Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Могилевська О.Ю.
Європейський університет , м.Київ
ОСОБЛИВОСТІ МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
На сучасному етапі становлення ринкової економіки потребує нового еконо мічного мислення, нових підходів до управління економікою, яка має орієнтуватися на потреби споживачів. А для цього необхідно принаймні знати ринок, закономірності його функ ціонування, уміти прогнозувати потреби ринку та ресурсні можливості їх задоволення .
Дослідження мотивації при прийнятті управлінських рішень керівниками українських підприємств дали можливість дійти висновку, що більшість з них не в змозі чітко сформулювати свої економічні інтереси і свої цілі маркетингових досліджень яких би вони хотіли досягнути. Типовим для їх стилю керівництва є висунення на перший план симптомів проблем, а не причин що їх породжують.
Практика доводить, що основним видом діяльності в галузі маркетингових досліджень в Україні є проведення діагностики маркетингових проблем та виявлення ринкових можливостей, а також розробка сценаріїв досягнення цих можливостей. Така робота потребує великих затрат часу та коштів.
В умовах трансформаційної економіки, якою є економіка України найбільш складним етапом маркетингових досліджень є розробка гіпотези можливих варіантів управлінських рішень, та вибір оптимальної з них. Ця робота є наслідком складної аналітичної роботи, яка пов’язана з аналізом ситуації, що склалася на ринку. Цей етап може мати самостійне надзвичайно велике значення для ефективного господарювання в умовах ринку.
В Україні специфічність маркетингових досліджень обумовлена високим рівнем рухомості факторів маркетингового середовища, а також складністю в передбаченні напрямків цього розвитку, та відсутністю у господарюючих суб’єктів досвіду такої діяльності. Тому в провадження маркетингу у виробничих підприємствах наштовхується на ряд проблем.
Одне із першорядних значень в ринкових умовах для п ідприємства має інформаційне забезпечення . На даний час в Україні відсутня достатня правова та достовірна база джерел вторинної маркетингової інформації. Нагальною потребою практики є опанування сучасних маркетингових технологій та впровадження їх в життя , як і дозвол я ть п ідприємствам України пропонувати покупцям конкурентноздатну продукцію . Існує також проблема організації маркетин гу на підприємствах і його правового забезпе чення . На підприємствах вирішення даної проблеми припускає не тільки організацію служби марке тингу, але і визначення її статусу на підприємстві, функ ціональних обов'язків її робітників. Іншою проблемою використання маркетингу є подолання психо логічного бар'єру господарських керівників і фа хівців про необхідність використання маркетингу лише в умовах надлишкової пропозиції, а не при гіпертрофованому попиті.
С ьогоднішні економічні умови не тільки створюють для маркетолога проблеми , але і від кривають нові можливості . Деякі п ідприємства , які зіштовхнулися із скороченням попиту , не бачать перспектив для розвитку . Інші знаходять нові , нестандартні підходи до вирішення нових проблем споживачів . Передові підприємства вже усвідомили і скористались перевагами прогресу телекомунікаційних технологій . Цей прогрес п ідняв планку споживчих сподівань стосовно якості продукту, засобів його використання і терміну служби . Споживач вже не приймає низькоякісні товари . Влада і контроль на ринку перейшли ві д виробників до власників каналів розповсюдження товарів .
Проведений аналіз особливостей маркетингової д іяльності на ринку України дозволив запропонувати такі пропозиції виходу із ситуації , що склалася :
- п ідготовка та перепідготовка висококваліфікованих керівників , які володіють сучасною методологією ринкової діяльності ;
- формування ефективної інформаційної інфраструктури маркетингу;
- д ії держави мають бути направлені на підтримку і регулювання підприємницької діяльності , а не на контроль та обмеження такої діяльності ;
- розробка та вдосконалення науково-методичного забезпечення практичного використання маркетингу.
Отже функціонування п ідприємств в умовах трансформаційної економіки обумовлює необхідність підсилення ринкової орієнтації господарської політики , яка забезпечить не тільки подальше вдосконалення комерційної діяль ності , а і активізацію усього комплексу комер ційних відносин у виробництві і торгівлі . А ле, в свою чергу , обумовлює необхідність застосування принципово нового п ідходу до вирішення ринкових проблем, більш досконалих засобів виробництва та комерційної роботи на основі використання принципів і елементів маркетингу.