Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Подсєвак К.С. *, Подсєвак В.В. **
* Київський національний лінгвістичний університет , ** Криворізький технічний університет
АЛЬТЕРНАТИВНІ МЕТОДИ ПОТОЧНОГО КОНТРОЛЮ ПРИ ВИКЛАДАННІ ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
Невід ‘ ємним компонентом освітнього процесу є діагностика. За її допомогою визначається якість досягнення поставленої мети. Без діагностики неможливо ефективно керувати дидактичним процесом. Необхідність розгляду проблем організації, структури і змісту діагностики зумовлена тими корінними змінами, що відбуваються у вітчизняній вищій школі: введенням в її практику державних стандартів та кредитно-модульної системи організації навчального процесу.
Діагностика визначається як система точного визначення результатів дидактичного процесу і включає контроль, перевірку, оцінювання, накопичення статистичних даних, їх аналіз, прогнозування, вияв динаміки, тенденцій навчального процесу.
Контроль за своєю суттю – це встановлення зворотного зв’язку, тобто отримання викладачем інформації про результати навчальної діяльності студентів і прийняття рішення про характер наступної діяльності в залежності від цієї інформації.
Під час контролю отримує інформацію про свою навчальну діяльність і сам студент. Контроль допомагає йому зрозуміє, яких успіхів він досяг, і побачити недоліки.
Виокремлюють такі основні види контролю у вищій школі: вхідний, тренувальний, поточний, модульний, рубіжний, підсумковий та відстрочений.
Звертаємось до поточного контролю, який здійснюється у ході кожного заняття, стимулюючи відповідальність студентів за підготовку до них, і даючи можливість виявити прогалини в знаннях і усунути їх.
Зазвичай поточний контроль при викладанні економічних дисциплін відбувається у фронтальній та індивідуальній формах методами усного та письмового опитування: викладач ставить питання з теми заняття , дає завдання на визначення термінів на семінарському занятті; розв’язання типових завдань на практичному занятті.
Такі традиційні методи контролю навчальних досягнень студента, на жаль, не дають уявлення про рівень володіння ними матеріалом певної теми в повному обсязі, оскільки, виявляючи знання якогось одного питання семінару, студент може бути необізнаним в інших.
Тому, для виявлення загального рівня сформованості знань, вмінь та навичок з певної теми семінару, пропонуємо з дисциплін гуманітарного напрямку економічної освіти, а саме: «Світова економіка», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародна економіка», впроваджувати такий метод контролю, як письмовий експрес-контроль.
На наш погляд, проводити експрес-контроль слід наприкінці семінарського заняття. Під час семінару відбувається обговорення незрозумілих питань, навчальний матеріал певним чином закріплюється і систематизується. Навіть ті студенти, які готували лише одне питання заняття, отримують знання, слухаючи інших. Отже, можна навіть твердити, що протягом семінару відбувається своєрідна додаткова підготовка до експрес-контролю.
Експрес-контроль проводиться у вигляді тестів, що є однією з сучасних світових тенденцій удосконалення навчального процесу у вищій школі.
Тести, що застосовуються для контролю в процесі навчання, є системою завдань стандартизованої процедури проведення, за якими судять про рівень знань, умінь, навичок студентів.
Характерними ознаками тестового контролю є: об’єктивність; дистанційне спілкування з викладачем, що знімає стрес і допомагає зосередитися; наявність єдиного підходу – усі виконують однаковий обсяг завдань. До переваг належить також висока ефективність, адже тестуванням можна охопити цілу семінарську групу, та й результати обробляються швидше і легше.
У поданій нижче таблиці наводимо типи і види тестів,які пропонуємо використовувати в експрес-контролі як найбільш ефективні.
Для закритих тестів характерним є наявність готових відповідей, одна чи, можливо, кілька з них є правильними. При використанні закритих тестових завдань існує можливість вгадати, крім того, такий спосіб не стимулює самостійний пошук відповіді, а дає можливість вибору із запропонованих варіантів.
Відкриті тести не містять готових відповідей, а дозволяють формулювати їх в довільній формі, даючи можливість виявити здатність студентів формувати і аргументувати відповідь.
Тести змішаного типу поєднують альтернативні відповіді до завдань з можливістю викласти власну думку.
Прикладом тестів на відтворення інформації по пам'яті є тести закритого типу, а також тести відкритого типу на завершення (дати визначення терміну), на виправлення відповіді, з короткою відповіддю тощо. Продуктивні тести – це тести з розширеною відповіддю.
Таким чином, використання тестів у якості експрес-контролю дає змогу перевірити рівень розуміння і володіння термінологічним словником з певної теми, знання особливостей тих чи інших економічних процесів, виявляє здатність студентів логічно мислити, аргументовано доводити свою думку, що і має бути результатом засвоєння навчального матеріалу, аналізу відповідної літератури та належної підготовки до семінару.