Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

VI Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція "СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ В КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАЦІЙНОГО ВИБОРУ УКРАЇНИ" (25-26 травня 2009 року)

Попова Т.Л., Веретюк К.В.

Донбаський державний технічний університет

МОНІТОРИНГ ЯК ОСНОВНИЙ ЧИННИК ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

А ктуальність . Сьогодні, щоб ефективно функціонувати на зовнішньому ринку підприємству необхідно мати нову, якісну, достовірну інформацію, для того щоб формуравати ефективні управлінські рішення.

Постановка проблеми. Відомий крилатий вислів “Хто володіє інформацією, той володіє світом” сьогодні є актуальним, тому що підприємство не може ефективно функціонувати на зовнішньому ринку не знаючи стану ринка, не маючи інформації про конкурентів, про нові технології та ін. Інформація, яку підприємство отримало вчора, сьогодні вже застаріла, тому що світ не стоїть на місці, він розвивається. Кожен день з’являються нові технології, техніка, нові методи автоматизації виробництва, нові товари та послуги, з’являються нові конкуренти. Вдосконалюють свої методи виробництва, стратегії, управлінські рішення вже існуючі конкуренти у зовнішньому середовищі. Тому для ефективного функціонування на зовнішньому ринку підприємству необхідно володіти інформацією, яка буде відповідати таким якостям як дійсність, якість, своєчасність. Вирішенням цієї проблеми є використання систем моніторингу ЗЕД.

Моніторинг – систематичний збір та обробка інформації з метою отримання нових, якісних та достовірних даних [ 3 ] .

Моніторинг є важливим чинником підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства, тому що він дає йому інформацію про стан ринку, на якому підприємство збирається працювати, або вже працює. Моніторинг дає можливість оцінити дії конкурентів, виявити недоліки та обернути їх у свої переваги, оцінити дієвість маркетингових стратегій та прийнятих рішень конкурентів. На підставі такої інформації підприємство може обрати правильну стратегію виходу та функціонування на зовнішньому ринку, що допоможе йому скласти гідну конкуренцію іншим виробникам.

За допомогою моніторингу підприємство може отримати інформацію про інновації, що є важливим, оскільки кожен день з ’ вляються нові технології. Використання нових розробок у своїй діяльності допоможе підприємству знизити витрати, підвищити якість продукції, знизити ціну, вдосконалити вже існуючі товари, що дозволить підприємству конкурувати на зовнішньому ринку.

Для того, щоб ефективно функціонувати на зовнішньому ринку, підприємству необхідно мати інформацію не тільки про стан ринку, конкурентне середовище та ін., але треба знати на скільки ефективно підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність. Для цього підприємству необхідно проводити моніторинг ефективності ЗЕД.

Проведення моніторингу ефектиності ЗЕД є необхідним, оскільки основою ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства являється оптимізація робочих процесів та операцій, з яких складається ЗЕД. Основні резерви підвищення ефективності знаходяться у підрозділах підприємства, які є залученими у зовнішньоекономічній діяльності, а також у зв’язках між ними, у зв’язках з постачальниками та клієнтами[2].

Отож, для визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства необхідно отримувати достовірну, якісну інформацію, як про зовнішні так і внутрішні чинники. Для цього необхідно мати систему збору та обробки інформації. Наявність інформації такого роду допоможе керівникам прийняти правильні управлінські рішення. Наприклад, обрати кращі канали збуту, обрати нові технології виробництва продукції, знайти нових партнерів, або інвесторів, обрати маркетингову стратегію, яка буде краще підходити для ринку і для виробляємого продукту та ін., що є своєрідними чинниками ефективності в цілому [1] .

Таким чином, моніторинг ЗЕД є важливим чинником підвищення зовнішньоекономічної діяльності підприємства, тому що надає йому необхідну та якісну інформацію, на підставі якої керівники можуть прийняти ефективне рішення, що допоможе підприємству залишатись конкурентоспроможним на зовнішньому ринку та отримувати більший прибуток, знайти та перевірити нових партнерів, інвесторів, які зможуть вкладати свої інвестиції у розвиток саме цього підприємства.

Література

1. З. Н. Блудова . Основні напрямки розробки інформаційної системи моніторингу регіональної зовнішньоекономічної діяльності // Вісник Севкавгту . Серія ” Економіка ” – 2003. - №2.

2. Внешнеэкономическая деятельность предприятия : учебник для студ. обучающихся по спец. ”Финансы и кредит”, “Бухгалтерский учет”, “Мировая экономика”, “Налоги и налогообложение” / В. В. Боков, А. В. Буренина, Т. А. Воронова; под общ . р ед. Р. И. Хасбулатова, В. М. Попова, А. И. Тарнаева , С. Ю. Муртузалиева . – М. : Международные отношения, 2004. – 543 с.

3. http : // m2m – t. ru .