Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Талавіра Є.В.
Державний економіко-технологічний університет транспорту, м.Київ
ПРОБЛЕМА РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ
Одним з пріоритетних завдань збалансованої економічної політики України є формування фінансово-економічного механізму інноваційно-інвестиційного розвитку. Для його виконання особливої актуальності набуває розроблення заходів спрямованих з одного боку на формування суто інноваційно-інвестиційної моделі розвитку України, а з другого дієвого фінансово-економічного механізму цієї моделі. Серед пріоритетів слід зазначити, перш за все, вдосконалення інвестиційної стратегії держави, посилення державної підтримки інноваційної діяльності, удосконалення політики інтеграції науки та виробництва, формування ефективного внутрішнього ринку високих технологій, розвиток фінансової системи та ринкових інституцій, визначення пріоритетів інноваційно-інвестиційного розвитку в регіонах, тощо.
Інноваційний тип розвитку визначає економічну міць країни та її роль у світовому господарстві. Під інноваційним розвитком розуміють процес її структурного вдосконалення, що досягається за рахунок практичного використання наукових знань, техніки, досвіду для зростання обсягів виробництва, підвищення якості суспільного продукту. Зміцнення конкурентоспроможності країни та прискорення науково-технічного прогресу в суспільстві.
На сьогодні вже не існує сумнівів щодо необхідності переходу України на інноваційну модель економічного розвитку, оскільки практика доводить, що саме інноваційні зрушення на сучасному етапі розвитку країни здатні не тільки забезпечити високі показники економічного росту, але і вирішити певні екологічні, соціальні проблеми, забезпечити конкурентоспроможність національної економіки, підвищити експортний потенціал країни.
Однак, в Україні практично не створені умови для ефективного здійснення інноваційної діяльності. Перешкоди фінансового, політичного, правового, організаційного характеру постають на шляху масової реалізації інновацій. Процеси ж створення нових інноваційних структур, які здатні реалізовувати цілком комерційні проекти, мають стихійний характер.
Таким чином,формування активної інноваційної політики держави повинно стати першочерговим завданням. Удосконалення державної системи стимулювання інноваційного розвитку шляхом впровадження певних заходів економічної політики є актуальним завданням української державної політики, виконання якого призведе до кардинального пожвавлення інноваційних процесів в країні. Активізація використання інноваційних чинників призведе до створення конкурентоспроможної української економіки, для чого необхідне проведення активної інноваційної політики, спрямованої на розвиток науково-технічного потенціалу країни та формування українського бізнесу, зацікавленого у використанні інновацій.
Стан інноваційної діяльності в Україні більшістю експертів-науковців визначається як кризовий і такий, що не відповідає сучасному рівню інноваційних процесів у промислово розвинених країнах. Стабільне скорочення реальних обсягів фінансування науково-технічного комплексу та відсутність дієвої державної науково-технічної стратегії не дають реального підґрунтя для переходу до інноваційної моделі розвитку. Реформування науково-технічного комплексу здійснюється непослідовно, без урахування загальновідомих чинників функціонування і розвитку науково-технічного потенціалу: активної та передбачуваної підтримки, формування попиту на наукові досягнення з боку реального сектору економіки.
Проблема інвестиційного забезпечення є однією з найбільш складних для України. Її вирішення в умовах дефіциту власних фінансових ресурсів неможливе без залучення іноземних інвестицій.
Реальна економічна ситуація в Україні значно ускладнює інвестиційну діяльність. Наявний обсяг вкладень не забезпечує передумов економічного зростання і, навіть, повноцінного відтворення наявного стану. Для зупинення безповоротного споживання виробничого потенціалу необхідно розробити адекватний ринковим відносинам інвестиційний механізм, що органічно поєднає форми приватного і державного інвестування та забезпечить оптимізацію взаємозв`язків різних суб`єктів інвестиційної діяльності.
Інвестиційні процеси в Україні розвиваються у тісному взаємозв`язку з загальноекономічним розвитком держави. Тут продовжується зростання, яке постійно вимагає розширення інвестицій. На сьогоднішній момент економіка України являє собою масштабний інвестиційний ринок.
Інвестиції є « архімедовим важелем» для швидкого розвитку економіки. Вони створюють нові підприємства і додаткові робочі місця, забезпечують вихід на ринок нових видів продукції та послуг. Це приносить благо користувачам та виробникам, інвесторам та державі в цілому. Тому підготовка та перекваліфікація спеціалістів в області інвестиційної діяльності для України набуває особливу актуальність.
Шляхи покращення інвестиційного клімату транспортної галузі в умовах світової фінансової кризи
Динаміка ринкової трансформації економіки України та її розвитку за останні роки свідчить про вихід держави на шлях сталого розвитку виробництва і підвищення його ефективності. Україна має великий природний потенціал економіки, який успішно використовується і дає позитивні результати в ринкових умовах, є важливою об`єктивною передумовою для зростання інвестицій в економіку, в тому числі шляхом залучення іноземного капіталу. У переважній більшості висока інвестиційна привабливість економіки України підтверджується іноземними інвесторами, відмічається висока привабливість географічних, політичних, економічних і соціальних умов в Україні для вкладення капіталів.
Але, за прогнозом Міністерства економіки, в зв`язку зі світової фінансовою кризою, інвестиційна активність в Україні у 2009 році буде невисокою. Проте вона буде підтримуватись реалізацією заходів щодо підвищення стійкості фінансової системи, підтримки ліквідності та відновлення довіри до банківської системи.
Це стане запорукою підвищення ефективності дії механізму перерозподілу тимчасово вільних коштів в економіці на користь фінансування інвестиційних проектів, проектів щодо розширення та активізації виробництва, а також забезпечення процесів фінансової стабілізації економіки.
За інформацією Мінекономіки, потужним джерелом інвестування у поточному році виступатиме реалізація проектів зі світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком. Передбачається активізація проектів щодо розвитку енергетичної і транспортної систем, об`єктів житлово-комунального господарства.
Певним страховим полісом для підтримання інвестиційної активності та залучення іноземного капіталу виступатиме підготовка до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 - «Євро-2012».
В зв`язку з цим та відповідно до концепції Державної цільової програми впровадження на залізницях швидкісного руху пасажирських поїздів на 2005-2015 роки проходить розробка пілотного проекту «Організація швидкісного руху (200 км/годину) пасажирських поїздів за напрямком «Київ-Полтава», як найважливішої складової частини інвестиційного проекту «Створення мережі швидкісних магістралей на залізницях України», зумовлена необхідністю збереження передових позицій залізничного транспорту, як більш енергетично та екологічно чистого у сфері пасажирських перевезень.
Його метою є підвищення рівня та обсягів пасажирських перевезень залізничним транспортом шляхом створення в Україні мережі швидкісних залізничних магістралей, збільшення продуктивності праці пасажирських перевезень, скорочення собівартості та підвищення конкурентоспроможності залізниць, створення умов для забезпечення пасажирських перевезень під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012». Стабільність роботи залізниць та порівняна дешевизна перевезень обумовили провідну роль залізничного транспорту в забезпеченні перевезень пасажирів у міжміському(далекому) та приміському сполученнях.
Проте сьогодні залізниці вже не повною мірою відповідають сучасним вимогам до транспорту і, насамперед, щодо тривалості та комфортності поїздок, а, також, майже вичерпано резерви провізних спроможностей через граничну зношеність та низьку продуктивність пасажирського рухомого складу.
Радикальним заходом, який дозволить залізницям зберегти передові позиції у сфері пасажирських перевезень, забезпечити зростаючий попит на них, є створення мережі швидкісних магістралей. Це підтверджує і досвід європейських країн.
Також, з метою мінімізації впливу фінансової кризи на українську економіку розроблено низку інвестиційних інфраструктурних проектів у рамках Євро-2012, які потребують першочергового залучення інвестицій. До них, зокрема, увійшли проекти щодо реконструкції та будівництва стадіонів, поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг загальнодержавного значення та комунальної власності; будівництва; реконструкції та ремонту залізниць, будівництва реконструкції та переоснащення готелів, будівництва тренувальних баз; проектування, будівництва та реконструкції аеропортів, гуртожитків, тощо.
В умовах світової фінансової кризи стратегічно важливо забезпечити залучення інвестицій в реальний сектор національної економіки. Важливими галузями української економіки, які на сьогодні потребують залучення інвестицій, є машинобудування, легка те деревообробна промисловість, оборонно-промисловий комплекс та інші.
В умовах світової фінансової кризи уряд спрямовуватиме видатки на розбудову інфраструктурних об`єктів та житла, що сприятиме розширенню внутрішнього ринку за рахунок переорієнтації на нього експортно орієнтованих видів діяльності та пов`язаних із ними виробництв (металургії, видобування корисних копалин, оптової торгівлі, вантажного транспорту та ін.).
Велике значення уряд також приділяє покращенню медичної інфраструктури та інформаційно-телекомунікаційному забезпеченню. Залучення інвестицій потребують сектор енергозбереження, житлово-комунальне господарство, агропромисловий комплекс та паливно-енергетичний сектор.
Поряд із цим, можна вважати, що головним завданням на шляху поліпшення інвестиційного клімату в Україні і в її транспортному секторі, на короткострокову перспективу, є удосконалення правової та організаційної бази для підвищення дієздатності механізмів забезпечення інвестиційного клімату і формування основи збереження та підвищення конкурентоспроможності вітчизняної економіки та залучення як вітчизняних так і іноземних інвесторів. Не менш важливими будуть виступати наступні фактори : створення податкових пільг для іноземних інвесторів; пошук додаткових джерел фінансування; стабілізація політичної ситуації в країні та стабілізація курсу національної валюти.
Література:
1. Бердіхін В.М. та інш . Міжнародні інвестиції. – Х.:ХНАДУ, 2008. -268 с.
2. Бурденко І.М. та інш . Фінансово-економічні механізми іноваційно-інвестиційного розвитку України. – К.: НАУ, 2008. - 251с.
3. Воробьева Е.И. « Инвестиционно-инновационная деятельность на национальном и региональном уровнях. – Симферополь: Таврия , 2007. – 235 с.