Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К. е. н. Чернятевич Я.В.
Національна академія державного управління при Президентові України, м. Київ
ВИКЛИКИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ В СИСТЕМІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ
Актуальність дослідження. Однією з основних ознак сучасного розвитку світового господарства є розгортання процесів глобалізації, які справляють суттєвий вплив на систему міжнародних економічних відносин, трансформують напрями і визначають тенденції розвитку національних економік. Тому вважаємо за необхідне розглянути яким чином глобалізація впливає на процес здійснення державного управління у сучасних умовах з метою забезпечення цілісності та національної безпеки держави.
Термін «глобалізація» походить від англ. « globe » – земна куля і має більше 150 різних визначень, серед яких варто виокремити таке: глобалізація – сукупність викликів і проблем сьогодення. В такому трактування важливим є дослідження ролі державної влади в процесі реагування на виклики та глобальні проблеми людства.
В умовах глобалізації та чи інша держава займає певне місце в світовому просторі. Таке місце визначається за певними параметрами:
1) загальна територія та географічне розміщення в межах світового простору;
2) загальний рівень промислового виробництва та надання послуг (як правило фінансових);
3) наявність членства в провідних світових економічних організаціях;
4) власна територіальна та економічна незалежність;
5) міжнародна взаємодія з іншими країнами світу.
За такими параметрами Украї на як учасник міжнародних процесів :
1) має досить вигідне географічне розміщення, знаходиться на перетині важливих торгових шляхів; 2) за промисловим виробництвом: домінуючими сферами економіки у нас є виробництво електроенергії, виробів металургії (прокат, труби), залізної руди (товарної), мінеральних добрив, хімічних волокон, зброї, верстатів та обладнання. Стосовно надання послуг Україна не є лідером в межах світу, однак банківський фондовий, страховий ринки розвиваються, хоча і певними труднощами; 3) Україна є членом різних економічних організацій; 4) територіальну незалежність Україна отримала, хоча і не скрізь проведено демаркацію кордонів, однак економічно незалежною нашу державу назвати складно, оскільки ми споживаємо багато імпортної продукції, зокрема і стратегічного значення (газ, продукти харчування, автомобілі, одяг тощо); 5) Україна тісно взаємодіє з країнами СНД, налагоджує зв’язки з ЄС, державами азіатського регіону.
З метою забезпечення національної безпеки кожна держава здійснює певні форми взаємодії з іншими учасниками суспільних процесів. Головними цілями такої взаємодії є:
1) реалізація власних цілей щодо розвитку політичної та економічної систем держави;
2) забезпечення стабільного зростання основних показників функціонування держави як всередині країни, так і на міжнародній арені;
3) забезпечення високого рівня національної безпеки за рахунок ефективного використання наявних ресурсів та здійснення виваженого управління державою;
4) здійснення ефективної взаємодії з іншими суб’єктами міжнародних процесів для досягнення поставлених внутрішніх суспільних цілей;
5) забезпечення всіх громадян держави якісними умовами існування, створення сприятливого середовища для реалізації потенціалу всього населення;
6) здійснення ефективної протидії негативним явищам та процесам природного та антропогенного походження тощо.
Наявність таких цілей не свідчить про ефективне їх здійснення та реалізацію. Цьому заважає як неефективне внутрішнє управління, так і негативний вплив з боку світових організацій та держав. В умовах глобалізації, з одного боку, стає легше вирішувати складні питання міжнародної політики за допомогою посередників та різних джерел фінансування, а з іншого, складніше утримати власну незалежність та розвиватись відповідно до внутрішньої необхідності.
В таких умовах надзвичайно важливого значення набуває здатність держави утримати та зберегти державність, що проявляється у низці функцій, покладних на органи державної влади .
В цьому контексті можна зазначити, що не всі держави спроможні ефективно виконувати покладені на них функції. Так, нині присвячено чимало наукових робіт таким поняттям, як « хрупкие государства », « несостоявшиеся государства » – слабкі держави.
Стан таких держав пов’ язан ий безпосередньо з глибокими економічними деформаціями та негативним впливом на функціонування в цілому економічного простору світу. Основними причинами такого стану цих держав називають: процеси ерозії та занепаду державних інститутів, втрата державою монополії на насилля, наявність кримінальних організацій, тісний зв’ язок влади та бізнесу . На сьогоднішній день вчені називають 46 недієздатних, слабких держав, де проживає 14% всього населення землі, 1/3 всіх людей землі не має доступу до якісної питної води та 35% змушені виживати на $ 1 в день [1, С. 101-103].
Висновки. Проведений науковий аналіз дає можливість зробити такі висновки: в сучасних умовах глобалізаційні процеси справляють значний вплив на функціонування національних держав; здебільшого такий вплив проявляється у негативних процесах зменшення рівня національної безпеки та втрати певних ознак державності; щоб уникнути такої участі національні держави повинні ефективно здійснювати низку функцій щодо державного управління з метою зменшення загроз функціонуванню та розвитку національної держави в світовому просторі.
Список використаної літератури:
1. Красильщиков В. Актуальный предмет исследования : несостоявшиеся государства / В. Красильщиков // Мировая экономика и международные отношения . – 2008. – № 7. – С. 101-111.