Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

VI Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція "СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ В КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАЦІЙНОГО ВИБОРУ УКРАЇНИ" (25-26 травня 2009 року)

Могилевська О.Ю.

Європейський університет , м.Київ

ОСОБЛИВОСТІ МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

На сучасному етапі становлення ринкової економіки потребує нового еконо­ мічного мислення, нових підходів до управління економікою, яка має орієнтуватися на потреби споживачів. А для цього необхідно принаймні знати ринок, закономірності його функ­ ціонування, уміти прогнозувати потреби ринку та ресурсні можли­вості їх задоволення .

Дослідження мотивації при прийнятті управлінських рішень керівниками українських підприємств дали можливість дійти висновку, що більшість з них не в змозі чітко сформулювати свої економічні інтереси і свої цілі маркетингових досліджень яких би вони хотіли досягнути. Типовим для їх стилю керівництва є висунення на перший план симптомів проблем, а не причин що їх породжують.

Практика доводить, що основним видом діяльності в галузі маркетингових досліджень в Україні є проведення діагностики маркетингових проблем та виявлення ринкових можливостей, а також розробка сценаріїв досягнення цих можливостей. Така робота потребує великих затрат часу та коштів.

В умовах трансформаційної економіки, якою є економіка України найбільш складним етапом маркетингових досліджень є розробка гіпотези можливих варіантів управлінських рішень, та вибір оптимальної з них. Ця робота є наслідком складної аналітичної роботи, яка пов’язана з аналізом ситуації, що склалася на ринку. Цей етап може мати самостійне надзвичайно велике значення для ефективного господарювання в умовах ринку.

В Україні специфічність маркетингових досліджень обумовлена високим рівнем рухомості факторів маркетингового середовища, а також складністю в передбаченні напрямків цього розвитку, та відсутністю у господарюючих суб’єктів досвіду такої діяльності. Тому в провадження маркетингу у виробничих підприємствах наштовхується на ряд проблем.

Одне із першорядних значень в ринкових умовах для п ідприємства має інформаційне забезпечення . На даний час в Україні відсутня достатня правова та достовірна база джерел вторинної маркетингової інформації. Нагальною потребою практики є опанування сучасних маркетингових технологій та впровадження їх в життя , як і дозвол я ть п ідприємствам України пропонувати покупцям конкурентноздатну продукцію . Існує також проблема організації маркетин­ гу на підприємствах і його правового забезпе­ чення . На підприємствах вирішення даної проблеми припускає не тільки організацію служби марке­ тингу, але і визначення її статусу на підприємстві, функ­ ціональних обов'язків її робітників. Іншою проблемою використання маркетингу є подолання психо­ логічного бар'єру господарських керівників і фа­ хівців про необхідність використання маркетингу лише в умовах надлишкової пропо­зиції, а не при гіпертрофованому попиті.

С ьогоднішні економічні умови не тільки створюють для маркетолога проблеми , але і від­ кривають нові можливості . Деякі п ідприємства , які зіштовхнулися із скороченням попиту , не бачать перспектив для розвитку . Інші знаходять нові , нестандартні підходи до вирішення нових проблем споживачів . Передові підприємства вже усвідомили і скористались перевагами прогресу телекомунікаційних технологій . Цей прогрес п ідняв планку споживчих сподівань стосовно якості продукту, засобів його використання і терміну служби . Споживач вже не приймає низькоякісні товари . Влада і контроль на ринку перейшли ві д виробників до власників каналів розповсюдження товарів .

Проведений аналіз особливостей маркетингової д іяльності на ринку України дозволив запропонувати такі пропозиції виходу із ситуації , що склалася :

- п ідготовка та перепідготовка висококваліфікованих керівників , які володіють сучасною методологією ринкової діяльності ;

- формування ефективної інформаційної інфраструктури маркетингу;

- д ії держави мають бути направлені на підтримку і регулювання підприємницької діяльності , а не на контроль та обмеження такої діяльності ;

- розробка та вдосконалення науково-методичного забезпечення практичного використання маркетингу.

Отже функціонування п ідприємств в умовах трансформаційної економіки обумовлює необхідність підсилення ринкової орієнтації господарської політики , яка забезпечить не тільки подальше вдосконалення комерційної діяль­ ності , а і активізацію усього комплексу комер­ ційних відносин у виробництві і торгівлі . А ле, в свою чергу , обумовлює необхідність застосування принципово нового п ідходу до вирішення ринкових проблем, більш досконалих засобів виробництва та комерційної роботи на основі використання принципів і елементів маркетингу.