фіскальний характер проекту Податкового кодексу підтверджується посиленням відповідальності платників податків; позитивним є встановлення чіткого переліку підстав для здійснення податкових перевірок;
В якості результату прийняття Податкового кодексу України податкова дисципліна в Україні має бути піднята до 98%, оскільки у 1993 році за експертними оцінками вона становила 28%, а зараз близько 70%. Це одночасно означає зменшення тіньового сектора в країні, і тому мають бути прописані чіткі конкретні заходи щодо досягнення високої податкової дисципліни.
Цікавим є порівняльний аналіз норм існуючого законодавства та проекту Податкового кодексу (табл. 1 ).
Таблиця 1 Основні положення податкового законодавства
Норма |
Існуючі правила |
Положення проекту Податкового кодексу |
1 |
2 |
3 |
1. Кількість загальнодержавних податків |
27 |
17 |
2. Кількість місцевих податків |
14 |
8 |
3. Ставка ПДВ |
20% |
15% |
4.Ставка податку на прибуток |
25% |
20% |
5. Підстави для проведення перевірок |
9 підстав |
> 15 підстав |
6. Тривалість проведення перевірок |
30 робочих днів – планова перевірка, 15 робочих днів – позачергова |
50 робочих днів – планова перевірка, 15 робочих днів – позачергова |
7. Штраф за несвоєчасне погашення узгоджених податкових зобов’язань |
10%, 20% або 50% від суми погашення (залежно від терміну затримки) |
Не передбачено |
8. Штраф при донарахуванні податкового зобов’язання контролюючим органом |
10% від суми донарахування за кожний прострочений податковий період, але не більше 50% |
50% від суми донарахування |
У проекті Податкового кодексу України прослідковуються поступове зближення можливостей підприємця і вимог держави. Результатом створення прозорих та єдиних правил ведення господарської діяльності та оподаткування має стати укріплення партнерських відносин між громадянами, суб’єктами господарювання та державою, що призведе до збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, а також збільшення доходів суб’єктів господарювання та громадян України. Податковим кодексом заплановано проведення у 2010 році податкової амністії – легалізації капіталів на прийнятних для держави і підприємців умовах.
Основними очікуваними результатами прийняття Податкового кодексу є, безсумнівно, розвиток підприємництва в Україні за рахунок спрощення законодавства у сфері оподаткування, забезпечення його незмінності протягом тривалого часу, що дає можливість порівняти його певним чином із своєрідною податковою Конституцією.
Позитивним для платників податків та посадових осіб податкових органів є спрощення у проекті Податкового кодексу України порядку розрахунку штрафних санкцій у разі, коли за результатами перевірки контролюючий орган визначає податкові зобов'язання платника податків.
Загалом, як позитивний момент слід відзначити, що прийняття Податкового кодексу України забезпечить уніфікацію та спрощення законодавства України з питань оподаткування і не потребуватиме додаткових витрат з бюджету.
Отже, процес вдосконалення системи прямого оподаткування є тривалим і вимагає свідомої реалізації чітко поставлених завдань із зауваженнями світової спільноти та із врахуванням сучасного економічного становища України.
ЛІТЕРАТУРА
1. Проект Податкового кодексу України, розроблений робочою групою під керівництвом М.Азарова [ Електронний ресурс ] . – Режим доступу: http:www.minfin.gov.ua/control/uk/publish/category/main?cat_id=6987