Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

V Научно-практическая Интернет-конференция "АЛЬЯНС НАУК: УЧЕНЫЙ – УЧЕНОМУ" (25-26 февраля 2010 года)

К.е.н. Безсмертна О.В.

Вінницький національний технічний університет , Україна

АВС-XYZ-АНАЛІЗ НА МОЛОКОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

На сучасних підприємствах для досягнення оптимального рівня завантаження потужностей необхідно досягти відповідного рівня ефективності управління матеріальними потоками. Зокрема, механізм АВС-XYZ-аналізу може бути використаний для підприємств молочної промисловості, оскільки він дозволяє визначити не тільки найбільш значимі для підприємства види матеріальних ресурсів, але і поділити їх на класи за стійкістю попиту на них.

Матеріальні витрати на виробництво молочної продукції складають в середньому 56% від загальної собівартості товарної продукції, а на деяких підприємствах досягають 90%. Це підкреслює високу матеріаломісткість продукції, що є характерним для галузі. В свою чергу, сировина та матеріали формують основну частину матеріальних витрат. При цьому для кожного виду молокопереробного підприємства характерні свої особливості.

За технологією виробництва частка молока як сировини є найбільшою на маслозаводах та молокозаводах. На підприємствах, які виготовляють сухе молоко, взимку воно закладається для виробництва інших видів молочної продукції (морозиво, крем), а основне виробництво сухого молока розпочинається з травня, коли зростають надої молока і виробники можуть заготовляти його за більш помірними цінами. Тому в залежності від сезонності на таких підприємствах постачання сировини здійснюється в різних обсягах, і на кінець звітного періоду зберігається тенденція до збільшення споживання молока у виробничому процесі. Однак, загалом, тенденція постачання та споживання молока протягом року є аналогічною для всіх молокопереробних підприємств регіону.

Найбільша частка виробництва та продажу молока припадає на весняний та літній сезони (2 та 3 квартали), коли удій молока є значно вищим. Восени та взимку обсяги постачання молока в цілому зменшуються, але за умови кращого забезпечення кормами частка поставок від населення у 4 кварталі є більшою порівняно із виробництвом та продажем молока сільськогосподарськими підприємствами в цей період. Окрім того, молокопереробні підприємства намагаються підтримувати із особистими селянськими господарствами тривалі стосунки протягом року, і тому з ростанню заготівлі молока від них також сприяє своєчасна готівкова система розрахунків, яка розглядається як вкрай необхідна передумова для сільського виробника. В 1 кварталі в цілому спадає як виробництво, так і споживання молока. При цьому питома вага квартальних поставок від особистих селянських господарств менша за питому вагу поставок від сільськогосподарських підприємств, оскільки в цей сезон, коли удій молока найменший, населення в першу чергу задовольняє власні потреби, однак воно залишається основним постачальником сировини на молочні підприємства.

Таким чином, аналіз особливостей прогнозування потреби в матеріальних ресурсах на молокопереробних підприємствах показує, що молоко є не лише основною складовою товарної продукції молочних підприємств, але й величина його запасів значно залежить від фактора часу (сезонності). Виходячи з цього, можна визначити позицію молока як матеріального ресурсу в матриці АВС-XYZ шляхом зведення до неї результатів здійсненого аналізу (рис. 1).

Як видно з рис. 1, за методом АВС молоко слід віднести до матеріалів класу А, питома вага яких у вартісному вираженні в загальних витратах на придбання використовуваних матеріальних ресурсів складає 40% і більше. Окрім того, запаси молока через збільшення його продажів особистими селянськими господарствами, спад виробництва молочної продукції молокопереробними підприємствами, занепад сировинної бази, недостатні доходи споживачів мають тенденцію до зниження.

Матриця прогнозування потреб у матеріальних ресурсах

Рис. 1. Матриця прогнозування потреб у матеріальних ресурсах

За методом XYZ молоко слід віднести до класу У, для якого характерним є наперед відомі тенденції споживання (зокрема, сезонні коливання, пов’язані зі зміною удою корів, а також сезонним споживанням певних видів молочної продукції) і середні можливості прогнозу, на точність якого впливають такі чинники, як зміна кон’юнктури товарного ринку, посилення конкуренції між виробниками молочної продукції.