Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Демченко Н.В., Голишева А.Д.
Дніпропетровський університет економіки та права , Україна
КРЕДИТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ІНОЗЕМНИМИ ФІНАНСОВИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ ТА ФОНДАМИ
На сьогоднішній день українські підприємства малого та середнього бізнесу все більше потребують фінансування з боку іноземних міжнародних організацій та фондів.
З початку дев'яностих років в Україні працює декілька кредитних програм: кредитна лінія Європейського банку реконструкції і розвитку, кредитна лінія фонду "Євразія" і кредитна лінія Німецько-українського фонду.
Посередниками в процесі кредитування виступають окремі комерційні банки, відібрані на конкурсній основі. Наприклад, кредити за програмою ЄБРР надають "Приватбанк", "ВАбанк", "Укрсоцбанк", "Надра" та "Аваль"; кредитну лінію Німецько-українського фонду обслуговують "Аваль", "Надра" і "Приватбанк", а кредити за програмою фонду "Євразія" можна отримати тільки у "ВАбанку".
Здавалося б, якщо йдеться про кредитування малого підприємництва та ще й міжнародними організаціями, умови такого кредитування мають бути найвигіднішими. Але, насправді, таке кредитуватися за спеціальними програмами міжнародних фінансових організацій та фондів є справою складною і вельми витратною.
Для участі у програмі кредитування позичальники мають відповідати жорстким вимогам. Отримати кредити за програмою ЄБРР можуть лише приватні підприємства (або підприємства, де частка держави не перевищує 49%), на яких працює не більше 500 осіб. Активи підприємства не повинні перевищувати 4 млн доларів США і співвідношення "борг/власний капітал" не повинне бути більшим, ніж 70 до 30 впродовж реалізації проекту.
Пріоритетними галузями для ЄБРР є сільське господарство, харчова промисловість і сфера послуг.
Якщо підприємство відповідає усім вимогам, воно може подавати на розгляд бізнес-план свого проекту, вартість якого може коливатися від 180 тис. до 4 млн. доларів. Як мінімум 30% вартості проекту позичальник повинен фінансувати самостійно.
Так, умови участі в інших програмах менш жорсткі. Наприклад, фонд "Євразія" не вимагає від позичальників бізнес-плану, але щодо іншого його вимоги до позичальників схожі на вимоги ЄБРР.
Умови забезпечення кредиту за програмами кредитування малого бізнесу такі ж, як і у випадку видачі звичайних кредитів: підприємство повинне забезпечити кредит заставою, розмір якої вдвічі перевищує розмір кредиту. Для молодого підприємства, яке тільки-но розвивається і потребує для цього все більше коштів, забезпечити запропонований організацією розмір застави іноді буває складно.
Вартість кредитних ресурсів, яка є зовсім не така вже й низька. Наприклад, кредити за програмою ЄБРР надаються під 11-12% річних , більш того, 2-3% від суми кредиту потрібно заплатити за послуги банку. Так, фонд "Євразія" надає кредити під 11% річних у доларах США терміном до 4 років. Варто зазначити, що українські банки пропонують валютні кредити в середньому під 14-16% річних.
У кредитному договорі встановлюються терміни сплати відсотків за кредитом ЄБРР. Протягом всього строку кредитування підприємство надсилає в банк щомісячні та щоквартальні повідомлення про хід виконання робіт згідно з бізнес-планом.
Кредитні кошти не спрямовуються: на рефінансування вже існуючих зобов'язань приватних підприємств або на фінансування придбання цінних паперів діючих підприємств і нерухомості; на реалізацію проектів, пов'язаних з ігорним бізнесом, виробництвом або постачанням зброї та ін.
Перевагою міжнародних кредитних ліній для малого і середнього бізнесу є тривалість кредитування. Місцеві банки переважно спеціалізуються на короткотривалих кредитах, тоді як іноземні кредитори пропонують також довгострокові кредити.
Незважаючи на те, що міжнародні фінансові організації та фонди більш охоче надають кредити підприємствам малого та середнього бізнесу, вони також надають кредити і великим підприємствам. Так, наприклад, ЄБРР планує надати кредити у 2010 році таким українським підприємствам:
1. ЗАТ "Сентравіс Продакшн Юкрейн" на суму 58 млн. євро;
2. Укрзалізниці на суму 697,5 млн. дол.;
3. Підприємствам Мінтрансзв’язку на суму 998,38 млн. дол..;
4. Кредит ЗАТ "Українська енергозберігаюча сервісна компанія" (УкрЕСКО) на суму 20 млн. дол.;
5. . ВАТ «Укргідроенерго» на суму 60 млн. дол.
На сьогодні, велике значення у забезпеченні задовільного функціонування суб’єктів підприємництва, поряд із державною та інтеграційною підтримкою, відіграє міжнародна фінансова та технічна допомога малому підприємництву України.
Для фінансової підтримки малого підприємництва має бути розв’язано такі проблеми:
- створення мережі інформаційних та дорадчих послуг;
- організація відповідних навчальних програм і стажувань;
- налагодження співробітництва з міжнародними організаціями та окремими країнами, зацікавленими в співпраці з українськими компаніями, шляхом створення двосторонніх центрів підтримки підприємництва та залучення і ефективного використання іноземних експертів;
- надання пільгових кредитів і гарантій.