Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Бартосік О.А .
м. Чернівці , Україна
РЕЧЕННЯ ЯК ОБ’ЄКТ ДОСЛІДЖЕННЯ В СИСТЕМІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Речення – це граматично та інтонаційно оформлена синтаксична одиниця, яка є засобом формування, вираження і повідомлення думки [1; 23].
Основними ознаками речення є такі:
- речення виражає закінчену думку (має смислову завершеність) і є одиницею повідомлення;
- речення має закінчену інтонацію, що залежить від змісту речення, мети його, а також розташування компонентів;
- речення має граматичну організацію – будову речення. В кожному реченні є його граматичний центр, основа - головні члени речення.
Граматичний центр або граматичну основу речення становлять головні члени речення – підмет і присудок.
Відношення між підметом і присудком формують основну граматичну ознаку речення – предикативність, тобто віднесеність повідомлюваного у реченні до дійсності.
Предикативність виражається у граматичних категоріях способу, часу і особи [19; 175 – 176].
Речення - одна з основних граматичних категорій синтаксису, яка протиставляється в його системі слову та словосполученню за формами, значеннями та функціями [2; 102]. В широкому значенні це будь-яке - від розгорнутого синтаксичного утворення до окремого слова або словоформи - висловлювання, яке повідомляє про щось і розраховане на слухове або зорове сприйняття. Речення може бути простим і складним. У вузькому, власне граматичному, значенні просте речення - це така одиниця повідомлення, яка, будучи створеною за спеціально призначеним для цього граматичним зразком, має значення предикативності. Основними ознаками простого речення є: його синтаксична структура, що формується певними словоформами в їх відношеннях одне до одного; його семантична структура; порядок слів та інтонація; члени речення як компоненти предикативної основи речення або її поширювачі.
Залежно від мети повідомлення речення можуть бути розповідними, питальними або спонукальними.Речення поєднує в одній своїй граматичній формі кілька значень різного ступеню абстракції. По-перше, сам структурний зразок речення має абстраговане значення, спільне для всіх речень, це так звана предикативність. Проте в конкретних реченнях на значення предикативності накладається нове, іншої якості значення. Такі значення належать до семантичної структури речення. Речення, які мають різну граматичну організацію, але близьку семантичну структуру, в деяких дослідженнях розглядаються як трансформи, тобто перетворення одного в інше. І в українській, і в західноєвропейській лінгвістиці речення та його компоненти тривалий час вивчалися як категорії, що збігаються з логічним судженням.
У вивченні речення як власне мовної, синтаксичної категорії, що має свої формальні та змістові характеристики, склалося кілька напрямів, пов'язаних:
1) з ученням про речення як про складну багаторівневу структуру;
2) з теорією генеруючої граматики та трансформаційного синтаксису;
3) з різними вченнями про речення як про синтагматичну низку зв'язків та відношень, про аранжування слів;
4) з аналізом речення передусім як одиниці значення. В 60-70 речення вивчалось в аспекті теорії глибинних та поверхневих структур та пропозитивної номінації.
В 60-80 роках активно досліджуються парадигматичні зв'язки та відношення у реченні, які організовують його в певну систему, а також його змістова будова [ 26 ].
Речення являється і номінативною одиницею, і граматичним явищем. В той же створюють номінативну і комунікативну основи. Номінативна основа утворюється рівнем мови до речення, комунікативна – від речення і вище. Речення в цій ієрархії рівнів є першою одиницею мови, яка функціонує як потенціальна комунікативна одиниця.
Речення в будь-якому аспекті потрібно розглядати як граматичну суб’єктивно-предикативну структуру, що володіє великим набором засобів вираження як логічного суб’єкта, так і логічного предиката. Тут важливо відмітити, що будь-яке речення не просто виражає думку, а виражає її ціле направлено, тобто з його допомогою виконується певна комунікативна установка. Саме це робить речення ширше по своєму змісту і зовнішньому оформленню, чим будь-яка інша синтаксична конструкція. Синтаксична конструкція – це лише основа, яка повинна бути доповнена, щоб стати реченням, тобто комунікативною одиницею мови [8; 21 – 22].
Список використаних джерел:
1. Арнольд И.В. Стилистика современного английского языка. – Л.: Просвещение, 1973. – 300 с .
2. Арутюнова Н.Д. Типы языковых значений // Оценка событие, факты/ АН СССР, Ин-т языкознания. – М.: Наука, 1988. – 338 с .
3. Бахтин М.М. Эстетика словесного творчества. – М.: Искусство, 1979. – 423 с .
4. РосінськаО.А . Українська мова: Довідник школяра і студента. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2005. – 390 с.
5. Поняття про речення [ Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://www.znatok.ua/ua/sentence - Заголовок з екрану.